ارزهای دیجیتال

بیت کوین و اتریوم سقوط کردند و کل بازار قرمزها را به ارمغان آورد

ادغام آنطور که انتظار می رفت قیمت کریپتوها را افزایش نداده است. در عوض، هفته سوم سپتامبر با رنگ های قرمز بیشتر از سبز آغاز شده است. کل بازار سقوط کرده است و حتی ارزش کل بازار کاهش یافته است.

در حال حاضر، بسیاری از دارایی های رمزنگاری هر ساعت در حال از دست دادن هستند. بسیاری از صرافی های کریپتو به اجبار در حال انحلال موقعیت های اهرمی هستند. مطابق با کوینگلاس، کل مبلغ نقد شده در حال حاضر به 431.51 میلیون دلار رسیده است که 130087 معامله گر تحت تأثیر قرار گرفته است.

مطالعه مرتبط: تحلیلگر پیشنهاد می کند که این دو سیگنال زنجیره ای قبل از سقوط بیت کوین

قیمت بیت کوین سقوط کرد

در حال حاضر، قیمت بیت کوین 19326 دلار است که نشان دهنده کاهش 2.38 درصدی در 24 ساعت است. حتی اگر افزایش قیمت یک ساعته آن 1.07 درصد پیشرفت داشته باشد، BTC در یک هفته 13.58 درصد از دست داده است.

بیت کوین از 10 تا 14 سپتامبر قبل از ادغام اتریوم بالای 20 هزار دلار معامله شد. چند دقیقه پس از ارتقا، کنترل قیمت را از دست داد و به 19701 دلار سقوط کرد. این سطح را تا 17 سپتامبر حفظ کرد، زمانی که دوباره بازار را بالای 20 هزار دلار بست

اما این هفته سوم سپتامبر، بیت کوین را به 19 هزار دلار رساند، زیرا کل بازار در قرمز باز شد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالای 19000 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت BTCUSD از TradingView.com

اتریوم پس از ادغام سقوط کرد

امروز 19 سپتامبر، قیمت اتریوم پس از از دست دادن 4.26 درصد در 24 ساعت به 1359.13 دلار رسید. اما این تمام داستان نیست. قیمت ETH پس از Merge در 15 سپتامبر سقوط کرد. قبل از ارتقا، اتر از 10 سپتامبر تا 13 سپتامبر بالای 1700 هزار دلار معامله شد و یک روز قبل از ادغام به 1574 دلار سقوط کرد.

در پایان بازار در 15 سپتامبر، روز ادغام، قیمت اتر به 1432 دلار کاهش یافت و تا 18 سپتامبر با همین قیمت ادامه یافت. روز بعد، کل بازار ارزهای دیجیتال بازار را به رنگ قرمز باز کرد و قیمت ETH را به زیر 1400 هزار دلار رساند.

داده های قیمت اتریوم نشان می دهد که در کل هفته 21.52 درصد از دست داده است. خوشبختانه، افزایش یک ساعته آن سبز است، که نشان دهنده پرتو امید است.

کل بازار قرمز است، چرا؟

کارشناسان بازار اظهار داشته اند که عوامل کلان اقتصادی باعث این روند نزولی شده است. اولین عامل آخرین داده CPI است که در سپتامبر امسال منتشر شد. این رقم نشان می دهد که تورم همچنان در حال افزایش است و افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو را ضروری می کند. بسیاری از ناظران بازار قبلاً اشاره می کنند که فدرال رزرو یک نقطه 100 را دنبال خواهد کرد که چهل سال است که به آن نرسیده است.

ترس از ادامه تورم و تلاش تهاجمی فدرال رزرو برای مبارزه با آن باعث ایجاد وحشت در بازار شده است. انحلال‌های جاری در صرافی‌ها به هیچ وجه کمکی به این موضوع نخواهد کرد. در عوض، ممکن است مشکلات بیشتری در بازار ایجاد کند.

مطالب مرتبط: فرصت سرمایه گذاری با ماینرهای جدید ارزهای دیجیتال

در حالی که برخی در مورد CPI اوت و افزایش قریب‌الوقوع نرخ بهره صحبت می‌کنند، بسیاری اشاره می‌کنند که ادغام اتریوم بیش از آنکه فایده داشته باشد ضرر داشته است. برخی از تحلیلگران اعلام کرده اند که این ارتقا بیش از حد تبلیغاتی بوده است و رویدادهای اخیر ثابت کرده اند که این یک “شایعه را بخر، خبر را بفروش.”

هیچ کس نمی داند بازار در چند روز آینده چگونه حرکت می کند. اما بسیاری از مردم پس از نشست فدرال رزرو در 21 سپتامبر انتظار حرکت های نزولی بیشتری دارند.

Featured image from Pixaby and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا