ارزهای دیجیتال

بی حوصلگی بیت کوین باعث می شود حجم معاملات از اوج سپتامبر 38 درصد کاهش یابد

داده‌ها نشان می‌دهند که حجم معاملات بیت‌کوین از اوج‌های ماه سپتامبر در نتیجه اقدامات خسته‌کننده قیمت در کریپتو، 38 درصد کاهش یافته است.

حجم معاملات اسپات بیت کوین در روزهای اخیر کاهش یافته است

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، میانگین حجم معاملات بیت کوین ۷ روزه فعلی به حدود ۷.۹ میلیارد دلار کاهش یافته است.

«حجم معاملات روزانه» شاخصی است که مقدار کل بیت کوینی را که در هر روز در بازارهای نقدی معامله می شود اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار بالا باشد، به این معنی است که بازار در حال حاضر فعال است زیرا سرمایه گذاران در حال حرکت در اطراف تعداد زیادی سکه در مبادلات نقدی هستند.

از سوی دیگر، حجم پایین نشان می دهد که بازار نقدی بیت کوین در حال حاضر غیرفعال است. چنین مقادیری از اندیکاتور، در صورت تداوم، می تواند نشان دهد که در حال حاضر علاقه عمومی در مورد کریپتو در میان معامله گران کم است.

اکنون نموداری وجود دارد که روند میانگین ۷ روزه حجم معاملات روزانه بیت کوین را در سال گذشته نشان می دهد:

The 7-day average value of the metric seems to have been going down in recent days | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 40, 2022

همانطور که در نمودار بالا می بینید، حجم معاملات نقدی بیت کوین اخیرا شاهد یک طلسم از فعالیت های بالا بود که برای چندین هفته به طول انجامید و در نهایت به اوج خود رسید که این متریک در ماه گذشته یک بالاترین سالانه جدید را تعیین کرد.

با این حال، از این اوج در ماه سپتامبر، این شاخص در حال نزول بوده و اکنون به ارزش تنها 7.9 میلیارد دلار رسیده است.

در اوج، این ارزش حدود 12.8 میلیارد دلار بود، به این معنی که حجم معاملات تنها در چند هفته گذشته حدود 38 درصد کاهش یافته است.

دلیل احتمالی این سقوط، حرکت نسبتاً بیات قیمتی است که بیت کوین و همچنین بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در طول دوره از آن متحمل شده اند.

این گزارش خاطرنشان می کند که فعالان بازار باید منتظر باشند تا کریپتو قبل از اینکه فعالیت تجاری قابل توجهی را نشان دهد، جهت روشنی را نشان دهد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.1 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 5 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال ۱۲ درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has continued to show mostly sideways movement in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

بیت کوین چندین هفته است که با قیمتی بین 19 تا 20 هزار دلار تثبیت شده است و تنها چند نزول کمتر از قیمت قبلی دارد. در حال حاضر، مشخص نیست چه زمانی این بازار خسته کننده ممکن است به پایان برسد.

Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا