ارزهای دیجیتال

بیت کوین همچنان بر اساس نسبت NVT “بیش از حد ارزش گذاری شده است”.

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که نشانه‌ها برای بیت‌کوین خوب به نظر نمی‌رسند، زیرا نسبت NVT نشان می‌دهد که ارز دیجیتال در حال حاضر هنوز بیش از حد ارزش گذاری شده است.

نسبت NVT بیت کوین همچنان در مقادیر بالا باقی می ماند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، BTC در حال حاضر از دیدگاه زنجیره ای بیش از حد ارزش گذاری شده است. نسبت ارزش شبکه به تراکنش ها (NVT) شاخصی است که نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و حجم تراکنش های آن (هر دو به دلار) را اندازه گیری می کند.

این نسبت با مقایسه آن با توانایی شبکه برای تراکنش سکه در حال حاضر (حجم تراکنش) قضاوت می کند که آیا ارزش فعلی بیت کوین (یعنی ارزش بازار) منصفانه است یا خیر. هنگامی که متریک ارزش بالایی دارد، به این معنی است که قیمت بیت کوین در مقایسه با حجم آن بالا است و بنابراین سکه می تواند در حال حاضر داخل یک حباب باشد. از سوی دیگر، مقادیر پایین نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است کمتر از ارزش‌گذاری شده باشد زیرا این زنجیره در حال حاضر توانایی بالایی برای تراکنش سکه‌ها (در مقایسه با ارزش بازار) دارد.

در اینجا نموداری وجود دارد که روند نسبت NVT بیت کوین را در سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the metric's value has been pretty high during recent weeks | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، نسبت NVT بیت کوین پس از فروپاشی LUNA در ماه می سال جاری افزایش یافت و از آن زمان عمدتاً در سطوح مشابه یا بالاتر باقی مانده است. این بدان معناست که با وجود مشاهده سقوط های متعدد قیمت در این دوره، ارزش سکه همچنان به طور فزاینده ای بیش از حد ارزش گذاری شد زیرا حجم در سراسر بازار به شدت کاهش یافت.

حتی پس از سقوط FTX، که ضربه محکم دیگری به ارزش بازار کریپتو وارد کرد، این معیار تنها بالاتر رفته است زیرا اخیراً بالاترین قیمت سال را به ثبت رسانده است. با عمیق‌تر شدن قیمت بیت‌کوین، قیمت بیت‌کوین بیشتر و بیشتر شده است که نشان‌دهنده وضعیت وخیم بازار از نظر حجم معاملات است.

کوانت همچنین خاطرنشان می‌کند که تعداد UTXO‌های زیان‌ده (عمدتاً مقدار کیف‌پول‌ها/سرمایه‌گذاران زیان‌ده)، به طور مداوم در سرتاسر خرس افزایش یافته است.

بیت کوین UTXO در حال زیان

The metric continues to ride on a constant uptrend | Source: CryptoQuant

هر دوی این نشانه‌ها مطمئناً به نفع بیت‌کوین نیستند و ممکن است به معنای درد بیشتری برای سرمایه‌گذاران باشد. تحلیلگر توضیح می دهد: «بازار نزولی گسترده تر می تواند به عنوان یک ریسک بالقوه در نظر گرفته شود که می تواند فشار فروش را افزایش دهد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در حدود 16800 دلار معامله می شود که در هفته گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

The price action in the asset seems to have been stale in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

تصویر برجسته از Maxim Hopman در Unsplash.com، نمودارها از TradingView.com، CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا