ارزهای دیجیتال

تاثیر کوه گوکس بر روی ظهور مجدد بیت کوین، قربانیان 150 هزار بیت کوین دریافت می کنند؟

قربانیان صرافی کریپتو که کوه Gox هک شده بودند، در نهایت توانستند غرامت بیت کوین از دست رفته خود را دریافت کنند. تقریباً یک دهه پس از حمله ای که این پلتفرم را مجبور به تعطیلی کرد، کاربران یک روند طولانی دعوی قضایی را آغاز کردند که می تواند در ماه های آینده نتیجه دهد.

مطالب مرتبط | نرخ های تامین مالی بیت کوین در حال افزایش است زیرا قیمت ها همچنان به مبارزه می پردازند

در فضای کریپتو، مردم به دلیل پیامدهای بالقوه آن برای بازار بیت کوین، این پرونده را دنبال می کنند. در سال 2014، یک بازیگر بد موفق به سرقت بیش از 850000 بیت کوین شد، کوه Gox توانست حدود 150000 بیت کوین را بازیابی کند که به زودی می تواند وارد بازار شود و به کاهش قیمت فعلی کمک کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت BTC با 21000 دلار با 4 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود. این ارز دیجیتال پس از چند هفته پس از اینکه فشار فروش مداوم آن را به پایین‌ترین سطح سالانه حدود 17000 دلار رساند، برای اولین بار در چند هفته کاهش یافت.

روند قیمت BTC در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSD Tradingview

فعالان بازار بر این باورند که 150000 بیت کوین باز شده از کوه Gox استرس بیشتری را بر بازاری وارد می کند که به نظر می رسد آماده زیان های بیشتر است. بر اساس سندی که توسط متولی توانبخشی Mt. Gox منتشر شده است، نهادی که مسئول رسیدگی به غرامت است، آنها در حال آماده سازی برای شروع بازپرداخت هستند.

این روند در 15 نوامبر 2021 توسط دادگاه ژاپن دیکته و تصویب شد. به منظور بازخرید وجوه، امین از قربانیان خواسته است اطلاعات لازم مانند نام و آدرس را ارائه دهند.

افراد می توانند روش پرداخت دلخواه خود را برای دریافت غرامت انتخاب کنند. از پول نقد گرفته تا بیت کوین کش و بیت کوین، اجماع عمومی بر اکثر افرادی که از بیت کوین برای دریافت غرامت خود استفاده می کنند اشاره می کند.

متولی توانبخشی در این خصوص توضیح داد:

متولی احیا می‌تواند در صورت لزوم برای اجرای طرح احیا و با اجازه دادگاه، مدتی را تعیین کند که طی آن واگذاری، انتقال، جانشینی، تأمین به‌عنوان وثیقه یا واگذاری به وسیله دیگر دعاوی احیا ممنوع است (…). .

آیا بیت کوین می تواند در برابر قفل 150 هزار بیت کوین از کوه Gox مقاومت کند؟

بازپرداخت در پایان آگوست 2022 آغاز می شود و “تا زمانی که تمام یا بخشی از بازپرداخت های انجام شده به عنوان بازپرداخت اولیه تکمیل شود” پایان می یابد.

طبق گمانه‌زنی‌های جامعه کریپتو، قربانیان Mt. Gox، BTC خود را در سال 2014 خریداری می‌کنند که به این معنی است که اکثر بازخریدکنندگان میانگین قیمت خرید حدود 300 دلار برای هر BTC خواهند داشت. حتی اگر شخصی 1 یا 2 بیت کوین دریافت کند، سود زیادی کسب کرده است.

بنابراین، چرا فعالان بازار در مورد احتمال سقوط فلش ​​یا یک دوره نزولی دیگر صحبت می کنند. Ki-Young Ju از CryptoQuant هشداری را برای BTC از کیف پول های Mt. Gox به کاربران ارائه داد تا شروع به خروج از بازار کند.

مطالب مرتبط | ماینرهای بیت کوین دامپینگ شده اند، اما قیمت تا کنون حفظ شده است

بازار کریپتو ضعیف به نظر می رسد زیرا از نوامبر 2021 روند رو به نزولی داشته است. با این حال، طبق گفته مایک مک گلون بلومبرگ، سطوح فعلی بیت کوین مشابه سطوحی است که از قیمت بیت کوین در برخی از تاریک ترین دوره های آن پشتیبانی می کرد. آیا تاریخ با باز کردن قفل کوه Gox تکرار خواهد شد؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا