ارزهای دیجیتال

بیت کوین و اتریوم قبل از اینکه احساسات کریپتو به “طمع” برسد، مجددا ردیابی می شوند

زمانی که قیمت بیت کوین و اتریوم افزایش یافته بود، احساسات پیرامون بازار کریپتو در حال افزایش بود. هر دوی این دارایی‌های دیجیتال توانسته‌اند به دنبال افزایش قیمت‌ها به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر برسند. این تجدید حیات به سرعت شاهد کاهش احساسات مثبت بازار نسبت به منفی بود و شاخص ترس و طمع را به «طمع» نزدیک کرد. با این حال، قبل از اینکه بازار بتواند وارد این قلمرو سبز شود، روند اصلاحی آغاز شد.

بازار کریپتو به دور از طمع است

بهبود قیمت، جو بازار را در مسیر مثبتی قرار داده بود که مدتی بود شاهد آن نبود. خوش بینی به سرعت افزایش یافته بود که شاخص ترس و طمع در این بازه زمانی بیش از 30 امتیاز اضافه شده بود. این بدان معنی بود که بازار توانسته بود از قلمرو “ترس شدید” خارج شود و به سمت بالاترین ترس حرکت کند.

به آهستگی اما مطمئناً، شاخص بهبودی را به طمع نزدیکتر کرده بود. در بالاترین حد خود، به امتیاز 44 در این شاخص رسیده بود که تنها 6 امتیاز با “طمع” فاصله داشت. این زمانی بود که قیمت بیت کوین نزدیک به 25000 دلار معامله می شد و اتریوم از 2000 دلار عبور کرده بود.

انتظارها این بود که این روند ادامه پیدا کند و بازار بالاخره یک بار دیگر خود را در طمع ببیند. اما این بار ثابت می شود که اینطور نیست. پس از رسیدن به بالاترین سطح 4 ماهه جدید یعنی 44، بازار به سرعت عقب نشینی کرد و با این اصلاح، احساسات سرمایه گذاران تغییر کرد.

Market retraces before hitting "Greed" | Source: Arcane Research

در حال حاضر، شاخص ترس و طمع در امتیاز 41 قرار دارد و هنوز در قلمرو “ترس” قرار دارد. این در حالی است که بیت کوین به زیر 24000 دلار بازگشته است و اتریوم تهدید می کند به زیر 1800 دلار سقوط کند.

بیت کوین، اتریوم ممکن است شاهد بهبود باشند

در حال حاضر، اصلاح اخیر در بازار با حاشیه های ثابت قابل توجه نبوده است. بیت کوین حدود 2000 دلار از بالای ارزش خود را از دست داد و اتریوم چند صد دلار از دست داد. این واقعیت که هر دو دارایی دیجیتال توانسته‌اند در طول این افت حمایت پیدا کنند، نشان می‌دهد که هنوز هم حرکت بسیار بیشتر از حد انتظار وجود دارد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC declines below $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

علاوه بر این، بازار اخبار مربوط به ادغام اتریوم آتی را منتشر کرده است. به روز رسانی هنوز حدود یک ماه دیگر باقی مانده است و انتظارات همچنان در حال افزایش است. بنابراین با توجه به آنچه بازار در چند هفته گذشته ثبت کرده است، بهبودی احتمالاً به پایان نرسیده است.

یک اصلاح کوچک خارج از دوره های متعارف بعدی نیست که ارزهای دیجیتال سودهای دو رقمی را به دست آورده اند. برخلاف تصور رایج، اصلاح اغلب برای بازار خوب است. هر دوی این دارایی‌های دیجیتال همچنان بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه خود معامله می‌کنند. این نشان می دهد که ممکن است جهش دیگری برای بازار در راه باشد.

Featured image from crosswalk.com, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا