ارزهای دیجیتال

بیت کوین پس از بازنگری مجدد در پایین ترین سطح ماه ژوئن سقوط می کند، نتیجه کجاست؟

بیت کوین پس از فروش پس از تکمیل ادغام اتریوم، بار دیگر به زیر 20000 دلار بازگشت. با کاهش، دارایی دیجیتال دوباره به پایین‌ترین سطح خود در سه ماه گذشته رسیده بود که در این مدت به خرس‌ها اعتبار می‌داد. با این حال، یک مشکل همچنان باقی است و آن این واقعیت است که ارز دیجیتال نتوانسته حمایت مناسبی پیدا کند و باعث ادامه روند نزولی شده است.

قیمت بیت کوین به پایین ترین حد سقوط می کند

در هفته گذشته، بیت کوین شاهد کاهش های متعددی در قیمت خود بوده است. ادغام اتریوم به یک رویداد «شایعه خرید» تبدیل شده بود که منجر به انباشت گسترده در بازار ارزهای دیجیتال شد. اما بلافاصله پس از آن، قیمت ها سقوط کرد و بیت کوین را بار دیگر به زیر 20000 دلار رساند.

کاری که این کار انجام داد این بود که ارز دیجیتال پیشگام را به پایین ترین حد بازگرداند. زمانی که قیمت آن کمی به بالای 19000 دلار رسید، به پایین‌ترین سطح سه ماهه کاهش یافت و سطوحی که از ژوئن امسال مشاهده نشده بود. از آن زمان، بیت کوین برای حفظ بالای 18000 دلار و جلوگیری از سقوط به پایین ترین سطح ماه ژوئن تلاش کرده است.

BTC falls to three-month lows | Source: BTCUSD on TradingView.com

کاهش فعلی قیمت محصول جانبی ناتوانی بیت کوین در شکستن بیش از 22500 دلار است. یک آزمایش در این مرحله منجر به شکست شد که قیمت آن را به 18000 دلار بازگرداند. پس از این کاهش، دارایی دیجیتال توانسته بود بازیابی شود، اما فقط اندکی. یک بار دیگر به سمت 18000 دلار کاهش یافته است، جایی که خرس ها همچنان قلعه را مهار می کنند.

فشار برای سطوح 2018

حتی در حال حاضر، قیمت بیت کوین در موقعیت مطلوب تری در مقایسه با پایین ترین چرخه بازار نزولی قبلی باقی مانده است. قیمت فعلی بیت کوین در بالای 19000 دلار، آن را در محدوده ادغام بین 17500 تا 25000 دلار قرار می دهد که در سه ماه گذشته حفظ شده است.

با این حال، با توجه به کاهش اخیر دارایی دیجیتال، نشان می دهد که این دارایی به سمت چرخه نزولی قبلی پیش می رود که اگر به این روند پایبند باشد، آن را در پایین ترین سطح 12000 دلار قرار می دهد. علاوه بر این، فروش در طی دو هفته گذشته ادامه داشته است و دارایی دیجیتال در این زمان تحت فشار قابل توجهی قرار گرفته است.

تداوم تثبیت در این محدوده ها نشان داد که مقاومت زیادی در 22500 دلار و سپس در 25000 دلار وجود دارد. این کاهش قیمت بیت کوین را پس از آزمایش بیت کوین توضیح می دهد و ثابت می کند که در هر روند بازیابی نقطه ضعفی است.

اگر بیت کوین نتواند بالای 17500 دلار نگه داشته شود و به زیر این نقطه سقوط کند، بیت کوین قبل از بازار صعودی به پایین ترین سطح 12000 دلار خواهد رسید. با این حال، اگر روند بهبود مشخصی وجود داشته باشد که قیمت دارایی دیجیتال را به بالای 25000 دلار برساند، شاخص‌ها نشان می‌دهند که این نقطه منجر به شکست صعودی خواهد شد.

Featured image from MARCA, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا