ارزهای دیجیتال

بیت کوین ممکن است به 10 هزار دلار برسد زیرا قیمت قبل از نشست FOMC کاهش می یابد

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که خریداران در مضیقه هستند. قیمت پس از یک افتتاحیه ضعیف تر افزایش یافت و بالاترین سطح جلسه 24,448.40 دلار را آزمایش کرد. با این حال، به سرعت مسیر خود را معکوس کرد و میانگین متحرک نمایی محوری 21 روزه را آزمایش کرد، جایی که در حال حاضر در حال استراحت است.

عملکرد بازار در حال حاضر حاکی از آن است که گاوها نزدیک به سطوح بالاتر در حال تمام شدن هستند و خرس ها راه را برای اصلاح بیشتر باز می کنند. حجم معاملات 24 ساعته بزرگترین ارز دیجیتال 30,603,898,759 دلار است که بیش از 7 درصد افزایش یافته است. با این حال، BTC/USD در حال حاضر به 23,422.79 دلار می رسد که 1.85 درصد کاهش روزانه دارد.

BTC/USD trades at $23k. Source: TradingView

هر چه قیمت بیشتر در زیر این سطح باقی بماند، فشار فروش قوی‌تر خواهد بود زیرا بیت کوین به زیر سطح حمایت حیاتی 23500 دلار می‌رود.

نشست FOMC قیمت بیت کوین را کاهش داد

داده های TradingView نشان داد که BTC/USD هر روز بیش از 2 درصد کاهش می یابد و به 23325 دلار می رسد.

ساعاتی قبل از اینکه کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) قرار بود دقایقی از آخرین جلسه خود را منتشر کند، این جفت ارز که از قبل نشانه هایی از ضعف را نشان می داد، با شروع معاملات در سهام ایالات متحده بیشتر سقوط کرد.

علیرغم عدم تصمیم گیری در مورد نرخ، این جلسه برای افشای دیدگاه فدرال رزرو در مورد تعدیل نرخ آینده برنامه ریزی شده در سپتامبر برگزار شد.

میشائل ون دی پوپ خلاصه شده است در آخرین به روز رسانی توییتر خود:

«رویداد مهم امشب با صورتجلسه FOMC، که از طریق آن می توان اطلاعاتی را دریافت کرد که آیا FED قرار است جنگ طلب باشد یا کینه توز. فکر نمی‌کنم تاثیر زیادی داشته باشد، با این حال، کریپتو ارزش زیادی به آن می‌دهد و بنابراین، نوسانات زیادی به آن می‌دهد.»

مارکوس سوتیریو، تحلیلگر در فروشنده دارایی دیجیتال مستقر در بریتانیا، GlobalBlock، معتقد است که تصویر واضح تری ممکن است در اواخر روز چهارشنبه در رابطه با صورتجلسه FOMC آشکار شود.

نوسانات بیت کوین در یک هفته گذشته کاهش یافته است، با این حال فروشندگان غالب بوده اند، زیرا عدم اطمینان در مورد دقایق FOMC که امروز عصر منتشر می شود، وجود دارد. این صورتجلسه نشان‌دهنده موضع فدرال رزرو و زمانی است که ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهند.”

فدرال رزرو آمریکا اخیراً نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش داد، اما نرخ تورم ماه به ماه کمتر از حد انتظار بود. آیا اظهارات FOMC می تواند بیت کوین (BTC) و بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال را در زمان مناسب تقویت کند؟

با توجه به یادداشت سوتیریو به مشتریان:

طبق تجزیه و تحلیل تکنیکال، بیت کوین در روزهای آینده با آزمایش قابل توجهی روبرو خواهد شد زیرا میانگین متحرک 200 هفتگی که در حال حاضر حدود 23000 دلار است، درست زیر قیمت فعلی 23700 دلار است. اگر این سطح نتواند حفظ شود، به این معنی است که در هفته‌های آینده نزولی بیشتری وجود خواهد داشت و ممکن است بازگشت بازار به تأخیر بیفتد.»

با این حال، یکی دیگر از تحلیلگران و معامله گر ارزهای دیجیتال @EtherNasyonaL برعکس معتقد است که بیت کوین در حال حاضر در یک منطقه خرید تاریخی است. این تحلیلگر فکر می کند که در حال حاضر بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بیت کوین است زیرا انتظار می رود ارزش دارایی در آینده افزایش یابد.

کوین ممکن است به 10 هزار دلار برسد زیرا

Featured image from Getty images, charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا