ارزهای دیجیتال

خود نگهبانی بیت کوین برای حاکمیت مالی ضروری است

این یک سرمقاله نظر توسط Kudzai Kutukwa است، یک مدافع پرشور مشمولیت مالی که توسط شرکت سریع مجله به عنوان یکی از 20 کارآفرین جوان زیر 30 سال آفریقای جنوبی.

انتشار کاغذ سفید بیت کوین در سال 2009 پس از بحران مالی 2008 یکی از مهم ترین رویدادهای قرن بیست و یکم بود. برای اولین بار، یک سیستم پولی غیرقابل اعتماد و همتا به همتا برای عصر دیجیتال که مستقل از واسطه ها و بانک های مرکزی بود، اکنون به واقعیت تبدیل شده بود.

در ابتدا، بیت کوین به عنوان یک مد گذرا و یک طرح پونزی بی ارزش کنار گذاشته شد، اما 13 سال بعد، دیگر کسی به بیت کوین نمی خندد. در واقع، اکنون به طرق مختلف مورد حمله بی رحمانه قرار گرفته است. این حملات شامل ممنوعیت استخراج کنندگان بیت کوین چینی در سال 2021 توسط دولت چین می شود. انکار مستمر یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)؛ چارچوب بندی بیت کوین به عنوان یک خطر زیست محیطی (که بعداً اتحادیه اروپا را بر آن داشت تا استخراج اثبات کار را ممنوع کند). و اخیراً حمله اتحادیه اروپا به “کیف پول های بدون میزبانی”. مورد دوم فقط تلاشی برای تصرف قانونی بیت کوین نیست، بلکه حمله ای به حریم خصوصی مالی شما نیز هست. می توانید آن را نسخه قرن بیست و یکم Executive Order 6102 در نظر بگیرید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا