ارزهای دیجیتال

تورم به بالاترین حد خود رسید، آیا بیت کوین و اتریوم دوباره سقوط خواهند کرد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بیت کوین و اتریوم به چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده واکنش منفی نشان داده اند. این متریک برای اندازه‌گیری تورم به دلار آمریکا استفاده می‌شود و در ماه ژوئن به 9.1 درصد رسید که نشان‌دهنده افزایش نسبت به نتایج ماه می است.

مطالب مرتبط | نرخ تسلط اجتماعی بیت کوین در سال 2022 به بالاترین حد خود رسیده است

در آن زمان، بازار ارزهای دیجیتال روزهای بعد پس از چاپ CPI سقوط کرد. این بدان معنا بود که تورم همچنان در حال افزایش بود و به مداخله بیشتر فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) اشاره کرد. تورم بالا به درد زیاد برای بیت کوین و سایر دارایی های ریسک تبدیل شد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با 3 درصد ضرر در 24 ساعت گذشته با 19400 دلار معامله می شود. قیمت ETH در 1000 دلار با 3 درصد از دست دادن در 24 ساعت گذشته معامله می شود که به احتمال زیاد ضررهای بیشتر برای دو ارز دیجیتال بزرگتر بر اساس ارزش بازار دارد.

روند قیمت BTC در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSD Tradingview

الکس کروگر، اقتصاددان، به کاهش 40 درصدی قیمت این دارایی‌های دیجیتال و کاهش 7 درصدی S&P 500 اشاره کرد. عملکرد نزولی قیمت با این انتظار که فدرال رزرو با روند صعودی تورم تهاجمی‌تر شود، پشتیبانی می‌شود. اقتصاد دان گفت:

آخرین عدد CPI باعث سقوط بزرگی شد و S&P طی 2 روز 7 درصد سقوط کرد. در همین حال، سقوط کریپتو متعاقب آن چنان شدید بود که CPI را می‌توان به عنوان شاخص درد رمزنگاری برچسب‌گذاری کرد.

با این حال، کروگر معتقد است این بار بیت کوین و اتریوم نسبت به چاپ CPI نفوذناپذیرتر خواهند بود. آخرین باری که این معیار عمومی شد، انتظارات بازار را شکست، این بار تورم در حد انتظار باقی ماند.

بیت کوین BTC BTCUSD
منبع: الکس کروگر از طریق توییتر

بنابراین، تاثیر این معیار ممکن است قیمت گذاری شده باشد. به گفته این اقتصاددان، بازار “از روز یکشنبه به دلیل پیش بینی قیمت بهای مصرف کننده در ژوئن، فروش قابل توجهی داشته است.”

تورم ممکن است به بالاترین حد خود رسیده باشد، اما کروگر معتقد است که داده‌های قدیمی از بخش‌های مختلف برای اندازه‌گیری تورم استفاده می‌شود. این به کاهش قیمت انرژی اشاره دارد که می تواند به کاهش CPI جولای کمک کند. این ممکن است فضای تنفسی برای بیت کوین و اتریوم فراهم کند.

چرا بیت کوین می تواند در ماه های آینده تسکین یابد؟

علاوه بر این، این اقتصاددان ادعا می کند که هیچ رویداد بزرگی در آینده وجود ندارد که بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی بگذارد. فدرال رزرو به دنبال یک رویداد کاپیتولاسیون، نرخ بهره را 75 واحد افزایش می دهد که توسط بازار نیز قیمت گذاری شده است.

در کوتاه مدت، چاپ CPI ژوئن ممکن است به کاهش قیمت در بازار سنتی کمک کند. همانطور که در ماه‌های گذشته اتفاق افتاده است، این فشار فروش به بازار کریپتو سرایت می‌کند، اما بدون اینکه به یک رویداد «تعیین کننده روند» تبدیل شود.

مطالب مرتبط | اتریوم (ETH) همچنان به از دست دادن درخشش خود ادامه می دهد و به زیر 1100 دلار می رسد

کلید بهبود بالقوه در سهام سنتی خواهد بود. با شروع روند صعودی سهام، بازار کریپتو پایین قانع‌کننده‌ای خواهد یافت و بسیاری بر این باورند که این دارایی‌ها در ماه‌های آینده دردسر بیشتری خواهند دید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا