ارزهای دیجیتال

تصحیح بیت کوین به زودی؟ روبان سه گانه MVRV به صلیب نزولی نزدیک می شود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که روبان سه‌گانه نسبت MVRV بیت‌کوین در حال نزدیک شدن به یک تلاقی نزولی است، نشانه‌ای از اینکه ممکن است به زودی اصلاحی برای قیمت کریپتو انجام شود.

روبان سه گانه نسبت MVRV بیت کوین به کراس اوور نزولی نزدیک است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، نسبت MVRV هشدار می دهد که ممکن است دور جدیدی از کاهش برای BTC در راه باشد. “نسبت MVRV” شاخصی است که نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و سقف تحقق یافته آن را اندازه گیری می کند. سقف تحقق یافته یک مدل سرمایه گذاری برای BTC است که با این فرض که ارزش واقعی هر سکه در گردش، قیمتی است که آخرین بار در آن سکه خاص جابجا شده است، نوعی “ارزش واقعی” را برای دارایی محاسبه می کند.

با مقایسه این سقف تحقق یافته با ارزش بازار، این اندیکاتور به ما می گوید که آیا قیمت واقعی سکه در حال حاضر منصفانه است یا خیر. در اینجا نموداری وجود دارد که روند سه میانگین متحرک (10 روزه، 15 روزه و 20 روزه) این متریک را در چند ماه گذشته نشان می دهد:

The three MAs seem to have been closing in on each other in recent days | Source: CryptoQuant

این سه MA از نسبت MVRV بیت‌کوین با هم نشانگر «روبان سه‌گانه» را تشکیل می‌دهند و تقاطع بین این روبان‌ها از لحاظ تاریخی پیامدهایی بر قیمت دارایی داشته‌اند. همانطور که در نمودار بالا می بینید، هر زمان که MA 10 روزه از هر دو نسخه 15 روزه و 20 روزه پایین تر باشد، در حالی که در همان زمان 20 روز از هر دو بالاتر رفته است (در نتیجه 15 حفظ می شود. موقعیت روز بدون تغییر در وسط)، یک متقاطع نزولی برای BTC شکل گرفته است.

در چند ماه گذشته دو مورد از چنین تلاقی وجود داشته است. اولین مورد در ماه آگوست زمانی رخ داد که بیت کوین در اوج اولین رالی امدادی خود در این بازار نزولی قرار داشت، در حالی که دیگری در نوامبر درست با وقوع سقوط FTX شکل گرفت. در هر دوی این رخدادها، قیمت بیت کوین پس از تشکیل متقاطع سقوط عمیقی داشت.

از نمودار، آشکار است که نوار سه گانه MVRV Ratio بار دیگر به همین نوع متقاطع نزولی نزدیک شده است. اگر این MA در این مسیر ادامه پیدا کند و متقاطع به پایان برسد، ممکن است به این معنی باشد که کریپتو به زودی شاهد افت شدید دیگری خواهد بود.

قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the asset has continued to move sideways in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16800 دلار شناور است که در هفته گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

تصویر برجسته از Mark Basarab در Unsplash.com، نمودارها از TradingView.com، CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا