ارزهای دیجیتال

تحلیلگر: کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین یک ترس اغراق آمیز است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

Jaran Mellerud از Hashrate Index اخیراً یک “تحلیل جامع” در مورد این تز منتشر کرده است که تسلیم ماینر بیت کوین می تواند فشار فروش گسترده ای را بر بازار وارد کند و باعث سقوط شود. این موضوع در هفته‌های اخیر در مورد اینکه آیا بازار نزولی بیت‌کوین می‌تواند توسط صنایع معدنی فشرده طولانی‌تر شود یا خیر، بخشی تکراری از بحث بوده است.

چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری کاپریول دو هفته پیش اظهار داشت که تسلیم ماینرها آغاز شده است، همانطور که روبان‌های هش نشان می‌دهند. غول سرمایه گذاری VanEck نیز اخیراً تحلیلی منتشر کرده است که نشان می دهد به دلیل تسلیم شدن استخراج کنندگان، بازار نزولی می تواند تا سه ماهه دوم سال 2023 ادامه یابد. این شرکت پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند در سه ماهه اول 2023 به 10000 تا 12000 دلار برسد.

ملرود با این فرض مخالفت می‌کند و می‌گوید که کل دارایی‌های بیت کوین استخراج‌کنندگان به اندازه کافی برای حرکت در بازار نقدی قابل توجه نیست.

آیا ماینرهای بیت کوین آنقدر که تصور می شود قدرتمند نیستند؟

تحلیلگر شاخص هاشرات می نویسد همه ماینرها باید به طور جمعی مالک بخش قابل توجهی از عرضه در گردش باشند تا تأثیر معناداری داشته باشند. با این حال، سوال در مورد تعداد دارایی های آنها یک راز بزرگ است، اگرچه تخمین هایی وجود دارد.

ارائه دهندگان داده های زنجیره ای مانند CoinMetrics و Glassnode بهترین حدس ها را با گروه بندی آدرس های کیف پول بر اساس نزدیکی آنها به تراکنش کوین بیس ارائه می کنند. ملرود ادعا می کند که این اعداد احتمالا به میزان قابل توجهی دارایی بیت کوین استخراج کنندگان را بیش از حد برآورد می کنند. CoinMetrics 820000 بیت کوین برای همه ماینرها در سراسر جهان تخمین زده است.

امکان دیگر استخراج عدد از ذخایر بیت کوین استخراج کنندگان عمومی است. ملرود با استفاده از این ارقام 470000 بیت کوین را تخمین می زند.

در حال حاضر با 19.2 میلیون بیت کوین در گردش، ماینرها تنها بین 2 تا 4 درصد دارند. تصور عموم از ماینرها به عنوان دارندگان بزرگ بیت کوین و شرکت کنندگان تاثیرگذار در بازار ممکن بود ده سال پیش درست باشد. […]. زمان تغییر کرده است و ماینرها دیگر سهم قابل توجهی از عرضه بیت کوین را در اختیار ندارند.

BTC Holdings By Miners Vs. حجم نقطه ای

با این حال، از نظر فشار فروش بالقوه، دانستن اندازه بازار نقدی نیز مهم است تا بفهمیم بازار چقدر می‌تواند فشار فروش را جذب کند. به گفته ملرود، بهترین راه برای تخمین فشار فروش مطلق ماینرها این است که ببینیم روزانه چه مقدار بیت کوین دریافت می کنند.

به طور کلی، روزانه حدود 900 بیت کوین تازه ضرب شده به کیف پول ماینرها سرازیر می شود. وقتی ماینرها کمتر از 100 درصد تولید خود را می فروشند، بیت کوین انباشته می شوند. وقتی بیش از 100% بفروشند دارایی های خود را کاهش می دهند.

نمودار زیر نشان می دهد که فروش بیت کوین توسط ماینرها در ماه ژوئن زمانی که آنها 350 درصد از تولید خود را فروختند به اوج خود رسید. برای بقیه سال، این نرخ حداکثر 150٪ بود.

استخراج کنندگان عمومی: بیت کوین بر اساس ماه فروخته می شود. منبع: شاخص هشرات

ملرود با استفاده از حجم نقدی Binance، در نمودار زیر نشان می‌دهد که فشار فروش 100 درصدی تنها 0.2 درصد از حجم فروش را تشکیل می‌دهد. در 200٪، تنها 0.4٪ را نشان می دهد و در 300٪، هنوز تنها 0.6٪ از حجم کل است. ملرود نتیجه گیری می کند:

با توجه به سهم کمی از حجم فرضی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در مقایسه با حجم کل بیت‌کوین، می‌بینیم که بیت‌کوین باید نقدینگی بیشتری در بازار نقدی خود داشته باشد تا فشار فروش استخراج‌کنندگان را تحمل کند.

ماینرها فروش بالقوه btc را به عنوان سهم از حجم روزانه روزانه
ماینرها فروش بالقوه btc را به عنوان سهم از حجم روزانه روزانه. منبع: شاخص هشرات

در بدترین سناریو توسط Mellerud، که در آن همه ماینرها کل دارایی های خود را ظرف 30 روز تخلیه می کنند (به طور مساوی در تمام روزها توزیع می شود)، فشار فروش 470000 BTC (4900 BTC در روز) تنها به 1٪ از کل نقطه می رسد. جلد.

ملرود می‌گوید تنها در صورتی که دارایی‌ها واقعاً به 820000 بیت کوین برسد و همه آنها ظرف 30 روز منحل شوند، ممکن است منجر به سقوط قیمت بیت‌کوین شود. پس از آن، ماینرها تقریباً 7 درصد از حجم نقطه را تشکیل می دهند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در چند ساعت گذشته حدود 3.5 درصد سقوط کرده است. در زمان انتشار، BTC با قیمت 17035 دلار معامله می شد.

بیت کوین بیت کوین USD 2022-12-16
قیمت بیت کوین، نمودار 4 ساعته. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا