ارزهای دیجیتال

داده‌های روی زنجیره نشان می‌دهند که پایین بیت کوین نزدیک است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

از آنجایی که چشمان جامعه ارزهای دیجیتال به جلسه فردای فدرال رزرو FOMC معطوف می شود، یک تحلیل زنجیره ای توسط گلاسنود نشان می دهد که فقط باید کف را چکش کرد.

در گزارش هفتگی خود، این شرکت بیان می‌کند که تعدادی از معیارها در حال حاضر در حال افزایش هستند و استدلال نسبتاً ثابتی مبنی بر اینکه بازار بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود رسیده است، ارائه می‌کند. از این نظر، اعداد کنونی «تقریباً کتاب درسی» قابل مقایسه با پایین‌ترین دوره قبلی هستند.

برای پشتیبان گیری از ادعا، Glassnode با Mayer Multiple و Realized Price مشورت می کند. دومی از دو معیار، قیمت کسب هر سکه را محاسبه می کند. این امر به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا کل بازار زیان تحقق نیافته ای را نشان می دهد یا خیر، در صورتی که قیمت لحظه ای کمتر از قیمت واقعی باشد.

Mayer Multiple به ارزیابی شرایط خرید بیش از حد و کم خرید کمک می کند. این رابطه بین قیمت نقدی بیت کوین و میانگین متحرک 200 روزه را ترسیم می کند. مدل اخیر مدلی است که به طور گسترده در تحلیل مالی سنتی استفاده می شود. Gassnode می نویسد:

شایان ذکر است، این الگو در بازار نزولی فعلی تکرار شده است، به طوری که پایین ترین سطح ژوئن در زیر هر دو مدل به مدت 35 روز معامله می شود. بازار در حال حاضر به سطح زیرین قیمت واقعی در 21111 دلار نزدیک می شود، جایی که شکستن بالاتر از آن نشانه قابل توجهی از قدرت خواهد بود.

منبع: Glassnode

شکل گیری پایین بیت کوین زمان می برد

سومین معیار در نظر گرفته شده توسط گلاسنود، قیمت متوازن تفاوت بین قیمت واقعی و قیمت انتقالی است. مدل “ارزش منصفانه” در حال حاضر حدود 16500 دلار است.

همانطور که گلس‌نود اشاره می‌کند، در چرخه‌های گذشته، قیمت بیت‌کوین در محدوده بین قیمت واقعی و قیمت متوازن به مدت 5.5 تا 10 ماه قبل از وقوع شکست، حرکت می‌کرد.

در طول بازار نزولی 2014 و 2015، قیمت BTC به مدت 10 ماه در محدوده بین دو معیار باقی ماند. در خرس 2018/2019، تنها 5.5 ماه بود. اگر تاریخ تکرار شود، سرمایه گذاران بیت کوین ممکن است انتظار داشته باشند که بازار نزولی برای مدتی طولانی تر ادامه یابد.

قیمت واقعی بیت کوین
منبع: Glassnode

یکی دیگر از ویژگی های شکل گیری پایین، تغییر مداوم صاحبان بیت کوین است. این رفتار سرمایه گذاران را می توان با ردیابی توزیع قیمت واقعی UTXO (URPD) تحلیل کرد. به گفته گلس‌نود، نسبت عرضه‌ای که تاکنون تغییر کرده است قابل توجه است، اما شاید کافی نباشد.

در طول دوره نزولی 2018-2019، حدود 22.7 درصد از کل عرضه در محدوده زمانی حرکت کرد که قیمت برای اولین بار به زیر قیمت واقعی و بالاتر از آن متریک رسید.

همین تحلیل برای سال 2022 نشان می دهد که تا به امروز تنها حدود 14.0 درصد از عرضه در این محدوده توزیع شده است. بنابراین، این معیار همچنین نشان می‌دهد که قبل از اینکه در نهایت به پایین برسد، «به یک مرحله اضافی از توزیع مجدد نیاز است».

با این حال، در همان زمان، شرکت تحقیقاتی هشدار می دهد که در حال حاضر “هیچ هجوم متقاعد کننده ای از تقاضای جدید وجود ندارد.” با این وجود، این شرکت چشم انداز خوش بینانه ارائه می دهد و ادعا می کند:

به نظر نمی رسد که انتقال خرس به گاو هنوز شکل گرفته باشد، اما به نظر می رسد که بذرهایی در زمین کاشته شده باشند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین کمی بیش از 20.6 هزار دلار معامله می شد و نزدیک به میانگین متحرک 100 روزه خود (خط سبز) بود. MA 200 روزه در حال حاضر حدود 24500 دلار است و بنابراین فاصله زیادی دارد.

نمودار USD BTC
بیت کوین نزدیک به مرز 100 روزه است. منبع: TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا