ارزهای دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین: فروش از نهنگ‌ها که 1000+ بیت‌کوین در پشت سقوط دارند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین با بیش از ۱ هزار بیت‌کوین فروشندگان اصلی در آخرین سقوط بوده‌اند، زیرا سایر گروه‌ها فعالیت خاموشی را نشان می‌دهند.

باندهای ارزش خروجی مصرف شده بیت کوین از گروه 1 تا 10 هزار افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، برخلاف کاهش های قبلی، گروه های 10-100 BTC و 100-1k BTC هیچ گونه افزایشی در فعالیت در آخرین سقوط نشان ندادند.

شاخص مربوطه در اینجا «باندهای ارزش خروجی صرف شده» (SOVB) است. که تعداد سکه هایی که توسط هر باند ارزشی در بازار بیت کوین جابه جا می شوند را نشان می دهد.

این «باندهای ارزش» یا گروه‌ها بر اساس مقدار سکه‌های جابه‌جا شده در هر تراکنش در زنجیره تقسیم می‌شوند. به عنوان مثال، باند ارزش 1k-10k BTC شامل تمام نقل و انتقالاتی است که بین 1k تا 10k BTC را شامل می شود.

متریک خروجی مصرف شده برای این باند ارزش، سپس به طور خاص کل مقدار بیت کوین را که با استفاده از تراکنش هایی با اندازه در این محدوده جابه جا شده است، اندازه گیری می کند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند SOVB بیت کوین را برای 10-100 BTC نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been normal recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، در طی فروش های قبلی، نمودار خروجی مصرف شده بیت کوین برای باند ارزش 10-100 بیت کوین افزایش یافت، که نشان می دهد سرمایه گذارانی که حداقل 10 تا 100 بیت کوین دارند، سکه های خود را به شدت می فروشند.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، روند مشابهی برای باند ارزش 100-1k BTC نیز مشاهده شد.

کوسه های بیت کوین

Looks like this metric has also not significantly gone up in recent days | Source: CryptoQuant

با این حال، در سقوط اخیر، در حالی که افزایشی در این اندیکاتورها وجود داشت، به اندازه موارد قبلی تیز نبود. این نشان می دهد که این باندهای ارزشی این بار دامپینگ زیادی را شاهد نبودند.

با این حال، گروه 1k-10k BTC رفتار متفاوتی از خود نشان داده است. در زیر نمودار خروجی صرف شده برای این باند مقدار آمده است.

نهنگ های بیت کوین

The indicator has shot up | Source: CryptoQuant

همانطور که از نمودار مشخص است، باند ارزش 1.000 BTC حرکت زیادی را در سقوط ثبت کرد، که نشان می دهد تراکنش هایی با ارزش بیش از 1.000 BTC بیشترین فروش را در این زمان به خود اختصاص داده اند. چنین نقل و انتقالات بزرگی متعلق به نهنگ ها است، به این معنی که نهنگ ها این تصادف را هدایت کردند.

در حالی که دامپینگ نهنگ برای بازار منفی است، کوانت خاطرنشان می کند که کاهش در دو گروه دیگر می تواند نشانه ای باشد که اکنون فشار فروش در بازار بیت کوین تقریباً از بین رفته است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17.1 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 15 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC plummets down | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Georg Wolf on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا