ارزهای دیجیتال

حجم معاملات بایننس BUSD تا 70 درصد افزایش یافت، دلیل آن چیست؟

معرفی استیبل کوین‌ها، مانند BUSD به ارزهای دیجیتال، امید بسیاری از سرمایه‌گذاران بلندمدت را به همراه داشت. برای کسانی که به دلیل نوسانات نسبت به فضای کریپتو شک دارند، استیبل کوین ها به عنوان وسیله ای برای کشتیرانی مفید هستند.

همانطور که از نامش پیداست، قرار است استیبل کوین‌ها نسبت به ارزش بلادرنگ ارزهای فیات که به آنها متصل شده‌اند، پایدار بمانند. همچنین، برخی به دارایی های مشهود و پول نقد متصل می شوند که ثبات آنها را تسهیل می کند.

اما فروپاشی استیبل کوین الگوریتمی، TerraUSD UST، و توکن اصلی آن، LUNA، حفره بزرگی برای استیبل کوین ها ایجاد کرد. این پارادایم را برای بسیاری از سرمایه گذاران در مورد آنچه استیبل کوین مخفف است تغییر داد. این رویداد خسارات زیادی به بسیاری از سرمایه گذاران و سایر دارایی های رمزنگاری وارد کرد.

خوشبختانه، اخیراً مردم دوباره شروع به گرم کردن استیبل کوین کرده‌اند. بایننس USD (BUSD)، سومین استیبل کوین بزرگ جهان، به طور قابل توجهی بر فضای کریپتو تاثیر می گذارد. BUSD در روز سه‌شنبه افزایش چشمگیری حدود 70 درصدی را در حجم معاملات خود ثبت کرد. همچنان قابل توجه ترین حجم معاملات 24 ساعته ثبت شده در چند وقت اخیر است.

اعلان بایننس باعث افزایش حجم معاملات BUSD شد

افزایش ناگهانی حجم معاملات برای BUSD باعث شده است که مردم به دنبال محرک احتمالی باشند. دلیل آن دور از ذهن نیست، زیرا Binance اخیراً یک اعلامیه عمومی بزرگ ارائه کرده است.

ارزش کل بازار کریپتو در نمودار روزانه روند نزولی دارد | منبع: TradingView.com

بایننس در حال ارائه تبدیل خودکار BUSD است. در حال حاضر، این شرکت ذکر کرده است که برای موجودی های موجود مشتریان در پلتفرم خواهد بود. فرآیند تبدیل روی استیبل کوین های USDC، TUSD و USDP خواهد بود.

بایننس گزارش داد که از نسبت ثابت 1:1 برای تبدیل استفاده می کند. این فرآیند قرار است تا 29 سپتامبر 2022 آغاز شود. این شرکت خاطرنشان کرد که حرکت جدید افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران آن است. این امر مشتریان را قادر می سازد تا به راحتی با موجودی های BUSD تلفیقی خود در پلتفرم معامله کنند.

اثر اعلان بایننس درباره USDC

علاوه بر این، بایننس در بیانیه خود اشاره کرد که فرآیند تبدیل بر برداشت از پلتفرم خود تأثیری نخواهد داشت. با این حال، صرافی سایر عملکردهای مرتبط با USDC مانند اهرم، نقطه و پرداخت را متوقف خواهد کرد.

از این رو، BUSD شاهد افزایش چشمگیر 70 درصدی حجم معاملات در 24 ساعت گذشته پس از اعلام بود. در زمان انتشار، حجم معاملات BUSD به 8.4 میلیارد دلار با ارزش بازار بیش از 19.4 میلیارد دلار رسید. به همین ترتیب، حجم معاملات USDC با 20 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته به 7.06 میلیارد دلار رسید.

برای افزایش پوشش و کاربرد BUSD، اعلام بایننس به عنوان یک حمله گسترده به USDC بود. USDC به عنوان دومین استیبل کوین بزرگ، دارای ارزش بازاری در حدود 51.8 میلیارد دلار است. حتی در تلاش است تا از USDT به عنوان استیبل کوین پیشرو پیشی بگیرد.

پس از سقوط اکوسیستم Terra، USDC به دلیل داشتن بهترین پشتوانه مورد تشویق قرار گرفت.

Featured image from Pexels, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا