ارزهای دیجیتال

بیت کوین ممکن است منطقه 20000 دلاری را قبل از اینکه به سطح 18000 دلار کاهش دهد دوباره آزمایش کند

با توجه به اقدامات نامطلوب اخیر بازار، ترس سرمایه گذاران و معامله گران را به طور یکسان فرا گرفته است. بیت کوین، شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده، از زمان بحران در ژوئن و جولای، بیشترین فشار فروش را متحمل شده است.

بیت کوین با بالاترین قیمت 22400 دلار در 13 سپتامبر و پایین ترین قیمت 18790 دلار امروز، نزدیک به 8 درصد سقوط کرده است. قیمت به میزان خیره کننده 13.31 درصد کاهش یافته است.

این را نیز می توان با تحولات اقتصادی نامطلوب در ایالات متحده و همچنین نوسانات اخیر قیمت ها توضیح داد. تا لحظه نگارش این مقاله، آخرین فروش هیچ چیزی از قدرت خود را از دست نداده است.

اطلاعات قیمت چند روز گذشته بیت کوین را بین 19344 تا 18346 دلار قرار می دهد. فعالان بازار مالی نباید هیچ سهمی را در این ارقام قرار دهند.

Source: TradingView.com

بیت کوین نیاز به پشتیبان گیری دارد

تلاش بیت کوین برای بازگشت منجر به تشکیل یک مثلث دوگانه شد که به طور هماهنگ با الگوی XABCD مرتبط است.

این الگو ممکن است به یک معکوس اشاره کند که در آن خریداران می توانند با تخفیف وارد شوند و فروشندگان می توانند سود کسب کنند. با این حال، این وضعیت نبود.

اگر بیت کوین به سطح 18000 دلار عقب نشینی کند، ممکن است منطقه حیاتی 20000 دلاری را قبلاً مجدداً آزمایش کند.

BTC در حال حاضر با تخفیف قابل توجهی به سطح 78.60 Fib فروخته می شود. از آنجایی که از آستانه روانی مهم 20000 دلار فاصله دارد، این قیمت ممکن است مانع از هر گونه بازگشت مجدد شود.

اعتماد سرمایه گذار تنها با وجود قیمت فوق الذکر می تواند به افزایش خود ادامه دهد.

چرخش تنها زمانی رخ می دهد که گاوها وارد عمل شوند تا روند نزولی را خریداری کنند و روند نزولی را تغییر دهند.

قیمت بیت کوین ممکن است بتواند سطح مقاومت 20500 دلاری را مجدداً آزمایش کند در صورت وقوع رویداد فرضی فوق. سطح 61.80 فیب جایی است که مقاومت فوق الذکر قرار دارد.

با این حال، همبستگی بیت کوین با چشم انداز مالی گسترده تر سودمند نیست. همبستگی نزدیک بیت کوین با شاخص های S&P 500 و NASDAQ، بازگرداندن حرکت صعودی را دشوار می کند.

بیت کوین برای عادی سازی به تمام انرژی لازم نیاز دارد

بازگشت بیت کوین در خطر است زیرا بخش مالی بزرگتر افت شدیدی را تجربه می کند. در واقع، ممکن است حتی به مقاومت 20500 دلاری ذکر شده هم نرسد.

به گفته تحلیلگر مشهور رمزنگاری @woonomics، بیت کوین هنوز به پایین ترین سطح خود نرسیده است. هنگامی که او عملکرد گذشته و حال بیت کوین را ارزیابی کرد، متوجه شد که تنها 52 درصد از تمام سکه ها زیر آب هستند.

کف های قبلی بیت کوین 61 درصد، 67 درصد و 57 درصد بود. داده هایی که او ارائه کرد نشان می دهد که اگر بیت کوین یک بار دیگر به پایین ترین سطح خود برسد، قیمت آن به 18000 دلار نخواهد رسید.

برای بیرون آمدن بیت کوین از این مخمصه، بخش مالی بزرگتر باید از سقوط کنونی بازگردد تا اعتماد سرمایه گذاران و معامله گران را بازگرداند.

از زمان نگارش این مقاله، مقادیر Stoch RSI در حال همگرایی هستند، که ممکن است باعث افزایش متوسط ​​قیمت شود.

با این حال، با توجه به پویایی بازار فعلی که از یک روند نزولی قوی پیروی می کند، بهبود بعید است.

QeIPSiDd

BTC total market cap at $359 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image Pixabay, Chart: TradingView.com
(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا