ارزهای دیجیتال

حق امتیاز NFT چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

طی چند سال گذشته، NFTها به یکی از بخش‌های با رشد سریع در فضای رمزنگاری تبدیل شده‌اند. آنها به ویژه در میان هنرمندان و سازندگانی که تازه در حال کشف آن هستند محبوب شده اند

طی چند سال گذشته، NFTها به یکی از بخش‌های با رشد سریع در فضای رمزنگاری تبدیل شده‌اند. آنها به ویژه در بین هنرمندان و سازندگانی که فقط به مزایا و مزایای آنها پی می برند محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. در واقع، آنها حتی پس از فروش NFT های خود برای آنها سودمند هستند. این به دلیل حق امتیاز NFT است که به آنها اجازه می دهد تا مدت ها پس از فروش دارایی های خود سود ببرند.

اکنون ممکن است سر خود را خارانید و به این فکر کنید که حق امتیاز NFT چیست و چگونه کار می کند. این مقاله مختصر دقیقاً آن را توضیح خواهد داد.

حق امتیاز NFT چیست؟

ما در مورد تعریف NFT بسیار واضح هستیم، بنابراین اجازه دهید به سراغ اصل مقاله برویم. حق امتیاز NFT پرداختی است که هر بار که یک فروش ثانویه وجود دارد به سازنده پرداخت می شود. آنها در قرارداد هوشمند کدگذاری می شوند. هر بار که یک فروش ثانویه وجود دارد، قرارداد تضمین می کند که شرایط برآورده شده است، و کاهش سود به خالق اصلی NFT می رسد. هیچ واسطه ای در این فرآیند دخالت ندارد.

مهم است که به یاد داشته باشید که همه NFTها پرداخت حق امتیاز ندارند. یک NFT برای به دست آوردن حق امتیاز باید در شرایط قرارداد هوشمند نوشته شود. هنگامی که شرایط قرارداد در بلاک چین ثبت می شود، فرآیند تقریباً خودکار می شود. حق امتیاز NFT به هنرمندان و سازندگان اجازه می دهد فرصت های درآمد خود را به حداکثر برسانند. این به این دلیل است که آنها می توانند هر بار که فروش انجام می شود، بازدهی از کار خود دریافت کنند، و اگر محبوبیت NFT افزایش یابد، در هر فروش بعدی مبلغ فزاینده ای به دست خواهند آورد.

مفهوم حق الامتیاز NFT باعث شده است که هنرمندان و خالقان زیادی تلاش کنند تا به اکوسیستم NFT بپیوندند زیرا تلاش می کنند پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانند و به آنها اجازه می دهند از خلاقیت های خود برای همیشه درآمد کسب کنند.

حق امتیاز NFT چگونه کار می کند؟

بیایید فرض کنیم یک هنرمند یک NFT ایجاد کرده و در NFT کد گذاری کرده است که باید 10٪ از درآمد را در هر بار فروش دریافت کند. در حال حاضر، NFT توسط یک کاربر با 8 ETH خریداری می شود، که آن را حتی بالاتر از آنچه خریداری شده است برای فروش قرار می دهد. اگر NFT اکنون 200 ETH بفروشد، هنرمند 10٪ از درآمد را دریافت می کند که به معنای 20 ETH است. اگر NFT در فروش بعدی با قیمتی حتی بالاتر فروخته شود، هنرمند حق امتیاز بیشتری دریافت خواهد کرد. در نتیجه، هنرمند درآمد مکرر از خلاقیت های خود دریافت می کند.

بسته بندی

حق امتیاز NFT در نهایت به سازندگان و هنرمندان این امکان را می دهد که از درآمد حاصل از فروش ثانویه بهره ببرند، کاری که هرگز نتوانسته اند انجام دهند. آنها راهی برای دموکراتیک کردن پرداخت‌ها هستند که به هنرمندان اجازه می‌دهند تا ارزش کار خود را دریابند و دائماً از آن درآمد کسب کنند، به هنرمندان انگیزه می‌دهند و این امکان را برای هنرمندان فراهم می‌کنند تا به تولید آثار باکیفیت ادامه دهند و بدانند آنچه را که به آنها تعلق می‌گیرد دریافت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا