ارزهای دیجیتال

تخلیه ورودی؟ BTC-e سرکش 165 میلیون دلار در بیت کوین جابه جا می کند

پس از یک سال تعطیلی نزدیک، وجوه بیت کوین صرافی سرکش BTC-e دوباره در حال حرکت هستند. Chainalysis، یک شرکت تحلیلی بلاک چین آمریکایی که مقر آن در شهر نیویورک است، است گزارش نویسی که 10000 بیت کوین به ارزش حدود 165 میلیون دلار منتقل شده است.

مقصد تراکنش ها کیف پول شخصی، آدرس سپرده صرافی و سایر خدمات است. شایان ذکر است، این انتقال بزرگترین برداشت از آوریل 2018 است.

BTC-e یک صرافی رمزنگاری بود که در جولای 2011 تأسیس شد و در سال 2017 در نتیجه تحقیقات مشترک سرویس مخفی ایالات متحده و FBI تعطیل شد. بر اساس این ادعاها، BTC-e در پولشویی برای حملات باج افزار نقش داشته است.

همانطور که NewsBTC گزارش داد، محققان امنیتی تخمین زدند که BTC-e مسئول 95 درصد از پرداخت های باج افزار و تبدیل آنها به ارزهای فیات است.

شهروند روسی و یکی از بنیانگذاران BTC-e، الکساندر وینیک، نیز گفته می شود که در سرقت 530000 بیت کوین از بیش از 800000 بیت کوین دزدیده شده از کوه Gox دست داشته است. وینیک پس از گذراندن دو سال زندان در فرانسه، در ماه اوت به ایالات متحده مسترد شد.

همانطور که Chainalysis اشاره می کند، BTC-e هنوز مقدار قابل توجهی بیت کوین را در زمان خاموش شدن آن در سال 2017 نگه داشته است. در آوریل 2018، BTC-e بیش از 30000 بیت کوین را از کیف پول خدمات خود منتقل کرد. حدود 50 میلیون دلار از آن به شرکت سوئکس که اکنون تحریم شده است، اختصاص یافت.

کلاهبردار BTC-e قصد دارد بیت کوین خود را کنار بگذارد؟

از آن زمان، مغز متفکران صرافی تقلبی نسبتاً ساکت بودند. طبق گزارش Chainalysis، تنها در اکتبر 2021، BTC-e بیش از 100 بیت کوین به ارزش بیش از 6 میلیون دلار را به کیف پول های شخصی و در نهایت به چندین صرافی «که به روسیه و سایر کشورهای اروپای شرقی خدمات می دهند» ارسال کرد.

به نظر می رسد معامله دیروز نوک کوه یخ و یک حرکت برنامه ریزی شده طولانی تر باشد. کلاهبرداران BTC-e از یک ماه پیش شروع به برداشت ارزهای دیجیتال کردند. در 26 اکتبر، BTC-e و صرافی جانشین آن WEX مقادیر کمی بیت کوین را به Webmoney، یک سرویس پرداخت الکترونیکی روسی ارسال کردند.

سپس، در 11 نوامبر، BTC-e آزمایشی را با انتقال غیرمستقیم 100 بیت کوین به یک صرافی انجام داد. پس از به ظاهر موفقیت آمیز بودن، BTC-e از حرکت بزرگ دیروز خارج شد.

تراکنش BTC-e همانطور که توسط Chainalysis ساخته شده است. تصویر: Chainalysis.com

Chainalysis به این نتیجه رسید که تقریباً 9950 بیت کوین در کیف پول شخصی کلاهبرداران باقی مانده است، «در حالی که بقیه از طریق یک سری واسطه به چهار آدرس سپرده در دو صرافی بزرگ منتقل شد. در مورد Exchange 1، که در بالا نشان داده شده است، تحلیل ما نشان می‌دهد که یک صرافی روسی ممکن است به عنوان واسطه‌ای برای شستن این پول BTC-e عمل کرده باشد.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant تایید کرد که بیت کوین از مجرمان مرتبط با هک Mt. Gox در سال 2014 سرچشمه می گیرد. او گفت: «آنها 65 بیت کوین را چند ساعت پیش به Hitbtc ارسال کردند، بنابراین این یک حراج دولتی یا چیزی نیست. ژور از صرافی خواست تا حساب را به دلیل فعالیت مشکوک تعلیق کند.

بنابراین، در کوتاه مدت، کلاهبرداران BTC-e تهدیدی به نظر نمی رسند، زیرا آنها بار دیگر فقط مقادیر کمتری از BTC را تخلیه می کنند. در همین حال، قیمت بیت کوین با مقاومت حیاتی 16000 دلار آمریکا دست و پنجه نرم می کند.

BTC USD
بیت کوین در نمودار 15 دقیقه ای با مقاومتی حیاتی در 16600 دلار مواجه است. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا