ارزهای دیجیتال

بیت کوین چقدر می تواند پایین بیاید؟ در اینجا مدل های مختلف قیمت می گویند

بازار نزولی بیت کوین اخیراً ادامه داشته است زیرا این رمزارز نتوانسته شتاب صعودی خود را حفظ کند. قیمت قبل از رسیدن به کف چقدر می تواند پایین بیاید؟

مدل های قیمت بیت کوین اهداف متفاوتی را برای پایین چرخه قرار می دهند

یک پست اخیر توسط CryptoQuant در مورد مدل های مختلف قیمت گذاری برای BTC و جایی که آنها ممکن است پایین بودن بالقوه را پیشنهاد کنند، بحث شده است.

قبل از اینکه به داده‌های این مدل‌های قیمت نگاه کنید، بهتر است ابتدا مدل‌های اصلی سرمایه‌گذاری بیت‌کوین را درک کنید.

ارزش بازار معمولی کریپتو با گرفتن مجموع کل عرضه در گردش و ضرب آن در قیمت فعلی BTC محاسبه می شود.

یکی دیگر از روش‌های بزرگ‌نویسی «سرپوش واقعی» است. تفاوت این مدل با ارزش بازار معمول این است که به جای گرفتن آخرین ارزش بیت کوین، هر سکه در گردش را در برابر قیمتی که آخرین بار آن سکه خاص حرکت کرده وزن می کند و سپس مبلغی را برای کل عرضه می گیرد.

در مرحله بعد، «متوسط ​​سقف» است که به سادگی با جمع کردن ارزش بازار برای هر روز معاملاتی و تقسیم بر کل سن کریپتو (به روز) میانگین ارزش بازار را برای کل عمر بیت کوین به ما می دهد.

هر یک از این مدل‌های سرمایه‌گذاری را می‌توان بر تعداد کل سکه‌های موجود در عرضه در گردش تقسیم کرد تا «قیمت» خود را نشان دهد (که البته در مورد ارزش بازار، طبیعتاً قیمت فعلی عادی خواهد بود).

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند قیمت بیت کوین را نشان می دهد که از این مدل های سقفی مشتق شده است:

Looks like the price has dipped below realized price | Source: CryptoQuant

از لحاظ تاریخی، کف‌های بازار نزولی برای بیت‌کوین معمولاً زمانی شکل می‌گیرد که قیمت کمتر از قیمت واقعی معامله شود. در حال حاضر، ارزش کریپتو این شرایط را برآورده می کند.

با این حال، قیمت واقعی به تنهایی نمی تواند قسمت های پایینی را مشخص کند، و این دقیقا همان جایی است که مدل های دیگر وارد می شوند.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید، دو قیمت دیگر، “قیمت دلتا” و “قیمت ترمو” نیز وجود دارد. مورد اول از طریق “کلاهک دلتا” به دست می آید که به عنوان تفاوت بین کلاهک تحقق یافته و کلاهک متوسط ​​تعریف می شود.

در خرس های 2015 و 2018، زمانی که بیت کوین به قیمت دلتا کاهش یافت، به کف رسید. از آنجایی که این معیار در حال حاضر ارزشی در حدود 14.5 هزار دلار دارد، به این معنی است که اگر روند گذشته این بار نیز ادامه یابد، کریپتو به طور بالقوه می تواند 28 درصد دیگر از اینجا قبل از پایین تر کاهش یابد.

در مورد قیمت ترمو، این مدل مشابه قیمت تحقق یافته است، با این تفاوت که در این روش به جای وزن دهی نسبت به قیمتی که هر سکه در آخرین بار حرکت کرده است، از ارزشی استفاده می کند که برای اولین بار سکه ها استخراج شده اند.

پایین ترین سطح در سال 2011 زمانی رخ داد که بیت کوین به این سطح رسید. با این حال، CryptoQuant در این پست اشاره می کند که از آنجایی که شکاف بین قیمت فعلی (20 هزار دلار) و قیمت ترمو (2365 دلار) بسیار زیاد است، بعید است که به عنوان شاخص پایینی برای این چرخه عمل کند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 20 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC continues to consolidate | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Dmitry Demidko on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا