ارزهای دیجیتال

بیت کوین نزدیک است، اما افت تا این سطح ممکن است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

پس از اینکه بیت کوین نتوانست به طور پایدار بر مقاومت مهم 16600 دلاری در پنج روز گذشته غلبه کند، قیمت چند ساعت پیش شاهد یک عقب نشینی مجدد بود.

یک هفته پیش، در 21 نوامبر، قیمت BTC به پایین ترین سطح بازار نزولی جدید 15,480 دلار سقوط کرد، پس از آن قیمت شاهد افزایش شدیدی بود که با این حال، به طور ناگهانی به پایان رسید و قدرت گاوها را زیر سوال برد.

در زمان انتشار، بیت کوین با قیمت 16.195 دلار معامله می شد و در ابتدا پشتیبانی آن 16.050 دلار بود. اگر نزدیکترین مقاومت در 16.310 دلار به حمایت تبدیل نشود، آزمایش مجدد از پایین ترین سطح بازار نزولی فعلی می تواند در کارت باشد.

قیمت بیت کوین در نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView

بیت کوین هنوز وارد نشده است؟

در همین حال، ویلی وو، تحلیلگر معروف زنجیره‌ای، به ۱ میلیون دنبال‌کننده‌اش گفته است که پایین آمدن بیت کوین ممکن است نزدیک باشد. تحلیلگر از سه مدل داده روی زنجیره برای رسیدن به این نتیجه استفاده می کند.

همانطور که Woo می نویسد، قیمت کف CVDD در حال حاضر در حال آزمایش است. این مدل جایگزین های قیمت بازار را بررسی می کند. خطوط چین به این معنی است که مدل کاملاً فنی است، به این معنی که فقط از قیمت بازار به عنوان ورودی استفاده می کند. خطوط جامد شامل معیارهایی است که از بلاک چین می آیند، به این معنی که شامل سرمایه گذار، شبکه و اصول رفتار کاربر می شود.

در نهایت، مدلی که Woo در آوریل 2019 ایجاد کرد، از قدمت و ارزش بیت کوین در حال حرکت به سمت سرمایه گذاران جدید برای ایجاد یک طبقه استفاده می کند. نظریه وو: «وقتی سکه‌های قدیمی (مثلاً 100 دلار خریداری شده) به سرمایه‌گذاران جدید منتقل می‌شوند (مثلاً 16 هزار دلار)، بازار طبقه بالاتری را درک می‌کند.»

در حال حاضر، مدل با سابقه ثابت در حال آزمایش مجدد دوم است.

مدل های قیمت بیت کوین
مدل های قیمت بیت کوین منبع: توییتر

مدل حداکثر درد همچنین نشان می دهد که پایین بیت کوین در حال نزدیک تر شدن است. از لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین زمانی به پایین ترین چرخه خود در یک چرخه کلان می رسد که 58 تا 61 درصد از سکه ها در منطقه ضرر قرار دارند. هر زمان که قیمت به منطقه سبز سقوط کرد، یک طبقه را مشخص کرد.

وو گفت: “حد بالای ناحیه سایه دار در 13k است و به سرعت در حال افزایش است.” بنابراین، کاهش قیمت دیگری ممکن است امکان پذیر باشد، اگرچه تحلیلگر همچنین تاکید کرد که همه پایین‌ترین قیمت‌ها به دست نیامده است، “آنهایی که نزدیک نبودند.”

حداکثر درد مدل BTC
مدل حداکثر درد برای بیت کوین منبع: توییتر

سوم، وو به نسبت MVRV نگاه کرد. این نشان دهنده نسبت بین ارزش بازار و ارزش واقعی است. هدف آن نشان دادن زمانی است که قیمت معامله شده در بورس زیر «ارزش منصفانه» است و اوج و پایین‌های بازار را شناسایی می‌کند. وو در تجزیه و تحلیل نسبت MVRV بیان می کند:

نسبت MVRV در عمق منطقه ارزش قرار دارد. تحت این سیگنال، ما در حال نزول (1) بودیم تا اینکه آخرین شکست قو سفید FTX ما را به منطقه خرید (2) بازگرداند.

نسبت بیت کوین MVRV
نسبت بیت کوین MVRV. منبع: توییتر

به طور کلی، وو این احتمال را می‌بیند که پایین آمدن آن می‌تواند درد بیشتری برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین داشته باشد. او همچنین خاطرنشان می کند که بازار در یک “سناریوی کاهش اهرم بی سابقه” قرار دارد و همه مدل ها را در معرض آزمایش قرار می دهد.

کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین باعث ایجاد حداکثر درد می شود؟

همانطور که Checkmate تحلیلگر ارشد Glassnode در زنجیره از طریق توییتر اشاره کرد، استخراج کنندگان بیت کوین می توانند دلیلی برای درد بیشتر باشند زیرا در ماه های اخیر با مشکلات جدی مواجه شده اند.

قیمت هش به پایین ترین حد خود رسیده است. صنعت معدن به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی دیگر از مشکلات بازار است و بنابراین، خطر “کاپیتولاسیون ماینر در دور دوم” نیز در حال افزایش است.

قیمت هش ماینر بیت کوین
قیمت هش ماینر بیت کوین. منبع: توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا