ارزهای دیجیتال

توکن های PoW سقوط کرد: سقوط Ravencoin Ethereum Classic 20%

Ravencoin (RVN) و Ethereum Classic (ETC) به عنوان پناهگاهی امن برای ماینرهایی که به دنبال سرپناهی در برابر پیامدهای «ادغام» هستند، مورد استفاده قرار گرفتند. رویدادی که انتقال اتریوم به Proof-of-Stake (PoS) را تکمیل کرد، «ادغام» استخراج‌کنندگان را از اکوسیستم قفل کرد.

پیشرو در این رویداد، Ravencoin، Ethereum Classic و سایر ارزهای رمزنگاری اثبات کار (PoW) سودهای دو رقمی را ثبت کردند. شرکت‌کنندگان جدیدی که وارد شبکه‌ها می‌شوند، هش‌ریت خود را به بالاترین حد خود رساندند و قیمت آن‌ها با افزایش تقاضا برای توکن‌های PoW دنبال شد.

با این حال، با هجوم ماینرهای بیشتری به این شبکه ها، به دست آوردن پاداش دشوارتر شد. از این نظر، و با خارج شدن «ادغام»، استخراج‌کنندگان ممکن است به دنبال جایگزین‌های جدیدی برای ادامه عملیات خود و به حداکثر رساندن سود خود باشند.

در زمان نگارش این مقاله، Ravecoin و Ethereum Classic به ترتیب با قیمت 0.03 و 28 دلار معامله شدند. ارزهای دیجیتال در هفته گذشته 30 درصد ضرر برای RVN و 22 درصد ضرر برای ETC ثبت کردند. توکن ها بخش بزرگی از سود به دست آمده در هفته های گذشته را پس دادند.

روند قیمت RVN در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی است. منبع: RVNUSDT Tradingview

Ravencoin (RVN) و Ethereum Classic (ETC) ممکن است سهم بازار را از دست بدهند

از آنجایی که قیمت Ravencoin و Ethereum Classic به سمت نزول می‌رود، روند هش آن‌ها کاهش می‌یابد که حکایت از اقدام نزولی قیمت فعلی دارد. به نظر می رسد ماینرهایی که ارزش این ارزهای رمزپایه را افزایش می دهند، مشارکت خود را در شبکه های مختلف وجود دارند یا متنوع می کنند.

داده های CoinWars کاهش هش ریت اتریوم کلاسیک و ریون کوین را نشان می دهد. اولی از 17 سپتامبر شاهد کاهش پیوسته هش ریت بوده استهفتم، دو روز پس از “ادغام”.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، هش ریت ETC به بالاترین حد 210 تراهش بر ثانیه (TH/s) و بالاترین رکورد تاریخ 220 TH/s قبل از روند کاهشی رسید. همانطور که گفته شد، در همان دوره، قیمت ETC زیان های زیادی را ثبت کرد.

نمودار Ravencoin RVN RVNUSDT ETC ETCUSDT 2
روند هش اتریوم کلاسیک به سمت نزول می رود. منبع: CoinWarz

هش ریون کوین پس از یک فشار تهاجمی به سمت بالا، حرکت جانبی را مشاهده کرد. این شبکه قبل از شروع نزول به سطوح فعلی خود در حدود 15 TH / ثانیه، بالاترین سطح تاریخ خود را 20 TH / ثانیه مشاهده کرد. اگر هش ریت شبکه آنها شتاب فعلی آنها را حفظ کند، ممکن است هر دو ارز دیجیتال ضرر کنند.

نمودار Ravencoin RVN RVNUSDT ETC ETCUSDT 3
هش ریو کوین در هفته گذشته به سمت نزولی حرکت کرده است. منبع: CoinWarz

هشرت های Ravencoin و Ethereum Classic به کجا فرار می کنند؟

همانطور که قدرت رایانه از Ravencoin و سایر ارزهای رمزنگاری PoW خارج می شود، باید شبکه های جدیدی را برای افزایش شانس استخراج کنندگان برای دریافت پاداش پیدا کند. داده های Coingecko نشان می دهد که چند توکن PoW از این سقوط قیمت و هش RVN و ETC سود برده اند.

به نظر می رسد بهترین توکن CLO از Callisto Network باشد. این پروژه شاهد افزایش حجم معاملات و هش ریت بوده است که طی 7 روز گذشته از افزایش 30 درصدی حمایت کرده است. در ماه‌های آینده، معامله‌گران ممکن است از پیشروی این افزایش‌ها و خرابی‌ها در هش‌ریت توکن‌های PoW سود ببرند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا