ارزهای دیجیتال

بیت کوین پس از انتشار CPI سقوط کرد، اما آیا این وضعیت ادامه خواهد داشت؟

بیت کوین پس از انتشار داده های CPI شاهد یک روز متزلزل در بازار بود. در حالی که پیش‌بینی‌ها برای نرخ‌های تورم بالا بود، آنها کمتر از رقم واقعی بودند و بازار کریپتو به این اخبار پاسخ منفی داده بود. بیت کوین با خونریزی بازار به زیر 19000 دلار سقوط کرده بود، اما در پایان روز معاملاتی چرخشی رخ داد. اکنون این سوال باقی می ماند که آیا دارایی دیجیتال می تواند این دستاوردها را حفظ کند یا خیر.

آیا بیت کوین می تواند ادامه پیدا کند؟

در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین بیش از 6 درصد افزایش یافته و آن را به سطح مقاومت 20000 دلار نزدیک کرده است. شکست دادن این سطح برای دارایی دیجیتال به دلیل مقاومتی که در این نقطه توسط خرس ها ایجاد می شود دشوار است و شاخص ها نشان می دهند که بیت کوین نمی تواند از این سطح بالاتر برود.

فواد فاطولایف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل اکوسیستم Web3 WeWay، توضیح داد که بیت کوین قبلاً به انتشار داده های CPI واکنش نشان می دهد. و از آنجایی که انتظار می رود کاهشی در نرخ تورم در آینده نزدیک وجود نداشته باشد، سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی نسبت به ورود به بازار محتاط هستند.

این احتمال وجود دارد که تورم همچنان بالای 8 درصد باقی بماند و این باعث می شود که فدرال رزرو سیاست خود را سخت تر کند. نتیجه این امر یک محیط بازار بد برای دارایی های ریسکی مانند بیت کوین خواهد بود. بازار گسترده‌تر احتمالاً مخدوش خواهد شد و بازار ارزهای دیجیتال را نیز به همراه خواهد داشت.

BTC rebounds to $19,600 | Source: BTCUSD on TradingView.com

فاطولایف به NewsBTC گفت: «متاسفانه، بازار همچنان با باد مخالف قابل توجهی مواجه است، زیرا تورم همچنان بالای 8 درصد باقی می ماند و این امر FOMC را از حفظ مواضع جنگ طلبانه خود باز نمی دارد. مدیر عامل شرکت همچنین اضافه کرد که بهبود قیمت به این معنی نیست که بیت کوین نزولی بیشتری نخواهد دید.

«این هنوز از هیچ گونه نزول منفی بیشتر رها نشده است. به این ترتیب، فشار فروش منفی شدیدتری که ممکن است وارد شود، قطعاً قیمت دارایی را تا حدی کاهش می‌دهد و سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند در حاشیه بمانند و پس از نوسانات معرفی شده توسط گزارش تورم، نقطه ورود کاملی را هدف قرار خواهند داد. فروکش کرد.»

بیت کوین باید میانگین متحرک 50 روزه خود را پاک کند تا روند صعودی دیگری ایجاد کند، اما مقاومت در 20000 دلار احتمالاً این کار را غیرممکن خواهد کرد. با این وجود، روند انباشت در صورت ادامه، حرکت بسیار مورد نیاز را برای دارایی دیجیتال فراهم می کند.

Featured image from Investor's Business Daily, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا