ارزهای دیجیتال

تسلط بیت کوین و آلت کوین فصل 2.0 | BTC.D 7 سپتامبر 2022

در این قسمت از ویدیوهای تحلیل تکنیکال روزانه NewsBTC، ما می خواهیم به تسلط بیت کوین و نشانه های احتمالی یک فصل آلتکوین غافلگیر کننده که در پس زمینه کلان نزولی در حال توسعه است، نگاه کنیم.

به ویدیوی زیر دقت کنید:

ویدئو: تجزیه و تحلیل تسلط بیت کوین (BTC.D): 7 سپتامبر 2022

برای ویدیوی امروز، می‌خواهیم تسلط بیت‌کوین را در بازه‌های زمانی ماهانه و هفتگی بررسی کنیم. به طور بالقوه یک شکست قابل توجه در حال پیشرفت است که – بر اساس اهمیت آن – می تواند حکایت از چیزی بزرگتر داشته باشد: یک فصل احتمالی آلت کوین که هیچ کس انتظارش را ندارد.

تسلط بیت کوین برای ارائه به آلت کوین ها

به طور معمول، آلت کوین ها فقط در طول یک بازار صعودی عملکرد خوبی دارند. بنابراین شکست BTC.D با توجه به پس زمینه ماکرو فعلی بسیار غیرعادی است.

با این حال، تسلط BTC از یک خط روند مورب بر روی قیمت و شاخص قدرت نسبی در حال شکسته شدن است. LMACD همچنین به وضوح مبارزه بین گاو نر و خرس را نشان می دهد. یا به بیان دقیق تر، بیت کوین در مقابل آلت کوین ها، با آلت کوین ها در حال حاضر حرف اول را می زند.

Is an altcoin season about to appear? | Source: CRYPTOCAP-BTC.D on TradingView.com

سیگنال از آخرین فصل جایگزین بازگشته است

با حرکت به بازه های زمانی هفتگی در مورد تسلط بیت کوین، خطوط روند کمی واضح تر می شوند. قیمت از هر دو پشتیبانی مورب و افقی از اهمیت زیادی جدا می شود. با مقایسه چرخه گذشته، می‌توانیم تنظیمات مشابهی را ببینیم که در آن تسلط می‌تواند پایین‌تر را ایجاد کند، در حالی که RSI یک واگرایی پایین‌تر و صعودی را تشکیل می‌دهد.

در ایچیموکو هفتگی، تسلط بیت کوین توسط ابر رد شده است. زمانی که قیمت قبلی از فضای ابری کاهش یافت، تسلط BTC را از 70 درصد به جایی رساند که در حال حاضر در حدود 39 درصد از سهم بازار هستیم.

BTC.D_2022-09-07_13-03-20

Will we get a repeat of the last altcoin season? | Source: CRYPTOCAP-BTC.D on TradingView.com

مطالب مرتبط: تماشا کنید: آخر هفته در بیت کوین: آیا کریپتو مرده باز خواهد گشت؟ BTCUSD 2 سپتامبر 2022

آیا این می تواند یک هدف احتمالی برای سهم بازار کریپتو باشد؟

بنابراین، پس از آن، هدف ما احتمالاً از نظر پایین‌ترین حد تعیین‌شده در تسلط بیت‌کوین کجاست؟ یک منطقه بالقوه، آزمایش مجدد دیگری از مقاومت در برابر گردن است که از آخرین شکل پایینی – سر و شانه معکوس – تبدیل شده است. هدف، BTC.D را به حدود 32 درصد تسلط خواهد رساند.

BTC.D_2022-09-07_13-04-14

Could 32% dominance be the potential target? | Source: CRYPTOCAP-BTC.D on TradingView.com

چگونه اتریوم و ادغام ممکن است بر BTC.D تأثیر بگذارد؟

برای توضیح بیشتر اینکه چرا این راه‌اندازی می‌تواند به نتیجه برسد، BTC.D را وارونه کرده‌ایم و آن را با ETHBTC مقایسه کرده‌ایم. عامل اصلی محرک یک فصل تاریخی آلتکوین، ادغام اتریوم است.

در نمودار زیر، می‌توانیم ببینیم که اتریوم مسئول بسیاری از شکل‌گیری نمودار تسلط فعلی بیت‌کوین است. با توجه به اینکه اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است و بیشترین تأثیر را بر این معیار خارج از خود بیت کوین دارد، منطقی است.

BTC.D_2022-09-07_13-08-53

Bitcoin dominance is driven heavily by the ETHBTC pair | Source: CRYPTOCAP-BTC.D on TradingView.com

با دوره تجارت NewsBTC خودتان تحلیل تکنیکال کریپتو را بیاموزید. برای دسترسی به برنامه آموزشی رایگان اینجا را کلیک کنید.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا