ارزهای دیجیتال

تمرکززدایی اینترنت: Wayru چگونه مردم را با بلاک چین گرد هم می آورد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

تمرکززدایی اینترنت: Wayru چگونه مردم را با بلاک چین گرد هم می آورد - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 9

در سال 2011، سازمان ملل گزارشی را منتشر کرد که اینترنت را یک حقوق بشر اعلام کرد، اما بیش از یک دهه بعد، میلیون‌ها نفر در کشورهای در حال توسعه هنوز فاقد ابزار لازم برای اتصال ساده WiFi هستند، که بسیاری از آنها در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند. این به دلیل کنترل صنعت توسط چند ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی بزرگ (IPS) است که ترجیح می‌دهند به مشتریان مستقر خود به فروش برسند، به جای گسترش به مناطق دست‌نخورده که در آن میلیون‌ها نفر نیاز مبرمی به اتصال دارند.

پرسشی از حقوق بشر

این شرکت‌ها از اولویت‌بندی کیفیت اتصال و پوشش شبکه کافی برای کشورهای در حال توسعه شکست می‌خورند، با رویکردی که منجر به زندگی ۳۷ درصد از جمعیت جهان در حال حاضر بدون اینترنت شده است. این شکاف در بازار توجه یک مبتکر جدید ارتباطات از راه دور وب 3 به نام Wayru را به خود جلب کرده است که پیشروی پیشرفت های فناوری است که می تواند یک راه حل غیرمتمرکز برای یک مشکل متمرکز ارائه دهد.

آنچه به عنوان ایده ای برای کمک به ارتباط مردم کشورهای کمتر توسعه یافته متولد شد، ممکن است در نهایت به یکی از باهوش ترین ایده های تجاری سال 2022 تبدیل شود. اندازه بازار صنعت ارائه دهندگان خدمات اینترنتی جهانی اخیراً از رقم چشمگیر 1 تریلیون دلار فراتر رفته است. ، با افزایش تقاضا.

1660137329 94 تمرکززدایی اینترنت Wayru چگونه مردم را با بلاک چین گردرا89e4f13b 7567 4954 8af2 dbf06b28be81

ماموریت Wayru: غیرمتمرکز کردن اینترنت

Wayru استارت آپی است که معتقد است زیرساخت اینترنت مردم باید در دستان خودشان باشد. این شرکت مستقر در فلوریدا یک مدافع قوی برای اینترنت به عنوان یک حقوق بشر است و در تلاش است تا با یک شبکه غیرمتمرکز جدید و پیشگام از دستگاه های سخت افزاری هات اسپات و Genesis که نه تنها اینترنت را برای میلیون ها نفر در مناطق توسعه نیافته فراهم می کند، به واقعیت تبدیل کند. به کسانی که حمایت از شبکه را انتخاب کردند پاداش دهید.

ماموریت Wayru غیرمتمرکز کردن دسترسی به اینترنت برای یک بازار جهانی است و هدف آن دستیابی به این هدف با گسترش شبکه غیرمتمرکز Hotspots و تحریک پذیرش دستگاه‌های سخت‌افزار Genesis در مقیاس جهانی است. هدف Wayru دستیابی به 1000 مشتری باند پهن ثابت و 10000 کاربر WiFi تا پایان سال 2022 است، اما در دراز مدت اهداف بسیار بلندتری دارد.

Charvel Chedraui بنیانگذار و مدیر عامل Wayru بیان کرد که:

«تنها چند شرکت بزرگ مخابراتی بیشتر بخش را در سراسر جهان مدیریت می‌کنند. زمان آن فرا رسیده است که قدرت اتصال و دسترسی به اطلاعات را به مردم بازگردانیم. ما معتقدیم که مالکیت زیرساخت‌های اینترنتی باید در دست هر چه بیشتر مردم باشد.»

Wayru که قبلاً از حمایت رهبران صنعت Borderless و Algorand برخوردار شده بود، اکنون یک مدل اقتصاد اشتراکی منحصر به فرد ایجاد کرده است که پتانسیل ایجاد اختلال در صنعت ارتباطات راه دور در کشورهای توسعه نیافته و فراتر از آن را دارد. ایجاد یک زیرساخت اینترنتی پایدار تنها نیمی از نبرد است. برای اینکه Wayru بتواند همتایان متمرکز خود را تکمیل کند، یا حتی از همتایان متمرکز خود پیشی بگیرد، باید پیشرفت هایی را هم از منظر فنی و هم از نظر اقتصادی ارائه دهد.

به همین دلیل، شبکه Wayru به گونه ای طراحی شده است که زمان و هزینه استقرار پهنای باند خود را کاهش دهد و در عین حال سرعت اینترنت را برای سرویس WiFi On-the-Go خود برای رفع نیازهای خانه ها و مشاغل افزایش دهد. مدل ارزان‌تر حتی جذاب‌تر به نظر می‌رسد زیرا از دام قراردادهای گران قیمت و طولانی مدت و هزینه‌های راه‌اندازی که برای اکثر کاربران پهنای باند جهانی آشناست، جلوگیری می‌کند. و گیلاس در بالا، ماه اول برای پذیرندگان اولیه رایگان خواهد بود.

1660137330 300 تمرکززدایی اینترنت Wayru چگونه مردم را با بلاک چین گردراedb351ce 6f74 454c b8bf 374b3fe84879

LatAm به یک خیر اولیه تبدیل می شود

Wayru با دقت آمریکای لاتین را برای راه اندازی شبکه خود انتخاب کرده است. کمتر از نیمی از خانوارها به دلیل خدمات گران قیمت، پوشش ضعیف و قراردادهای غیرجذاب و بلندمدت به اینترنت دسترسی دارند. تنها 56.1 درصد از مناطق شهری به اینترنت دسترسی دارند و در مناطق روستایی که تنها 21.6 درصد از مردم به اینترنت متصل هستند، بسیار بدتر است.

دو شهر اول که از مزایای شبکه هات اسپات بهره می برند، کیتو و گوایاکیل هستند، دو بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای اکوادور. در این دو شهر، تأثیرات Wayru Hotspots بیشترین پتانسیل را دارد که تأثیر مثبت قابل توجهی بر کیفیت زندگی افراد بگذارد. این پرتاب تنها اولین گام در ماموریت Wayru است، زیرا این شرکت در حال برنامه ریزی برای گسترش تهاجمی در پشت موج اول پذیرش است.

Charvel Chedraui بنیانگذار و مدیر عامل Wayru بیان کرد که:

ما اولین گره های اینترنتی را در آمریکای لاتین مستقر خواهیم کرد. ما می‌خواهیم استانداردی را در مورد نحوه عملکرد این فناوری و اینکه دیگران چگونه می‌توانند بعداً به شبکه ما بپیوندند تعیین کنیم.»

بلاک چین رهبر انقلاب

در زیر سطح انقلاب، شریان حیاتی پروژه Wayru Hotspots قرار دارد. Wayru حداقل 1000 هات اسپات را مستقر خواهد کرد که از فناوری‌های مش با کیفیت فیبر پیشرفته استفاده می‌کنند تا یک شبکه ترکیبی را در شهرهای کویتو و گوایاکیل تشکیل دهند.

Wayru از فناوری بلاک چین Algorands برای توکن کردن هات اسپات ها به گروه های 1000 یا بیشتر استفاده کرده است که به آن هات اسپات می گویند. هر کسی که می‌خواهد از شبکه پشتیبانی کند، می‌تواند با خرید «Tokens Pool» از استخرهای Hotspot حمایت کند.

هنگامی که توکن‌های Pool خریداری شدند، آن شخص به‌طور خودکار شرط بندی می‌شود و به محض فعال شدن آن استخر شروع به دریافت WRU می‌کند. تعداد نشانه‌ها در استخر به مکان و تعداد Hotspot آن بستگی دارد. رشد بیشتر در شبکه یک منطقه منجر به استخرهای توکن بیشتری برای خرید خواهد شد.

دستگاه‌های سخت‌افزار جنسیس دومین اقدام در انقلاب Wayru هستند و پتانسیل زیادی برای پذیرش انبوه دارند. هر دستگاه یک هاب وای فای جهانی است که می‌تواند مستقیماً از Wayru خریداری شود و توسط افراد، مشاغل و جوامع برای اشتراک‌گذاری اتصال به اینترنت و تبدیل شدن به بخشی از یک شبکه بزرگ‌تر استفاده شود.

1660137330 454 تمرکززدایی اینترنت Wayru چگونه مردم را با بلاک چین گردراb9353ff0 b0bd 4cc5 a304 616a4eedd3c1

بازگرداندن آنچه در آن قرار داده اید

وایرو بر این باور است که آنچه می دهید به شما باز می گردد. به همین دلیل است که درآمد شرکت‌کنندگان از آنچه توسط کاربران آن تولید شده است به دست می‌آید. هرکسی که یک گره را راه‌اندازی کند، یک اتصال موجود را به اشتراک بگذارد یا امنیت شبکه را ایمن کند، به ازای مشارکت خود، جایزه $WRU دریافت می‌کند و به تقویت دسترسی به اینترنت به عنوان یک حقوق بشر کمک می‌کند.

رویکرد مدل غیرمتمرکز منحصربفرد مبتنی بر کاربر Wayru نه تنها افزایش سرعت پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین را در تجارت تسهیل می‌کند، بلکه راه را برای نوآوری‌های بسیار بیشتر در آینده هموار می‌کند و باعث استقبال از فناوری‌های جدید در سطح صنعت می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه Wayru چگونه ماموریت ایجاد دنیای مرتبط تر را رهبری می کند، از سایت اصلی آنها در اینجا دیدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا