ارزهای دیجیتال

تحلیل فنی روزانه رمزنگاری 22 آگوست 2022: قیمت بیت کوین (BTCUSD)

به اولین قسمت از ویدیوهای جدید تحلیل تکنیکال روزانه NewsBTC خوش آمدید. در قسمت اول به بررسی اقدام قیمت بیت کوین با استفاده از نمودار قیمت هفتگی BTCUSD.

به طور خاص، این قسمت به «سودآورترین سیگنال خرید» بیت‌کوین در کل تاریخ آن می‌پردازد: روبان‌های هش. علاوه بر این، ما حرکت هفتگی را با استفاده از MACD لگاریتمی تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا بفهمیم آیا پایین می‌تواند وارد شود یا خیر. به ویدیوی زیر نگاهی بیندازید.

ویدئو: تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین (BTCUSD): 22 اوت 2022

همه چیز درباره The Hash Ribbons

هش روبان ها توسط چارلز ادواردز، تحلیلگر بیت کوین ایجاد شده است. آنها یک جفت میانگین متحرک بر اساس نرخ هش بیت کوین و سختی استخراج هستند و زمانی که ماینرها در حال تسلیم شدن هستند سیگنال می دهند. هنگامی که این مرحله به پایان می رسد، سیگنال خرید صادر می شود. در واقع، سیگنال خرید بیت کوین سودآورترین سیگنال خرید بیت کوین نامیده می شود که هر بار که شروع به کار می کند، به طور میانگین چند هزار درصد ROI تولید می کند. این سیگنال زمانی سودآورتر است که قبل از نصف شدن بیت کوین ظاهر شود

The hash ribbons have triggered a buy signal | Source: BTCUSD on TradingView.com

با هش روبان‌های سیگنال خرید در بازه‌های زمانی روزانه و هفتگی با پیش‌بینی پایین بودن احتمالی جالب‌تر می‌شوند. اگرچه پایین می تواند در حال حاضر باشد، بازار از نظر تاریخی حتی پس از سیگنال خرید هش ریبون به کاهش ادامه داده است.

اندازه گیری مومنتوم با LMACD

دیروز یک بسته هفتگی تازه در BTCUSD به ما داد. به طور خاص، ما از MACD لگاریتمی در تجزیه و تحلیل خود استفاده خواهیم کرد. نسخه لاگ MACD تجزیه و تحلیل مقایسه ای بهتری را در چرخه های گذشته ارائه می دهد.

اگرچه MACD هفته قبل سبز شده بود، اما فروش آخر هفته از کراس اوور صعودی عبور کرد و حرکت را به سمتی واداشت. MACD هفتگی در آستانه خوانش های تاریخی نزولی است. انحراف بیشتر بی سابقه خواهد بود و احتمالا بیت کوین را به زیر 17 هزار دلار کاهش می دهد.

BTCUSD_2022-08-22_09-35-35

Will momentum cross upward? | Source: BTCUSD on TradingView.com

با این حال، اگر گاوها بتوانند تقاطع گاو نر را کامل کنند، در چرخه های قبلی، تغییر در حرکت برای شروع یک حرکت صعودی کافی بود. MACD در حال حاضر یکی از مهم ترین شاخص هایی است که باید در بازه های زمانی هفتگی تماشا کرد. اگرچه یک متقاطع صعودی می‌تواند پایین بودن را تایید کند، MACD به عنوان یک شاخص عقب‌افتاده شهرت پیدا می‌کند و بنابراین می‌تواند خیلی قبل از تایید کراس اوور گاوی، پایین باشد.

خط روند ده ساله

با افزودن اعتبار به پایین بالقوه، هفته نامه بیت کوین در یک خط روند بلندمدت قرار دارد که بیش از یک دهه طول می کشد. خط روند بلند مدت در 5 موقعیت جداگانه از جمله پایین ترین سطح بازار نزولی 2014 و پنجشنبه سیاه در مارس 2020 لمس شده است. از دست دادن این خط روند می تواند برای بازار ارزهای دیجیتال فاجعه بار باشد.

BTCUSD_2022-08-22_09-36-12

Will this nearly ten year long trend line hold? | Source: BTCUSD on TradingView.com

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا