ارزهای دیجیتال

تثبیت نرخ های تامین مالی اتریوم نشان می دهد که بازیابی ممکن است در حال انجام باشد

پس از تکمیل ادغام، نرخ های تامین مالی اتریوم به شدت کاهش یافته بود. این رویداد تنها مورد انتظارترین ارتقا در تاریخ شبکه بود و بر قیمت و نرخ سرمایه به روش های نامطلوبی تأثیر گذاشته بود. با این حال، از آنجایی که بازار شروع به استقرار در شرایط عادی جدید اتریوم می کند که یک شبکه اثبات سهام است، همه چیز شروع به تثبیت می کند. یکی از آن‌ها بازگشت نرخ‌های تامین مالی به سطح قبل از ادغام است.

تثبیت نرخ های تامین مالی

روزهای منتهی به ادغام اتریوم برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان بود. خود اتریوم بار سنگین این موضوع را متحمل شده بود، و حتی با وجود اینکه روزهای منتهی به ارتقاء پر از حرکت مثبت بود، به سرعت تغییر کرد.

نرخ های تامین مالی اتریوم در پشت ادغام کاهش یافت. در زمان نهایی شدن ارتقا، از روندی درست زیر سطوح خنثی در حدود منفی 0.02 درصد به منفی 0.35 درصد سقوط کرد. همچنین به دنبال فروش هایی است که در همان زمان بازار را تکان داد. در روزهای منتهی به ادغام، لانگ‌های FTX در مجموع 9.92 درصد توسط شرکت‌های شورت برای محافظت از موقعیت‌های خود در بورس پرداخت شده بودند.

ETH funding rates recover | Source: Arcane Research

با این حال، مدت زیادی پس از نهایی شدن ادغام، بازار شروع به بهبود کرد. این بهبود به اندازه کاهش شدید بود و تا 16 سپتامبر از منفی 0.35 درصد به حدود منفی 0.02 درصد بازگشت. این روند صعودی شدید در قیمت دارایی دیجیتال نشان داده شد، که در این مدت بیشتر ارزش خود را حفظ کرد. این نشان می دهد که علیرغم فروش، هنوز تعداد قابل توجهی از دارندگان اتریوم وجود دارند که مدت طولانی در معرض دارایی دیجیتال قرار دارند.

اتریوم ممکن است بازیابی شود

با بازگشت نرخ های سرمایه به سطوح قبل از ادغام، این نشان می دهد که هنوز احساسات صعودی در بین سرمایه گذاران وجود دارد. این احساسات صعودی پایدار همچنان به افزایش قیمت دارایی دیجیتال حتی از طریق بازار نزولی ادامه می‌دهد.

از آنجایی که بیشتر فروش‌ها به دلیل هیاهوی تبلیغاتی پیرامون ادغام اتفاق افتاده است، طبیعی است که اتریوم پس از از بین رفتن بیشتر این تبلیغات شروع به تثبیت کرده باشد. این انباشته‌ها را در نقطه‌ای رها می‌کند که می‌توانند دارایی دیجیتال را بدون قربانی کردن بیش از حد ارزش قبلی خود خریداری کنند.

نمودار قیمت اتریوم از TradingView.com

ETH price drops below $1,300 | Source: ETHUSD on TradingView.com

حتی در حال حاضر، با نوسانات الهام گرفته از FOMC در بازار، پشتیبانی از ETH همچنان در حال افزایش است. خروجی ارز طی 24 ساعت گذشته این روند انباشت رو به رشد را نشان می دهد. بر اساس این گزارش، جریان خروجی حدود 40 درصد بیشتر از جریان ورودی برای ETH در روز بود داده های Glassnode.

اگر ETH بتواند سطح حمایت خود را در 1250 دلار حفظ کند، این نقطه به عنوان نقطه بازگشتی برای دارایی دیجیتال عمل خواهد کرد. اگر اتریوم با موفقیت از مقاومت 1300 دلاری عبور کند، آزمایش مجدد سطح 1500 دلار در هفته آینده امکان پذیر است.

Featured image from Currency.com, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا