ارزهای دیجیتال

تاثیر ادغام اتریوم بر استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال چه خواهد بود

ماینرهای هر دو بیت کوین و اتریوم بدون توجه به زمستان کریپتو همچنان در حال رشد هستند. طبق رکورد سال 2022، درآمد استخراج شده توسط استخراج کنندگان اتریوم از ماینرهای بیت کوین پیشی می گیرد. رشد معدنچیان با توجه به افزایش هزینه برق بسیار شگفت انگیز است.

اما همه اینها ممکن است خیلی زود از بین برود. نگرانی فزاینده ای وجود دارد که ادغام آتی، ماینرهای ETH را از کار خود خارج کند. این را می توان در اثر ادغام دارایی بر مکانیسم عملیاتی شبکه دنبال کرد.

استخراج کنندگان اتریوم درآمد بالایی را ثبت می کنند

طراحی از Arcane Research اطلاعات، ثبت شد که در سال 2022 استخراج اتریوم تا 11 میلیارد دلار درآمد داشته است. این رقم کمی بالاتر از آن چیزی است که در استخراج بیت کوین کشف شد. بر اساس این تحقیق، ماینرهای بیت کوین در مدت مشابه حدود 10 میلیارد دلار به دست آورده اند.

الگوی داده های تحقیق با سال گذشته تفاوتی ندارد. در آن زمان استخراج بیت کوین تا 17 میلیارد دلار درآمد داشت. اما، دوباره، رقم درآمد ایجاد شده حدود 1 میلیارد دلار کمتر از ماینرهای ETH بود که 18 میلیارد دلار بود.

استخراج بیت کوین در مقایسه با استخراج اتریوم درآمد بالاتری را ثبت کرده است. این در 18 ماه قبل ثبت شده است. از آن زمان، چرخش رویدادها به نفع ماینرهای ETH ثابت بوده است. سود بیشتر در درآمد استخراج ETH نتیجه تطبیق پذیری اکوسیستم آن است.

اتریوم رشد قابل توجهی را در نمودار نشان می دهد منبع: ETHUSDT Tradingview

با این حال، در شرف تغییر است که می‌تواند به قیمت کار استخراج‌کنندگان اتریوم تمام شود. این مربوط به ادغام آینده اتریوم است. هدف این رویداد مشاهده ادغام موفقیت آمیز Beacon Chain و Ethereum Mainnet است. دستیابی به این هدف باعث حرکت شبکه ETH به Proof-of-Stake (PoS) می شود.

تاثیر ادغام اتریوم بر ماینرها

استخراج‌کنندگان اتریوم می‌دانند که تکمیل Merge به استخراج ETH پایان می‌دهد. همچنین، تمام تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه ETH توسط اعتبارسنجی‌ها انجام می‌شود. علاوه بر این، بر اساس وضعیت موجود بلاک چین PoS، این اعتباردهنده‌ها به ازای هر تلاشی که انجام می‌دهند، پاداش دریافت می‌کنند.

گزینه ای برای ماینرهای ETH برای مهاجرت به استخراج بیت کوین وجود دارد، اما مشکلی نیز در این ایده وجود دارد. این به سیستم های استخراج هر دو دارایی مربوط می شود. در حالی که استخراج‌کنندگان اتریوم از پردازنده‌های گرافیکی برای انجام فرآیند استخراج خود استفاده می‌کنند، از سوی دیگر استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از ASIC استفاده می‌کنند. اینجاست که مشکل سازگاری به وجود می آید.

در پایان ادغام، استخراج‌کنندگان ETH فقط یک گزینه خواهند داشت: دریافت اندکی از مبلغ قبلی خود قبل از ادغام. همچنین، آنها دیگر مالکیت پردازنده گرافیکی خود را نخواهند داشت، زیرا آنها را به فروش خواهند رساند.

در ادامه، AntPool سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری خود را در ETC اعلام کرده است. پلتفرم ماینینگ معتقد است که ETH حتی پس از تکمیل ادغام قابل استخراج خواهد بود.

علاوه بر این، Chandler Guo، یک ماینر چینی، افکار خود را در مورد ایجاد نسخه دیگری (نسخه فورکی) شبکه اتریوم فاش کرده است. این ETHPoW نامیده می شود زیرا مکانیسم اثبات کار بلاک چین ارز دیجیتال را پس از ادغام حفظ می کند.

Featured image from Pixabay - Chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا