ارزهای دیجیتال

بیت کوین سپتامبر به یاد داشته باشید: خوب، بد، و زشت

در این قسمت از ویدیوهای تحلیل تکنیکال روزانه NewsBTC، اکنون که شمع ماه آگوست بسته شده است و در نهایت داده های جدیدی برای تجزیه و تحلیل داریم، دوباره به نمودار ماهانه بیت کوین BTCUSD نگاه می کنیم.

خوب، بد و زشت را به ویدیوی زیر نگاه کنید.

ویدئو: تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین (BTCUSD): 1 سپتامبر 2022

در ویدئوی دیروز، ما بر روی میخ‌کوبی یک تعطیلی ماهانه که دیشب داشتیم، تمرکز کردیم، جایی که گاو نر به سختی می‌توانست حمایت خود را حفظ کند. با باز شدن یک شمع ماهانه جدید، ویدیوی امروز تلاش می‌کند تا ببیند بازار ارزهای دیجیتال به کجا می‌رود، آیا پایین‌ترین سطح است، یا اینکه فاز انباشت طولانی‌تری را شاهد خواهیم بود.

عواقب آگوست: چگونه شمع ماهانه بیت کوین بسته شد؟

بیت کوین موفق شد بالاتر از حمایت تبدیل شده به مقاومت بالا در تاریخ گذشته بسته شود. همانطور که می توانید تصور کنید این خبر خوب تحلیل است. خبر بد این است که بیت کوین چیزی را از دست داده است که در گذشته از آن به عنوان خط کوین بیس یاد می شد.

خطوط روند نسبت به یک نقطه ذهنی هستند و این احتمال وجود دارد که یک خط روند طولانی مدت همچنان توسط یک مو حفظ شود.

There are several trend lines to watch currently | Source: BTCUSD on TradingView.com

به روز رسانی فنی با Bollinger Bands، Ichimoku، و بیشتر

یکی از نکات امیدوارکننده این است که ماهنامه در باند پایین بولینگر باقی ماند. بسته شدن در خارج از آن می‌توانست به یک حرکت نزولی طولانی منجر شود – دقیقاً مانند روندهای صعودی گذشته که پس از یک شکست قوی به باند بالایی ادامه می‌دهند.

ماهنامه ایچیموکو نیز به گاو نر امید بیشتری می دهد یا صرفاً نگاهی با تأخیر به امر اجتناب ناپذیر است. تنکان سن هنوز بالای کیجون سن است و کیجون سن شروع به حرکت به سمت بالا کرده است.

با این حال، خطوط معمولاً در ماهانه قبل از پایین آمدن بیت کوین از بین رفته اند، که می تواند نشان دهد که پایین اینطور نیست. پیچش ابرها نیز به ویژه قابل توجه است و در گذشته نشان دهنده تغییر روند بوده است. ما تا نوامبر 2022 شاهد چرخش ابری نخواهیم بود، که نشان می دهد بیت کوین می تواند زمان بیشتری را در روند نزولی یا جانبی صرف کند تا اینکه شاهد بهبودی بیشتر باشیم.

BTCUSD_2022-09-01_13-05-07

We might not have found a bottom just yet | Source: BTCUSD on TradingView.com

زمان بندی یک نقطه عطف احتمالی در زمستان کریپتو

ماهانه فیشر تبدیل هنوز صعودی نشده است. این ابزار برای یافتن نقاط عطف دقیق در چرخه های بازار مفید است. این ابزار همچنان به سمت یک خط روند شیب‌دار صعودی نزولی می‌کند که سیگنال دیگری است مبنی بر اینکه بیت‌کوین مانند بازار نزولی سال‌های 2014 و 2015 پایینی طولانی دارد.

شاخص قدرت نسبی ماهانه در مرز پایین کانال روند نزولی در حال انجام است. پایین بازار خرسی 2018 به سختی مرز پایین را لمس کرد، در حالی که بازار نزولی 2014 و 2015 زمان زیادی را در امتداد آن صرف کرد. این بسته شدن ماهانه دومین لمس خط ما را به ما داد و می تواند رفتار مشابهی را با اولین بازار نزولی بیت کوین نشان دهد.

یکی دیگر از نشانه های بالقوه مثبت این است که LMACD به یک خط روند صعودی احتمالی رسیده است که می تواند از جایی که حرکت شروع به برگشت به سمت بالا می کند، پشتیبانی کند. ماه سپتامبر و هر ماه که به جلو حرکت می کند باید در هیستوگرام صورتی شود تا حرکت نزولی ضعیف را نشان دهد و روند صعودی با عبور هیستوگرام از خط صفر و سبز شدن تأیید می شود.

BTCUSD_2022-09-01_13-12-10

We also take a closer look at this cyclical behavior in Bitcoin | Source: BTCUSD on TradingView.com

مورد اساسی: آیا خرید بیت کوین در اینجا دیوانه کننده است؟

حتی نمودار ماهانه با استفاده از ابزارهای بنیادی بیت کوین نسبتاً زشت به نظر می رسد. در بازه‌های زمانی ماهانه، هش ریبون‌ها هنوز سیگنال خرید را به‌درستی صادر نکرده‌اند، علی‌رغم اینکه سیگنال روزانه فعال می‌شود. بیت‌کوین همچنین بالاتر از پایین‌ترین نقطه هزینه تولید است – معیاری که هزینه‌ای را که استخراج‌کنندگان برای تولید هر بیت کوین متحمل می‌شوند، تحلیل می‌کند.

بازار نزولی 2018 یک شمع ماهانه زیر پایین ترین نقطه میانگین بسته شد. شایان ذکر است که اگرچه این کلید در زمستان گذشته رمزنگاری در زیر آن نزدیک بود، اما زمانی که این اتفاق افتاد، نوسان پایین بود. این می تواند نشان دهد که بیت کوین برای مدتی طولانی تر معامله می کند و در چنین قیمت هایی انباشته می شود، اما 17500 دلار در نهایت می تواند به عنوان پایین باقی بماند.

BTCUSD_2022-09-01_13-05-22

We also take a closer look at this cyclical behavior in Bitcoin | Source: BTCUSD on TradingView.com

با دوره تجارت NewsBTC خودتان تحلیل تکنیکال کریپتو را بیاموزید. برای دسترسی به برنامه آموزشی رایگان اینجا را کلیک کنید.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا