ارزهای دیجیتال

جی پی مورگان می گوید S&P 500 می تواند امروز بیش از 10 درصد افزایش یابد، بیت کوین نیز؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

امروز و فردا احتمالا مهم ترین روزهای سال برای بازار بیت کوین و ارز دیجیتال است. انتشار امروز شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) احتمالا کلید هفته ها و ماه های آینده خواهد بود.

در ساعت 8:30 ET، CPI ماه نوامبر منتشر خواهد شد. فردا، چهارشنبه ساعت 2:00 به وقت ET، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) تصمیم خود را در مورد نرخ بهره برای ماه دسامبر اعلام خواهد کرد.

پس از آن، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 2:30 بعد از ظهر در مطبوعات سخنرانی خواهد کرد و دلیل تصمیم گیری و پیش بینی به روز شده تورم و نرخ های بهره (نقاط نقطه ای) را ارائه خواهد کرد.

اگر امروز CPI بهتر از حد انتظار باشد، احتمالاً دارایی های ریسکی مانند بیت کوین افزایش خواهد یافت. اگر CPI کمتر از انتظارات باشد یا حتی افزایش یابد، می تواند به معنای بیداری بی ادبانه برای سرمایه گذاران BTC باشد – حداقل به نظر می رسد این اتفاق نظر بازار باشد.

انتظارات برای CPI امروز 0.4% کمتر از ماه قبل است که در آن 7.7% بود. در نتیجه، CPI پیش بینی شده 7.3٪ است.

JPMorgan سناریوهای احتمالی را ترسیم می کند

در همین حال، غول بانکی جی پی مورگان تحلیلی منتشر کرد مبنی بر اینکه تورم CPI زیر 6.9 درصد می تواند باعث افزایش شدید در بازارهای معاملات سنتی شود.

با توجه به همبستگی بیت کوین با بازارهای USD و به ویژه S&P 500، این احتمالاً می تواند تأثیر مفیدی بر قیمت BCT داشته باشد. جی پی مورگان در مجموع شش سناریو احتمالی را ذکر کرده است.

محتمل ترین و مورد انتظارترین نتیجه با احتمال 50%، CPI Y/Y بین 7.2% و 7.4% است. به گفته جی پی مورگان، این منجر به افزایش متوسط ​​در بازارهای سنتی می شود و احتمالاً تأثیر مثبتی بر بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

با این حال، از آنجایی که بازار به شدت به انتظارات وابسته است، باید دید که آیا اکثریت فعالان بازار قبلاً این قیمت را تعیین نکرده اند یا خیر.

به عنوان دومین سناریوی محتمل با احتمال 25 درصد، جی پی مورگان CPI را بین 7.5 تا 7.7 درصد در نظر می گیرد که تنها به معنای کاهش جزئی یا رکود تورم است.

به گفته این غول بانکی، این امر باعث می شود که S&P 500 به شدت 2.5% به 3.5% سقوط کند.

سناریوهای صعودی برای بیت کوین

علاوه بر این، JPMorgan یک احتمال 15 درصدی را به سناریوی صعودی سقوط CPI در 7.0٪ تا 7.2٪ اختصاص می دهد که می تواند به معنای افزایش 4٪ تا 5٪ برای S&P 500 باشد.

این غول بانکی صعودی ترین سناریو را ارائه می دهد، CPI 6.9٪ یا کمتر، تنها شانس 5٪. اما پس از آن، S&P 500 می تواند شاهد افزایش افسانه ای 8 تا 10 درصدی باشد. از آنجایی که بیت کوین بتای بالاتری است، این می تواند به معنای سود دو رقمی برای بیت کوین باشد.

قیمت بیت کوین، نمودار 4 ساعته. منبع: TradingView

در زمان انتشار، ظاهراً سرمایه گذاران بیت کوین در حاشیه باقی ماندند و منتظر اعلام CPI بودند. بیت کوین 17168 دلار بود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا