ارزهای دیجیتال

تحلیلگر معیارهای سکه: “FTX ممکن است کمک مالی عظیمی را برای Alameda در سه ماهه دوم ارائه کرده باشد”

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

آیا این تحلیلگر Coin Metrics کلید کل داستان Alameda/FTX را کشف کرد؟ چون بیایید با آن روبرو شویم، منطقی نیست. هر دو تجارت سام بنکمن-فرید بسیار سودآور بودند. FTX سومین صرافی بزرگ جهان بود و در حال رشد بود، چرا کسی خطر کشتن آن غاز طلایی را دارد؟ حتما یک دلیل زمینه ای وجود داشته است. آیا این تحلیلگر Coin Metrics آن را در داده های زنجیره ای کشف کرده است؟ او ممکن است داشته باشد.

رئیس بخش تحقیق و توسعه در Coin Metrics، Lucas Nuzzi، به موضوع خود پایان می دهد با یک هشدار: “مهم است که توجه داشته باشیم که این برداشت بسیار گمانه زنی شخصی من در مورد آنچه بر اساس این مصنوعات زنجیره ای اتفاق افتاده است.” موردی که تحلیلگر Coin Metrics ایجاد می‌کند، مبتنی بر داده‌های زنجیره‌ای استوار است، اما تفسیر داده‌های گفته شده «بسیار گمانه‌زنی» است. بنابراین، آن را با یک دانه نمک مصرف کنید و نروید و بگویید این دقیقا همان چیزی است که اتفاق افتاده است، زیرا ممکن است اینطور نباشد.

که گفته می شود، ykes!

تحلیلگر معیارهای سکه این موضوع را مطرح می کند

لوکاس نوزی با بیان واقعیت شروع می‌کند: «من شواهدی پیدا کردم که نشان می‌دهد FTX ممکن است کمک مالی عظیمی برای Alameda در Q2 فراهم کرده باشد که اکنون دوباره آنها را آزار می‌دهد. و سپس، او یک راز را مطرح می کند. 40 روز پیش، 173 میلیون توکن FTT به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار در زنجیره فعال شد. آن نشانه ها کجا رفتند؟ شما آن را حدس زدید، Alameda Research. روز 28 سپتامبر بود. رکورد 8.6 میلیارد دلاری FTT در آن روز جابه جا شد.

Nuzzi در توییتی نوشت: «این تا حد زیادی بزرگترین حرکت روزانه FTT در وجود توکن و یکی از بزرگ‌ترین حرکت‌های روزانه ERC20 بود که تا به حال در Coin Metrics ثبت کرده‌ایم. در آن زمان در اطراف Alameda و FTX چه اتفاقی می افتاد؟ چیز خاصی نیست واقعا

  • در 24 آگوست، سام ترابوکو از سمت مدیرعاملی شرکت تحقیقاتی Alameda کنار رفت. من به عنوان مشاور در این سمت خواهم ماند، اما در غیر این صورت به حضور روزانه قوی در شرکت ادامه نخواهم داد. ترابوکو توییت کرد.
  • در 27 سپتامبر، برت هریسون کنار رفت از سمت مدیر عامل در FTX. طی چند ماه آینده مسئولیت‌هایم را منتقل می‌کنم و به سمت یک نقش مشاوره در شرکت می‌روم. هریسون توییت کرد.
  • این یکی ضربه زننده است. در 28 سپتامبر، سام بنکمن-فرید توییت کرد, “هدف: چرخش چند کیف پول FTX امروز (عمدتاً غیر در گردش). ما این کار را به صورت دوره ای انجام می دهیم. ممکن است چند مورد دیگر بیاید، هیچ تاثیری نخواهد داشت.»

اگر همه اینها درست باشد، آخرین توییت SBF احتمالاً در دادگاه ظاهر می شود.

FTT price chart for 11/09/2022 on FTX | Source: FTT/USD on TradingView.com

بنابراین، آلامدا با پول چه کرد؟

باور کنید یا نه، توکن های FTT مستقیماً از قرارداد هوشمند اصلی ICO آمده اند. تحلیلگر Coin Metrics «یک تراکنش عجیب پیدا کرد که با قراردادی از FTT ICO تعامل داشت. این قرارداد 2019 *به طور خودکار* 173 میلیون FTT از ICO توکن آزاد کرد. عجیب است، اما هر دو سازمان در لگن به هم پیوسته اند. سپس همه چیز به شکل عجیبی درآمد. بعد از آن Alameda *کل* موجودی را به آدرس پخش کننده (خالق) FTT ERC20 که توسط شخصی در FTX کنترل می شود ارسال کرد.

چی؟

نظریه تحلیلگر متریک سکه

به گفته لوکاس نوزی، Alameda Research از سرایت کریپتو که فضا را در Q2 گرفتار کرده مصون نبود. در واقع، این شرکت ممکن است با 3AC، Voyager و Celsius منفجر شده باشد. “این فقط به این دلیل زنده ماند که توانست از FTX با استفاده از “ضمانت” 172 میلیون FTT که 4 ماه بعد تضمین شده بود، از FTX تأمین مالی کند. این یک حرکت بسیار خطرناک است. تقریباً به نظر می رسد که FTX انتخابی نداشته است.

آنها این کار را نکردند، زیرا «قرارداد FTT ICO به طور خودکار منعقد می شود. اگر FTX اجازه می داد Alameda در ماه مه منفجر شود، فروپاشی آنها انحلال بعدی تمام توکن های FTT را که در ماه سپتامبر واگذار شده بودند را تضمین می کرد. اگر سناریویی که تحلیلگر Coin Metrics ارائه می دهد واقعی باشد، SBF و شرکت باید این کار را انجام می دادند. و بهای سنگینی برای آن پرداختند. برنامه نجات آلامدا احتمالاً ترازنامه FTX را به حدی کاهش داده است که دیگر حلال نیست. اگر قیمت FTT سقوط نمی کرد و یک رکود بانکی رخ می داد، خوب بود.

اینجا جایی است که CZ و Binance وارد می شوند

در این سناریو، CZ And Binance به نوعی از معامله مطلع شدند. و بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات دارای کیف FTT سنگینی بود. “به عنوان بخشی از خروج بایننس از سهام FTX در سال گذشته، بایننس تقریباً 2.1 میلیارد دلار معادل نقدی (BUSD و FTT) دریافت کرد.” توییت CZد وقتی اعلام کرد که در حال انحلال هستند. معنی این کیف سنگین FTT چیست؟ تحلیل‌گر Coin Metrics توضیح می‌دهد: «به‌عنوان دارندگان بزرگ FTT، می‌توانند عمداً آن بازار را مخفی کنند تا FTX را مجبور به مواجهه با بحران نقدینگی کنند.»

و انجام دادند.

و سپس پیشنهاد خرید FTX و رفع مشکلات آنها را دادند.

احتمالاً برای پنی دلار.

سکته مغزی استاد، اگر درست باشد.

اما هشدار تحلیلگر Coin Metrics را به خاطر داشته باشید، “مهم است که توجه داشته باشید که این برداشت شخصی من از آنچه بر اساس این مصنوعات روی زنجیره رخ داده است، کاملاً گمانه زنی است.”

Featured Image by Gerd Altmann from Pixabay | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا