ارزهای دیجیتال

بیت کوین سطح بحرانی زیر 23000 دلار را از دست داد، خرس ها برای حمله آماده می شوند؟

بیت کوین در این هفته به آرامی روند نزولی داشته است. به نظر می‌رسد اولین ارز دیجیتال با ارزش بازار، با سرازیر شدن عدم اطمینان از بازارهای قدیمی به بازار کریپتو، شتاب خود را از دست داده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با افت 4 درصدی در 24 ساعت گذشته و 1.2 درصد ضرر در 7 روز گذشته با قیمت 22600 دلار معامله می شود.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

این ارز دیجیتال میانگین متحرک 200 روزه (SMA) خود را در 22800 دلار از دست داده است. در کوتاه مدت، بازپس گیری این سطح برای حفظ حرکت صعودی بسیار مهم است.

گاوها باید سطوح فعلی قیمت بیت کوین را حفظ کنند و از 200 SMA آن فراتر بروند تا از آزمایش مجدد سطوح پشتیبانی قبلی توسط ارز دیجیتال جلوگیری کنند. تحلیلگر Caleb Franzen نمودار زیر را ارائه کرد تا نشان دهد چگونه قیمت BTC در سطح بحرانی رد شد.

بیت کوین BTC BTCUSDT
منبع: Caleb Franzen از طریق توییتر

این ارز دیجیتال توانست به بالای کانال نشان داده شده در بالا برسد و اکنون به نظر می رسد که آماده است سطح پایین تر را دوباره در 21200 دلار آزمایش کند. این سطح باید به عنوان پشتیبانی عمل کند تا روند نزولی زیر 20000 دلار متوقف شود.

داده های نشانگر مواد (MI) نشان می دهد که بیش از 20 میلیون دلار سفارشات پیشنهادی (خرید) برای بیت کوین بین 22200 تا 22400 دلار است. باید دید که آیا این سفارش‌ها می‌توانند خرس‌ها را به پایین‌تر از آن سطوح برگردانند، دفتر سفارش تا 19000 دلار نازک به نظر می‌رسد.

در زمان نگارش این مقاله، 16 میلیون دلار سفارش خرید به قیمت 19000 دلار وجود دارد که در صورت ادامه روند نزولی بیت کوین، باید به عنوان آخرین خط دفاعی عمل کند. فرانزن گفت موارد زیر در مورد پتانسیل BTC برای مشاهده ضررهای بیشتر در کوتاه مدت:

اینکه بخواهید این را خط روند سهموی بنامید یا خط روند منحنی، برای من مهم نیست. بر اساس آنچه من از تحلیلگرانی که از آنها استفاده می کنند شنیده ام، آیا باید نگران معکوس شدن حرکت کوتاه مدت بیت کوین باشیم؟ من نمی دانم (…). بازارها می توانند بین هر دو حالت افراطی احساسات/روند در نوسان باشند. (…) فکر می کنم بزرگی و سرعت این حرکت خیلی زیاد بوده است.

آیا این زمان برای بیت کوین متفاوت خواهد بود؟

دیدگاه متفاوت برای قیمت بیت کوین نشان می دهد که در حال حاضر این بیت کوین درست بالاتر از میانگین متحرک هفتگی 200 (WMA) با 22300 دلار معامله می شود. Yassine Elmandjra تحلیلگر در Ark Invest گفت: این ارز دیجیتال از زمان پیدایش خود تنها 7 بار این سطح را از دست داده است.

زمانی که ارز رمزنگاری شده پس از یک ضرر مشخص دوباره این سطح را به دست آورد، اغلب به سمت صعود می رود. Elmandjra گفت به طور متوسط ​​بیت کوین 240 درصد افزایش زمانی که این اتفاق می افتد ثبت می کند.

با این حال، بیت کوین ممکن است بلافاصله مسیر مشابهی را دنبال نکند، این ارز دیجیتال ممکن است در این مدت با برخی اقدامات نزولی و جانبی قیمت مواجه شود. تحلیلگر گفت:

به طور نسبی، اگر این بازار نزولی به اندازه بازار نزولی 2018 شدید باشد، بیت کوین می تواند نزولی بیشتری ببیند. بیت کوین 72 درصد نسبت به بالاترین رکورد خود اصلاح شده است. بیت کوین معمولاً با تصحیح بیش از 80 درصد پایین‌ترین سطح چرخه‌ای جهانی پیدا می‌کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا