ارزهای دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین: استخراج‌کنندگان مقدار زیادی را به مبادلات مشتقه سپرده‌گذاری می‌کنند

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اخیراً مقادیر زیادی را به مبادلات مشتقات سپرده‌گذاری کرده‌اند، نشانه‌ای از این که این اعتبارسنجی‌های شبکه ممکن است در برابر سقوط‌های احتمالی آینده محافظت کنند.

ماینرهای بیت کوین اخیراً به صرافی های مشتقه منتقل شده اند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، حدود 4.3 هزار بیت کوین در طول دو هفته گذشته از ذخایر ماینر خارج شده است.

«ذخایر ماینر» شاخصی است که مقدار کل بیت کوین ذخیره شده در کیف پول همه ماینرها را اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این متریک افزایش می یابد، به این معنی است که ماینرها در حال حاضر سکه ها را به کیف پول خود منتقل می کنند. چنین روندی، زمانی که طولانی شود، می تواند نشانه ای از انباشتگی استخراج کنندگان باشد و از این رو می تواند برای قیمت کریپتو صعودی باشد.

مطالب مرتبط | داده ها خرید در کوین بیس را در پشت پمپ بیت کوین پیشنهاد می کنند

از سوی دیگر، کاهش ارزش اندیکاتور به این معنی است که ماینرها در حال برداشت سکه های خود هستند. بسته به جایی که آنها در حال انتقال هستند، ممکن است برای قیمت BTC خنثی یا نزولی باشد.

اکنون نموداری وجود دارد که روند ذخایر ماینر بیت کوین را در چند هفته گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of the metric has been going down recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، ارزش ذخیره ماینر بیت کوین طی دو هفته گذشته کاهش یافته است.

این برداشت ها از کیف پول های ماینر در مجموع حدود 4.3 هزار بیت کوین بوده است. نمودار همچنین دارای داده‌های دو شاخص دیگر است، که دومی (نمودار پایین) فقط جریان خالص را نشان می‌دهد، که صرفاً اندازه‌گیری حرکت خالص در اطراف کیف پول‌های ماینر است (که طبیعتاً با کاهش ذخیره برای این دوره برابری می‌کند. ).

نمودار میانی دارای منحنی هایی برای جریان ماینر به مبادلات مشتقات و جریان آنها به مبادلات نقطه ای است. به نظر می رسد اکثر نقل و انتقالات در طول دوره نه به صورت نقطه ای، بلکه مشتقات انجام شده است.

مطالب مرتبط | بیت کوین به زیر 22000 دلار سقوط کرد، آیا تحلیل پیتر برانت هنوز در جریان است؟

این می تواند نشان دهد که ماینرها این سکه ها را برای محافظت از موقعیت خود در برابر هر گونه سقوط احتمالی در قیمت بیت کوین و نه برای فروش آنها خارج کرده اند.

اگر واقعاً قصد ماینرها این باشد، ممکن است آخرین کاهش ذخایر آنها برای ارزش سکه نزولی نباشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 21.7 هزار دلار شناور است که 13 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 28 درصد کاهش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have observed some upwards movement over the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا