ارزهای دیجیتال

بیت کوین و کریپتو قبل از اعلام افزایش فدرال رزرو

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

جلسه امروز فدرال رزرو (فدرال رزرو) FOMC می تواند سرنوشت کریپتو و بیت کوین را برای هفته ها و ماه های آینده تعیین کند. همانطور که NewsBTC در هفته‌های اخیر گزارش داده است، بازارهای مالی در سراسر جهان به هر کلمه از فدرال رزرو برای پیش‌بینی سیاست‌های آینده وابسته هستند.

در حال حاضر، شکی نیست که فدرال رزرو امروز نرخ بهره را 75 واحد پایه (bps) افزایش خواهد داد که چهارمین افزایش متوالی خواهد بود. با این حال، برای جلسات بعدی در ماه های دسامبر و ژانویه، بازار آتی تقسیم شده است.

تا این حد، تمرکز اصلی جلسه امروز بر سیگنال هایی خواهد بود که فدرال رزرو با توجه به کاهش احتمالی سرعت افزایش نرخ بهره ارسال می کند. در حال حاضر، بازار احتمال 50 درصدی افزایش 75 واحدی نرخ را در دسامبر در نظر گرفته است.

هاوکیش یا دوویش؟

مانند جلسات قبلی، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، احتمالاً نمی خواهد نشان دهد که کاهش سرعت افزایش نرخ، پایان زودتر انقباض یا کاهش نرخ اوج است. سیگنال‌های Dovish می‌تواند توسط بازار با کندی افزایش نرخ در دسامبر تا 50 واحد پایه همراه باشد.

کریس وستون، رئیس تحقیقات Pepperstone، در یادداشتی به مشتریان، نوشت:

از نظر فدرال رزرو، قرار دادن ایالات متحده در رکود هنوز هم بدتر از عدم مقابله با فشارهای ریشه دار قیمت است.

بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو بخواهد واکنش مثبتی را در دارایی های پرخطر ایجاد کند، و ریسک هایی که برای بازارها در ذهن من وجود دارد به یک واکنش جنگ طلبانه متمایل است – افزایش ارزش سهام، بازده اوراق قرضه و کاهش دلار.

بنابراین، پاول احتمالاً با اشاره به نرخ اوج بالاتر، روایت “محور” را در FOMC پس خواهد زد. احتمالاً پاول نیز می خواهد برای مدتی بازی کند.

بسیار مهم می تواند داده های CPI بعدی باشد که در 10 نوامبر منتشر خواهد شد و نرخ بیکاری ایالات متحده برای ماه اکتبر که در 4 نوامبر منتشر خواهد شد. اگر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کاهش یابد، این می تواند نشانه ای باشد که سیاست پاول کار می کند و به سادگی نیاز به زمان دارد. با توجه به اینکه بازار کار ایالات متحده همچنان نسبتا قوی به نظر می رسد، پاول ممکن است آن زمان را داشته باشد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA به CNBC گفت:

بازار کار رو به سرد شدن است، آن‌طور که مردم فکر می‌کردند اتفاق نمی‌افتد و این باید مسیر فدرال‌رزرو برای کند کردن افزایش نرخ بهره را حفظ کند – ممکن است در دسامبر نباشد، اما احتمالاً در جلسه فوریه خواهد بود.

سناریوهای در حال ظهور برای بیت کوین و کریپتو چیست؟

برای پیش‌بینی واکنش احتمالی بازار بیت‌کوین و کریپتو، نگاهی به عملکرد گذشته افزایش نرخ‌های فدرال رزرو کمک می‌کند. از لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین قبل و بعد از اعلام بی ثباتی بیش از حد داشته است.

در طی آخرین افزایش نرخ در سپتامبر، بیت کوین در عرض چند دقیقه 5 درصد کاهش یافت و سپس یک بازگشت شگفت‌انگیز از خود نشان داد.

پیامدهای آن به ویژه برای دلار آمریکا بسیار مهم خواهد بود. در سال 2022، بیت کوین یک همبستگی معکوس قوی با شاخص دلار (DXY) نشان می دهد. هنگامی که DXY افزایش می یابد، بیت کوین سقوط می کند و بالعکس. افزایش قیمت بیت کوین در هفته گذشته توسط شاخص دلار (DXY) آغاز شد که نشان دهنده ضعف و ضربه بزرگ بود.

با این حال، پس از سقوط به 109 واحد در چهارشنبه گذشته، DXY تا 111.689 واحد افزایش یافت. صبح امروز چهارشنبه، DXY در مواجهه با تصمیم FED ضعف نشان داد و دوباره از بالاترین سطح یک هفته‌ای خود در برابر ارزهای اصلی سقوط کرد.

DXY قبل از نشست FOMC ضعف نشان می دهد. منبع: TradingView

همزمان، طلا در روز سه‌شنبه بیش از 1 درصد افزایش یافت، زیرا دلار آمریکا نشانه‌هایی از ضعف اولیه را نشان داد. بیت کوین می تواند از این راه پیروی کند.

پس امروز چه انتظاری باید داشت؟

به زبان ساده، امروزه دو سناریو برای بیت کوین و کریپتو وجود دارد. اگر فدرال‌رزرو به رفتار تندرو ادامه دهد، نشانه‌ای از کاهش سرعت افزایش نرخ نشان ندهد، و همچنین نتواند نرخ اوج پایین‌تری را وارد بازی کند، قیمت بیت‌کوین دوباره در معرض خطر سقوط به زیر 20000 دلار قرار می‌گیرد.

با این حال، اگر فدرال رزرو در مورد یک «پیوت» اظهار نظر کند، حتی اگر فقط با اشاره به کند کردن سرعت افزایش نرخ بهره، شروع یک رالی جدید در کار باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا