ارزهای دیجیتال

تسلط بیت کوین برای بازپس گیری کنترل بر کریپتو؟

در این قسمت از ویدیوهای تحلیل تکنیکال روزانه NewsBTC، ما در حال تجزیه و تحلیل تسلط بیت کوین (BTC.D) و نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال برتر در کوتاه مدت در برابر آلت کوین ها هستیم.

به ویدیوی زیر دقت کنید:

ویدئو: تسلط بیت کوین در مقابل آلت کوین ها (BTC.D): 20 اکتبر 2022

علاوه بر نکات برجسته ویدیویی که در زیر ویدیو ذکر شده است، ما همچنین BTC.D را با استفاده از Ichimoku، Average Directional Index، LMACD و سایر ابزارهای فنی تجزیه و تحلیل می کنیم.

بیت کوین در مرحله Sideways از آلت کوین ها بهتر عمل می کند

در بازه‌های زمانی روزانه، BTC.D در حال توقف کوتاهی است، اما با توجه به عملکرد قیمت و شاخص‌های فنی، عمدتاً همچنان صعودی است. تسلط بالاتر از Tenkan-sen و Kijun-sen در Ichimoku است، در حالی که در LMACD حرکت صعودی دارد. شاخص جهت دار متوسط ​​در پایین نشان می دهد که قدرت روند در تایم فریم های روزانه ضعیف می شود و گاوها دست بالا را دارند.

Bitcoin is has been outperforming altcoins | Source: ETHUSD on TradingView.com

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین کاهش می یابد | تجزیه و تحلیل BTCUSD 18 اکتبر 2022

چرا فصل آلت کوین ممکن است برای مدتی به پایان برسد؟

در بازه‌های زمانی هفتگی با استفاده از ابزارهای مشابه، می‌توانیم ببینیم که تسلط فقط در برابر آلت‌کوین‌ها صعودی شده است، و شاخص میانگین جهت‌گیری نشان می‌دهد که این روند به زودی می‌تواند تقویت شود. در ایچیموکو، تسلط بالاتر از Tenkan-sen است، اما Kijun-sen نیست، و آن را به هدف منطقی بعدی تبدیل می کند.

با حرکت به سمت بازه‌های زمانی ماهانه، تسلط بیت‌کوین در برابر alts در LMACD نیز صعودی است و ADX نشان می‌دهد که فصل آلت‌کوین ممکن است برای مدتی خنک شود. Ichimoku خیلی گویا نیست، اما مانند تایم فریم های هفتگی، Kijun-sen بالا می تواند هدف بعدی احتمالی را ایجاد کند.

BTC.D_2022-10-20_16-11-43

آیا Alts می تواند 50 درصد از تسلط کریپتو را حفظ کند؟

خط روند اضافی TA نشان می‌دهد که تسلط بیت کوین احتمالاً خط گردن یک الگوی معکوس سر و شانه‌های قدیمی را دوباره آزمایش کرده است، که شامل اوج فصل alt در اوایل 2018 است که مدت کوتاهی پس از رسیدن بیت‌کوین به 20000 دلار در دسامبر 2017 به اوج رسید. به طرز تکان دهنده ای، بیت کوین حدود پنج سال بعد کمتر از این سطح معامله می شود.

اگر تسلط بیت کوین به شدت در برابر آلت کوین ها معکوس شود، خطی که باید مراقب آن بود حدود 52 درصد تسلط خواهد داشت. در بالا، اولین سیگنال خرید ماهانه بیت کوین در برابر آلت کوین ها ایجاد می شود.

BTC.D_2022-10-20_16-09-11

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا