ارزهای دیجیتال

بیت کوین نتوانست 21000 دلار را بشکند، آیا آپتوبر همچنان در حال بازی است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

اکتبر از نظر تاریخی یک ماه صعودی برای بیت کوین بوده است، اما با شروع آهسته ماه که به هفته آخر ماه پیش رفت، قابل درک است که چرا انتظار انحراف از هنجار وجود دارد. با این حال، این احساس به سرعت از بین رفت زیرا بازار کریپتو در روز سه‌شنبه چرخش مثبتی پیدا کرد. در پایان روز معاملاتی چهارشنبه، قیمت BTC از 20000 دلار فراتر رفت. اما رد 21000 دلار چه می گوید؟

بیت کوین نتوانست از 21000 دلار عبور کند

حتی با وجود شتاب دو روز گذشته، بیت کوین با رد شدید در سطح 21000 دلار مواجه شد. خرس ها در این نقطه به سرعت مقاومت خود را افزایش داده بودند و شورت های موجود در بازار در انتظار اصلاح نزولی به تقویت این مقاومت کمک کرده بودند.

بنابراین در حال حاضر، حتی اگر چشم انداز بیت کوین بسیار صعودی باقی بماند، 21000 دلار در حال حاضر نقطه برتری است، که با توجه به رالی اخیر انتخاب آسانی برای یک گاو خواهد بود. با این حال، بازار کریپتو رشد دارایی های دیجیتال را متوقف کرده است و سرمایه گذاران با وجود دستاوردهای بازار بسیار محتاط هستند.

گام بعدی این است که گاوها حمایت خود را با قیمت 20500 دلار در انتظار آزمون مجدد بعدی تقویت کنند. زیرا اگر بیت کوین بار دیگر با چنین رد شدیدی در قیمت 21000 دلار مواجه شود، خرس‌ها احتمالاً تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 20000 دلار کاهش دهند. در این مرحله، سطح پشتیبانی بعدی درست زیر 20200 دلار قرار دارد که به اندازه حمایت 20500 دلار نیست.

BTC holding support at $20,500 | Source: BTCUSD on TradingView.com

بعدی برای BTC چیست؟

رد قیمت 21000 دلار با توجه به سرخوشی که دارایی دیجیتال در نهایت یک بار دیگر 20000 دلار را شکست داد، بازار را تغییر نداده است. در عوض، گاوهای نر اکنون از کار چوب بیرون آمده اند و پیش بینی های خوش بینانه در حال پرواز است.

جیم مسینا، رئیس ستاد اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، یکی از خوش بین ترین ها در این مدت بوده است. مسینا ظاهر شد در فاکس نیوز، جایی که او گفت که انتظار دارد این دارایی دیجیتال در واقع 60000 دلار را پس بگیرد و گفت که روی پورشه خود شرط می‌بندد. این به دنبال پیش‌بینی‌های صعودی از سوی دیگران در فضا است، مانند کتی وود از شرکت ARK Invest که دارایی دیجیتال را در 8 سال آینده به قیمت 1 میلیون دلار برای هر قطعه تعیین کرد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که حجم معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته رو به کاهش است، که می تواند نشان دهنده یک سوزش سریع جرقه اخیر باشد. چنین کاهشی در مومنتوم می تواند به ویژه در دوره های رشد کوتاه مدت که ثبت شده است مضر باشد. نکته بعدی ممکن برای بیت کوین، تلاش برای شکستن بیش از 21000 دلار پس از حرکت است. اما اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است یک بار دیگر دارایی دیجیتال زیر 20000 دلار مشاهده شود.

نکته مثبت تر، فروش در بیت کوین در دو روز گذشته کاهش یافته است. حرکت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه خود، شاخص های سبز کوتاه مدت را تبدیل کرده است و اکنون فشار خرید رو به افزایش است که انتظار می رود تا آخر هفته نیز ادامه داشته باشد.

Featured image from MARCA, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا