ارزهای دیجیتال

بیت کوین سیگنال صعودی کوتاه مدت می دهد، به سمت 24 هزار دلار حرکت می کند بعدی؟

بیت کوین در ماه ژوئن شاهد افت شدیدی از سطح 30000 دلار به 20000 دلار بوده است. قیمت بیت کوین به ترتیب در محدوده 20000 دلار و 21000 دلار حرکت کرده است. چشم انداز فنی کوتاه مدت سکه به سمت صعودی بودن است.

با این حال خیلی زود است که جهت صعودی قیمت را به عنوان یک رالی تسکین تلقی کنیم. اگر بیت کوین بتواند بالای 21000 دلار شناور بماند، سکه می تواند سد قیمت بعدی را هدف قرار دهد. خریداران در نمودار خوش بینی نشان داده اند و در نتیجه قیمت سکه مهلت نشان داد.

بیت کوین شاهد شرایط خرید بیش از حد در 48 ساعت گذشته بود که چشم انداز صعودی را در نمودار ترسیم کرد. با ادامه قدرت خرید، بیت کوین ممکن است بتواند 24000 دلار را هدف قرار دهد، اما احتمال عقب نشینی صعودی را نمی توان رد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نمودار چهار ساعته

بیت کوین در نمودار چهار ساعته 21600 دلار قیمت داشت منبع: BTCUSD در TradingView

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت 21600 دلار معامله می شد. سکه از مرز 20000 دلار عبور کرد و همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، توانست صعود کند.

اگر ارز دیجیتال از مرحله تثبیت بازگشتی را نشان دهد، مقاومت فوری آن به 24000 دلار می رسد.

سقوط از سطح قیمت فعلی دوباره بیت کوین را به 20000 دلار می کشاند که می تواند منجر به سقوط به سطح حمایت 16000 دلار شود. با افزایش تقاضا برای BTC، سکه موفق شد یک شبه سود 4 درصدی را به دست آورد.

مقدار BTC معامله شده در جلسه قبل کاهش یافت که نشان می دهد فشار فروش در نمودار کاهش یافته است. این یک علامت مثبت برای بیت کوین بود.

تحلیل فنی

بیت کوین
بیت کوین در نمودار چهار ساعته قدرت خرید را افزایش داد منبع: BTCUSD در TradingView

خریداران بیت کوین به بازار بازگشتند، 21000 دلار منطقه تقاضای مهمی برای سکه است. BTC در دو روز گذشته شرایط خرید بیش از حد را ثبت کرده است.

بر همین اساس، شاخص قدرت نسبی بالاتر از 60 بود که نشان دهنده قدرت خرید سنگین در بازار بود.

بیت کوین همچنین بالاتر از خط 20-SMA بود که به این معنی بود که خریداران در حال حرکت قیمت در بازار بودند. سکه بالاتر از 50-SMA بود که نشان دهنده حرکت مثبت قیمت بود.

مطالب مرتبط | معامله گران کریپتو در پی شکست بیت کوین به بالای 22000 دلار، 280 میلیون دلار ضرر کردند.

بیت کوین
بیت کوین در نمودار چهار ساعته جریان سرمایه بیشتری را نشان داد منبع: BTCUSD در TradingView

بیت کوین در کوتاه مدت نشانه هایی از انباشت شدید را آشکار کرد. این به افزایش میزان خرید در 48 ساعت گذشته مربوط می شود و می تواند برای دارایی صعودی در نظر گرفته شود. جریان پول Chaikin که نشان دهنده ورود و خروج سرمایه است تصویر مثبتی را ترسیم می کند.

CMF افزایش یافت و از نیم خطی که حاکی از رشد در جریان سرمایه بود، فاصله گرفت. Awesome Oscillator بالای نیم خط قرار داشت، این اندیکاتور مسئول به تصویر کشیدن روند بازار است.

خوانش بالای نیم خط به معنای وجود نیروهای صعودی در بازار بود، با این حال، با قرمز شدن میله ها، احتمال عقب نشینی قیمت وجود دارد. اگر تقاضا همچنان ثابت بماند، بیت کوین می تواند از سطح قیمت فعلی خود عبور کند و نزدیک به مقاومت قیمتی فوری خود معامله کند.

مطالب مرتبط | چرا بیت کوین اگر بخواهد بالای 20 هزار دلار بماند باید این شرایط را داشته باشد؟

Featured image from UnSplash, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا