ارزهای دیجیتال

حرکت نزولی هفتگی بیت کوین شروع به ضعیف شدن می کند

قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته افت کرده است و منجر به بدترین بسته شدن فصلی از سال 2011 شده است. با گسترش شیوع فلج کننده در بازار ارزهای دیجیتال، حرکت نزولی وحشیانه بوده است.

با این حال، شتاب نزولی در بازه‌های زمانی هفتگی شروع به تضعیف کرده است و اولین فرصت را برای گاوهای نر فراهم می‌کند تا بعد از مدتی سرمایه‌گذاری کنند.

حرکت نزولی هفتگی بیت کوین شروع به ضعیف شدن می کند، آیا گاوها می توانند سرمایه گذاری کنند؟

در دنیای واقعی، تکانه اندازه گیری سرعت و جرم است. در امور مالی، این اصطلاح سرعت تغییر قیمت دارایی را توصیف می کند. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین از بالای 60000 دلار به 20000 دلار در عرض شش ماه سقوط کرد، شتاب نزولی نیرویی است که می توان با آن حساب کرد.

مطالب مرتبط | RSI هفتگی بیت کوین رکورد بیشترین فروش بیش از حد در تاریخ را ثبت می کند، بعد چه می شود؟

با این حال، در بازه های زمانی هفتگی، اولین نشانه های کاهش حرکت نزولی مشاهده شده است.

Bearish momentum is weakening according to the LMACD histogram | Source: BTCUSD on TradingView.com

در هیستوگرام MACD، حرکت نزولی در حال تضعیف است، همانطور که می توان هیستوگرام را از قرمز به صورتی مشاهده کرد.

وضعیت فعلی یک سیگنال کاملاً واضح نیست. تکانه تنها زمانی صعودی در نظر گرفته می شود که هیستوگرام از خط صفر عبور کند و سبز شود.

BTCUSD_2022-07-08_11-22-23

A green signal isn't always a worthwhile buy | Source: BTCUSD on TradingView.com

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، سبز شدن همیشه افزایش قابل توجهی را تایید نمی کند. پس چرا گاوها ممکن است بخواهند تنظیمات فعلی را در نظر بگیرند؟ همانطور که گفته می شود، “وقتی شک دارید، بزرگنمایی کنید.”

مطالب مرتبط | برچسب های ماهانه بیت کوین باند بولینگر پایین تر، نکات سازنده ابزار در پایین

با کوچک‌نمایی، کاهش حرکت هفتگی نزولی با در نظر گرفتن سطحی که در آن تغییر حرکت در آن رخ می‌دهد، مهم‌تر می‌شود. MACD هفتگی در حال حاضر 0.20- را نشان می دهد. پایین ترین سطح بازار نزولی گذشته کسری از یک واحد پایین تر در 0.21- بود.

BTCUSD_2022-07-08_11-24-54

Momentum is turning where past bottoms have been put in | Source: BTCUSD on TradingView.com

این هنوز تضمینی نیست که گاوها دوباره دست بالا را به دست آورند. با این حال، آیا یک سومین پایین در این سطح می تواند جذابیتی باشد که دارندگان ارزهای دیجیتال به آن امیدوار بودند؟ گاو نر باید از تغییر حرکت بالقوه استفاده کند و آن را دنبال کند – هیستوگرام را به رنگ سبز فشار دهد.

بازپس گیری 29000 دلار اولین گام قوی خواهد بود، اما با توجه به پتانسیل رکود اقتصادی در پیش رو، سرمایه گذاران احتمالاً در بازگشت به 50،000 دلار یا بالاتر به قانع کننده بیشتری نیاز دارند.

اگر حرکت نزولی قبل از پایان هفته بازگردد و هیستوگرام را به سمت قرمز هل دهد، گاوها می توانند برای مدتی طولانی تر رالی را فراموش کنند.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا