ارزهای دیجیتال

جنگ تمام شد!: بایننس خرید FTX را اعلام کرد و بازار بهبود یافت

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

آیا بایننس همان کاری را که ما فکر می کنیم انجام داده است؟ بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات احتمالاً یکی از بزرگترین رقبای خود را خواهد خرید. بازار آشفته بود، بازیکنان در حالت وحشت بودند، اما این خبر تا حد زیادی آب ها را آرام کرد. با این حال، بعدی چیست؟ آیا بایننس واقعاً این خرید را انجام خواهد داد؟ آیا معامله نهایی است؟ و این داستان در مورد مدل کسب و کار FTX چه می گوید؟ آیا آنها راه خود را به سوی موفقیت حفظ می کردند؟

بیایید اطلاعات رسمی اما نه فراوان را تجزیه و تحلیل کنیم و سعی کنیم به نتایج خودمان برسیم.

Sam Bankman-Fried زانو را خم می کند

پس از یک صبح کامل سکوت رادیویی، سرانجام ذهن پشت سر FTX و Alameda Research صحبت کرد. در یک تاپیک توییتری که برای اعصار زنده خواهد ماند، سام بنکمن-فرید تا جایی که ممکن است مبهم بود. او در توییتی نوشت: «ما بر سر یک معامله استراتژیک با بایننس برای FTX.com به توافق رسیدیم. سپس، او اعلام کرد که «تیم‌های ما در حال کار بر روی پاکسازی عقب‌نشینی‌های عقب‌نشینی هستند. این امر بحران نقدینگی را برطرف می کند. تمام دارایی ها 1:1 پوشش داده می شود.

آیا از ابتدا قرار نبود اینطور باشد؟

سپس، Bankman-Fried عملاً یک برنده را اعلام کرد. “یک *بزرگ** تشکر از CZ، Binance، و همه حامیان ما. این یک توسعه کاربر محور است که به نفع کل صنعت است.» او درباره رئیس جدیدش توییت کرد. بایننس بارها و بارها نشان داده است که متعهد به اقتصاد جهانی غیرمتمرکزتر است و در عین حال برای بهبود روابط صنعتی با تنظیم‌کننده‌ها تلاش می‌کند. ما در بهترین دستان هستیم.»

با این حال، آیا این معامله قطعی شده است؟ مطابق با الکساندر لیشمن، مدیرعامل ریور، “DD در این معامله برای همیشه طول خواهد کشید. اگر بایننس تصمیم بگیرد که نمی‌خواهد پس از حفاری بیشتر به آن دست بزند، ورشکستگی همچنان روی میز است.

BNB price chart on FTX | Source: BNB/USD on TradingView.com

مدیر عامل بایننس پیروزی را اعلام می کند

ظاهراً CZ می دانست که در تمام مدت چه کار می کند. بعد از اینکه از مفهوم جنگ فاصله گرفت و گفت که بایننس روی ساختن متمرکز است، امروز CZ واقعاً رنگ واقعی خود را نشان داد. «امروز بعدازظهر، FTX از ما کمک خواست. بحران نقدینگی قابل توجهی وجود دارد. برای محافظت از کاربران، ما یک LOI غیر الزام آور امضا کردیم که قصد داشتیم FTX.com را به طور کامل خریداری کنیم و به پوشش بحران نقدینگی کمک کنیم.»

با این حال، CZ به بحران نقدینگی اعتراف می کند که نباید وجود داشته باشد. و سپس، او تصریح می کند که معامله هنوز انجام نشده است. چیزهای زیادی برای پوشش دادن وجود دارد و مدتی طول خواهد کشید. این یک وضعیت بسیار پویا است و ما در حال ارزیابی وضعیت در زمان واقعی هستیم. بایننس این اختیار را دارد که در هر زمانی از معامله خارج شود.”

تجزیه و تحلیل داده های کمی که داریم، آرتور آکس از دیفینیس کپیتال در توییتی نوشت: «با توجه به زمان کمی که برای بستن این معامله صرف شد. به احتمال زیاد بایننس FTX را به مبلغ اسمی یا ناچیز خریداری می کند و تمام بدهی های FTX را بر عهده می گیرد. و سپس، او توصیه کرد، “اگر من سرمایه گذار قبلی FTX باشم، احتمالاً اکنون شروع به استخدام وکیل دعاوی خواهم کرد.”

آینده برای Binance و FTX

تحلیلگران با این داستان روز میدانی دارند. Dylan LeClair، که از روز اول اخبار را پوشش می‌دهد، اخیراً در توییتی نوشت که این قطعنامه «تأیید می‌کند که FTX بدون کمک مالی بایننس ورشکسته است» و «Alameda با سرمایه‌های کاربران گمانه‌زنی می‌کرد». اینها اتهامات سختی هستند، اما او اطلاعاتی برای پشتیبانی از آنها دارد.

LeClair با زیر سوال بردن بحران نقدینگی، می پرسد: “میز معاملات اختصاصی شما” بود که به طور مستقیم با استفاده از وجوه کاربر معامله می کرد. همه ما می‌توانستیم دیروز شاهد حرکت‌هایی باشیم که از کیف پول‌های آلامدا روی زنجیره برگشتند، زیرا ذخایر کاهش یافت. بردن آن به سطح بعدی، توور دمیستر اقتصاددان است با توجه به پیامدها، “اگر بایننس FTX را خریداری کند و از این رو مطالبات سپرده گذاران خود را در اختیار بگیرد، به نظر می رسد که بایننس نیز به یک عملیات ذخیره کسری تبدیل شود (یا باقی بماند.”

چه روزگاری برای زنده بودن

Featured Image by Candice Seplow on Unsplash  | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا