ارزهای دیجیتال

تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری نصب شده در سراسر جهان به نقطه عطف جدیدی می رسد

با پیشرفت سریع پذیرش کریپتو در سال گذشته، نصب دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری جدید در سرتاسر جهان نیز از این نرخ تسریع شده پیروی کرده است. تعداد کشورهایی که دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در دسترس هستند نیز در حال افزایش است. در طول سال 2021، تعداد زیادی دستگاه خودپرداز نصب شد، زیرا کشورهای بیشتری آنها را پذیرفتند. این بار، تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در جهان به بالاترین حد خود رسیده است که نشان می دهد پذیرش همچنان بالا است.

39000 دستگاه خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان

رشد سریع کریپتو در سراسر جهان در تعداد دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان تجسم یافته است. در این ماه، فضا نقطه عطف جدیدی را در رابطه با این ماشین‌ها جشن گرفت که اکنون از مجموع 39000 دستگاه خودپرداز نصب شده در سراسر جهان فراتر رفته است.

داده های Coinatmradar نشان می دهد که این تعداد در حال حاضر به 39015 دستگاه خودپرداز نصب شده در 78 کشور جهان می رسد. اکثر نصب ها در دو سال گذشته اتفاق افتاده است. در 1 ژانویه 2020، تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان به 6364 دستگاه خودپرداز رسید. از آن زمان تاکنون بیش از 513 درصد رشد کرده و به سطح فعلی رسیده است.

Market cap surpasses $1.1 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

در این مدت، تعداد تولیدکنندگان خودپرداز نیز بیش از 100 درصد رشد داشته است. اکنون بیش از 15000 تولیدکننده از 2000 تولیدکننده که در ابتدای سال 2020 بر فضا تسلط داشتند، نشسته است. این امر رقابت در این صنعت را تسهیل کرده است و در نتیجه هزینه استفاده از دستگاه های خودپرداز رمزنگاری به شدت کاهش یافته است.

ایالات متحده همچنان به تسلط خود ادامه می دهد

بیشتر رشد نصب دستگاه های خودپرداز در ایالات متحده اتفاق افتاده است. این به دلیل نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال در منطقه و همچنین تمایل به آزمایش فناوری جدید است. به همین دلیل، بیش از 80٪ از تمام خودپردازهای رمزنگاری نصب شده در سراسر جهان در ایالات متحده بوده اند.

در حال حاضر مجموعاً 34301 دستگاه خودپرداز از 39015 دستگاه خودپرداز فعال در حال حاضر دارد. در این صنعت تقریباً 88 درصد برتری دارد. هیچ کشور دیگری در این زمینه نزدیک نیست و ایالات متحده بیش از مجموع ۷۷ کشور دیگر دارای دستگاه های خودپرداز رمزنگاری است.

کشورهای دیگری که شاهد نرخ بالاتر نصب هستند عبارتند از کانادا، اسپانیا و السالوادور. انگلستان در این زمینه جالب است زیرا در حالی که سایر کشورها شاهد افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری موجود در دو سال گذشته بوده اند، تعداد آن ها به شدت کاهش یافته است. در حال حاضر، تنها حدود 22 دستگاه خودپرداز در بریتانیا وجود دارد.

در حال حاضر 46 تولید کننده در سراسر جهان با مجموع 615 عملیات وجود دارد. در مورد مشاغلی که بیت کوین به پول نقد و پول نقد به بیت کوین ارائه می کنند، در حال حاضر 324114 واحد است که ایالات متحده حدود نیمی از این تعداد را تشکیل می دهد.

Featured image from Gadgets 360, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا