ارزهای دیجیتال

جهش دوج کوین 10 درصد؛ آیا بوترین و ماسک با هم کار خواهند کرد؟

دیوید گوخشتاین، اینفلوئنسر رمزارز، به نزدیک به 700000 دنبال کننده خود در توییتر گفته است که انتظار دارد، بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین و و ایلان ماسک برای ارتقای Dogecoin به نیروها بپیوندند.

قیمت Dogecoin که احتمالاً توسط گمانه زنی گوخشتاین ایجاد شده است، در یک نقطه پس از آن شاهد افزایش بیش از 12 درصدی بود. قیمت از 0.0823 دلار به 0.0913 دلار در بایننس افزایش یافت. با این حال، در زمان انتشار، DOGE قبلاً اصلاح جزئی نوسان را تجربه کرده بود و با قیمت 0.0882 دلار معامله می شد.

پمپاژ دوج کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView

گوخشتین در توییتی نوشت: «احساس می‌کنم که همه ما شاهد همکاری ویتالیک و ایلان برای ارتقای DOGE خواهیم بود» و افزود که «آن‌ها روی بیت‌کوین کار نخواهند کرد – خوب، زیرا ویتالیک در گذشته این کار را انجام داد و مورد اخراج قرار گرفت و ایلان به آن علاقه داشت. تبدیل چیزی که به عنوان یک شوخی شروع شده بود به چیزی جدی.»

با این حال، ذکر این نکته حائز اهمیت است که نه ماسک و نه بوترین در مورد توئیت گوخشتاین اظهار نظر نکرده اند.

اینفلوئنسر رمزنگاری یک حدس و گمان محض انجام می دهد که احتمالاً بر اساس اظهارات قبلی هر دو نفر است. ماسک به عنوان یکی از بزرگترین حامیان Dogecoin (DOGE) شناخته می شود. توییت‌های او در گذشته نوسانات زیادی را در قیمت DOGE ایجاد کرده است.

آخرین اما نه کم اهمیت، شایعات و نکاتی وجود دارد – که ماسک هرگز به طور کامل آنها را رد نکرده است – مبنی بر اینکه خود ماسک بزرگترین دارنده Dogecoin (DOGE) است.

پیوند عمیق دوج کوین بین بوترین و ماسک

ویتالیک بوترین، به نوبه خود، قبلاً چندین بار در مورد ارتقاء DOGE از اثبات کار به اثبات سهام صحبت کرده است.

به گفته بوترین، Dogecoin برای مدتی در نظر گرفته شده است تا به سمت اثبات سهام حرکت کند. بوترین این ارزیابی را در Mainnet 2022، یک کنفرانس رمزنگاری که 21 تا 23 سپتامبر در نیویورک برگزار شد، به اشتراک گذاشت.

در آگوست 2021، بنیاد Dogecoin راه اندازی مجدد خود را اعلام کرد. این بنیاد برای اولین بار در سال 2014 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون توانسته است روی حمایت مغز متفکر اتریوم حساب کند.

بوترین به عنوان یکی از تیم مشاوران چهار نفره به هیئت مدیره بنیاد تازه تاسیس Dogecoin پیوست. نماینده ایلان ماسک نیز در این کشتی حضور دارد.

با توجه به فعالیت‌های قبلی مدیرعامل تسلا در مورد Dogecoin، این لزوماً تعجب‌آور نیست. مهم‌تر از همه، ماسک خواستار کاهش شدید کارمزد تراکنش‌ها در شبکه Dogecoin و موارد دیگر شده بود.

علاوه بر این، بوترین چندین بار در گذشته مقادیر زیادی DOGE به بنیاد Dogecoin اهدا کرده است، آخرین بار در نوامبر 2021. یک سال پیش، او 20 میلیون DOGE اهدا کرد.

بنابراین، اگرچه اظهارات گوخشتین در حد حدس و گمان محض است، اما در واقع پیوندهایی بین این دو شخصیت وجود دارد که باعث می شود تلاش مشترک غیرممکن به نظر نرسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا