ارزهای دیجیتال

تعدیل دشواری استخراج بیت کوین ممکن است ماینرها را مجبور کند بیت کوین خود را کنار بگذارند

هفته گذشته، هش ریت بیت کوین پس از رشد فوق العاده به بالاترین حد خود رسید. اگرچه این یک پیشرفت خوشایند بود، اما پیامدهای مهمی برای تنظیم سختی استخراج بعدی که در روز دوشنبه انجام شد، داشت. همانطور که انتظار می رفت، تنظیم سختی دو رقمی افزایش یافت و حتی بالاترین پیش بینی ها را شکست داد.

تنظیم سختی 13.5٪

در هفته گذشته، پیش‌بینی‌ها برای تعدیل سختی استخراج بیت‌کوین، آن را در بالاترین سطح قرار می‌دهند

9-12٪. اینها از جنبه محافظه کارانه تا بدترین سناریو متغیر بودند، اما در هر صورت شبکه بالاترین میزان سختی را برای سال 2022 ثبت می کند.

روز دوشنبه، سختی ماینینگ (چند هش برای استخراج یک بلوک BTC نیاز است) از 31.36T به 35.61T افزایش یافت که 13.5 درصد افزایش داشت. این تنظیم سختی بالاتر با افزایش قدرت استخراج مطابقت دارد زیرا استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بیشتری ماشین‌های خود را آنلاین می‌کنند.

Mining difficulty adjusts by 13.5% | Source: Coinwarz

جالب اینجاست که انتظار نمی رود سختی استخراج بیت کوین به این زودی ها کاهش یابد. تنظیم سختی بعدی در روز یکشنبه، 23 اکتبر 2022، با افزایش 11.3 درصدی دیگر انجام خواهد شد. پیش بینی می شود در سه ماه آینده، سختی استخراج 22.5 درصد افزایش یابد.

در مورد هش ریت بیت کوین، از زمانی که به بالاترین حد خود یعنی 321 EH/s رسید، مقداری کاهش یافته است. در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله روی 291.4 EH/s نشسته است که عدد بالایی برای سال 2022 است.

آیا ماینرهای بیت کوین بیت کوین را تخلیه خواهند کرد؟

تنظیم سختی بالا بدون شک بر سود ماینرهای بیت کوین در این مدت تأثیر خواهد گذاشت. این به این معنی است که آنها باید قدرت محاسباتی و انرژی بیشتری را برای استخراج یک بلوک ارسال کنند که بر نتیجه آنها تأثیر می گذارد. به این واقعیت اضافه کنید که قیمت بیت کوین در تلاش است تا بالای 19000 دلار حفظ شود و ماینرها در تنگنا قرار گرفته اند.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC settles above $19,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

از ابتدای سال، مواقعی وجود داشته است که برخی از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مجبور شده‌اند دارایی‌های بیت‌کوین خود را برای تامین مالی عملیات خود کنار بگذارند و این تعدیل می‌تواند باعث ایجاد روند فروش دیگری در بین آنها شود. از آنجایی که استخراج یک بیت کوین برای آنها کمی بیش از 18000 دلار هزینه دارد، کاهش قیمت بیت کوین به زیر 19000 دلار آنها را به طور خطرناکی به ثبت ضرر در دستگاه های استخراج خود نزدیک می کند که می تواند منجر به فروش شود.

درآمد ماینرهای بیت کوین در حال حاضر 17.16 میلیون دلار در روز است. با استخراج 6.25 بیت کوین به طور متوسط ​​در 10 دقیقه، ماینرها در مجموع روزانه 900 بیت کوین تولید می کنند.

Featured image from Bloomberg, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا