ارزهای دیجیتال

تحلیلگر پیشنهاد می کند که این دو سیگنال زنجیره ای قبل از سقوط بیت کوین هستند

یک تحلیلگر پیشنهاد کرده است که ممکن است از دو سیگنال زنجیره‌ای برای پیش‌بینی سقوط بیت‌کوین استفاده شود، زیرا به نظر می‌رسد از لحاظ تاریخی پیش از افت قیمت کریپتو بوده‌اند.

فروش بیت کوین از سکه های 7 ساله تا 10 ساله اخیراً افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، تخلیه بیت کوین از سکه های بین 7 سال تا 10 سال و افزایش تسلط ETH می تواند دو نشانه باشد که باید قبل از کاهش ارزش سکه به دنبال آن باشید.

اولین شاخص مرتبط در اینجا «باندهای سنی خروجی مصرف شده» است که حرکت زنجیره‌ای سکه‌ها را بررسی می‌کند و به ما می‌گوید کدام گروه‌های سنی مسئول آن‌ها هستند.

«گروه‌های سنی سکه» مختلف در بازار شامل سکه‌ها بر اساس کل مدت زمانی است که قبل از جابه‌جایی یا فروخته شدن بیکار بوده‌اند.

گروه مورد نظر در اینجا گروه “7 سال تا 10 سال” است. بنابراین نمودار خروجی مصرف شده برای این گروه، نشان می دهد که چند سکه جابه جا شده اند که قبلاً برای دوره هایی در این محدوده بیکار بوده اند. در اینجا نمودار مربوط به آن است:

The value of the metric seems to have spiked up in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار می بینید، کوانت نقاط روند مربوطه را برای این اندیکاتور بیت کوین و همچنین قیمت BTC مربوطه را مشخص کرده است.

این تحلیلگر توضیح می دهد که هر زمان که باند سنی 7 سال تا 10 سال از 5000 بیشتر شود، بیت کوین معمولاً یک روند نزولی در ارزش خود مشاهده می کند.

از 7 باری که سیگنال در چند سال گذشته دیده شده است، تنها یک بار قیمت کاهش نیافته است.

تسلط اتریوم نیز در هفته های اخیر افزایش یافته است

شاخص دیگری که تحلیلگر معتقد است قابل توجه است «تسلط ETH» است که معیاری از کل سهم درصد بازار ارزهای دیجیتال برای اتریوم است.

نمودار زیر روند این معیار را در چند سال اخیر نشان می دهد.

تسلط اتریوم در مقابل بیت کوین

Looks like the value of the metric has been high recently | Source: CryptoQuant

به نظر می رسد تسلط اتریوم بیش از 20 درصد نیز نشانه نزولی برای بیت کوین در این دوره بوده است.

در پایان، تحلیلگر پیشنهاد می کند که استفاده مناسب از این دو شاخص در کنار هم ممکن است به سرمایه گذاران کمک کند تا برای روندهای نزولی در آینده آماده شوند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 18.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 16 درصد کاهش داشته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 18 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC's value has plunged down over the last day | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Bastian Riccardi on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا