ارزهای دیجیتال

بیت کوین شاهد کاهش شدید فعالیت های زنجیره ای است

فعالیت‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین در هفته‌های منتهی به ادغام اتریوم مانند یک درخت کریسمس روشن شده بود. اگرچه این ارتقا در شبکه بیت کوین انجام نمی شد، اما همچنان برای فضای کریپتو قابل توجه بود که منجر به افزایش فعالیت در شبکه های مختلف شد. با این حال، اکنون که ادغام انجام شده و گرد و غبار گرفته شده است، فعالیت شبکه شروع به بازگشت به سطوح «عادی» کرده است که منجر به کاهش فعالیت زنجیره‌ای می‌شود.

هش ریت استخراج بیت کوین کاهش می یابد

برای اولین بار در دو ماه گذشته، دشواری استخراج بیت کوین به سمت پایین تنظیم شد. با توجه به این تنظیم سختی نزولی 2.1٪، نرخ تولید بلوک در 5.94 بلوک تولید شده در ساعت پایین باقی ماند. این مصادف بود با نرخ هش بیت کوین که قبل از ثبت برگشت به بالاترین حد خود رسید.

با این وجود، این تعدیل دشوار به عنوان خبر خوبی برای استخراج کنندگان بیت کوین است که شاهد کاهش شدید درآمد خود در هفته گذشته بوده اند. میانگین تراکنش هر بلوک در یک دوره 7 روزه 1.55 درصد کاهش یافت و از 1786 به 1759 رسید.

BTC hash rate retraces from all-time high | Source: Arcane Research

نرخ هش ماینینگ بیت کوین اکنون به سطوح اولیه سپتامبر بازگشته است که نشان دهنده بازگشت مجدد به سطوح قبل از ادغام است. اما این نرخ هش حتی از این طریق نیز در سطح بالایی باقی می‌ماند و نشان‌دهنده افزایش اعتقاد ماینرهای بیت‌کوین در این مدت است.

درآمدها ضربه می زنند

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین هنوز گرما را احساس می‌کنند، زیرا بازار نزولی از رشد خودداری کرده است. درآمد روزانه ماینرها اکنون به یکی از کمترین میزان خود در سال گذشته رسیده است، با کمی بیش از 17 میلیون دلار درآمد روزانه. این افت 4.04 درصدی در یک دوره 7 روزه داشته است.

کارمزدهای دریافتی در روز از همان روند نزولی پیروی کردند و با 19.49 درصد کاهش به 254,199 دلار رسید. این باعث شد تا درصد درآمدهای حاصل از کارمزدها 0.28 درصد دیگر کاهش یابد و به 1.48 درصد از کل درآمدهای حاصل از کارمزد برسد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC price trending at previous peak highs | Source: BTCUSD on TradingView.com

این در حالی است که بیشترین کاهش در هفته گذشته مربوط به میانگین ارزش معاملات و حجم معاملات روزانه بوده است. اولی در هفته گذشته با 37.61 درصد کاهش به پایان رسید و میانگین ارزش معاملات را به 12304 دلار رساند. در همان زمان، حجم معاملات روزانه 38.57 درصد کاهش یافت و از 5.023 میلیارد دلار به 3.085 میلیارد دلار رسید. این بزرگترین افتی بود که در هفته گذشته ثبت شد. معاملات روزانه نیز از 254,696 دلار به 250,755 دلار کاهش یافت که 1.55 درصد کاهش داشت.

قیمت بیت کوین نیز این روند را دنبال کرده و در بازار با مشکل مواجه شده است. نتوانسته بود 20000 دلار را پس بگیرد و اکنون در اوج چرخه قبلی به شدت معامله می شود. قابل درک است که این به یک سطح حمایتی اصلی برای گاوها تبدیل شده است.

Featured image from Bitcoinist, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا