ارزهای دیجیتال

بیت کوین رکورد بدترین سه ماهه از سال 2011 را به نام خود ثبت کرد، چه اتفاقی می افتد؟

سه ماهه دوم سال به طرز چشمگیری برای بیت کوین خونین بود. این سکه در پایان سه ماهه دوم با کاهش 56 درصدی قیمت از 45000 دلار به 19900 دلار به پایان رسید که بدترین سه ماهه خود از سه ماهه سوم 2011 را تجربه کرد. بیت کوین اکنون با سطح 20 هزار دلاری خود، یک منطقه کلیدی، بازی می کند.

معامله بیت کوین در حدود 20 هزار دلار در نمودار روزانه | منبع: BTCUSD در TradingView.com

سقوط تاریخی بیت کوین

بیت کوین در ماه ژوئن 37 درصد کاهش داشت. اما فقط اعداد و ارقام غم انگیز نیستند.

ژوئن همچنین ماه رد غیرقابل تعجب برنامه های بیت کوین ETF مبتنی بر بیت کوین Bitwise و Grayscale بود – بلافاصله پس از آن شکایت وعده داده شده Grayscale–.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد اثرات سقوط استیبل کوین UST و Three Arrows Capital آزمایشگاه Terraform به چیزی مسری در بین شرکت‌های رمزنگاری تبدیل شده است: یکی دیگر از وام‌دهنده‌ها و پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال، Vauld، تمام برداشت‌ها، معاملات و سپرده‌ها را به نقل از «چالش‌های مالی» به حالت تعلیق درآورد. شرایط فعلی بازار

در طول سه ماهه دوم سال 2022، بیت کوین در 45000 دلار باز شد و به زیر 20000 دلار کاهش یافت و توانست سطح قیمت اصلی 20 هزار دلاری خود را درست در زمانی که ژوئن بالاتر از آن بسته شود، بازیابی کند. همانطور که NewsBTC اخیرا گزارش داد، سکه “باید به بالای 20500 دلار شکسته شود و به بالای 22000 دلار ادامه دهد تا هر گونه ریسک احتمالی نزولی کوتاه مدت از بین برود.”

به طور کلی، آخرین گزارش هفتگی Arcane Research اشاره می کند که این کاهش «یک سه ماهه تاریخی برای قیمت بیت کوین است و ما باید 11 سال به عقب برگردیم تا سه ماهه بی رحمانه تر را پیدا کنیم. بیت کوین این سه ماهه را درست زیر 20000 دلار به پایان رساند و 56 درصد کاهش یافت.

بیت کوین
عملکرد قیمت بیت کوین بدترین سه ماهه خود از سه ماهه سوم سال 2011 را مشاهده می کند | گزارش هفتگی تحقیقات محرمانه

مطالب مرتبط | ریسک ذخایر بیت کوین به سطوح 2015 سقوط کرد، چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین در آن سال افتاد؟

انتظار چه چیزی

با این حال، اقدام قیمت بیت کوین می تواند به زودی شاهد زمان های مثبت تری باشد.

میشائل ون دی پوپ، تحلیلگر فکر می کند که سکه می تواند به زودی ورق بزند سطح کلید 20 تا 20.4 هزار دلار و سپس «به سمت 23 هزار دلار و رالی امداد تابستانی بروید». او امروز افزود که سکه «پایدار» است و «به‌نظر می‌رسد برای یک حرکت بزرگ نسبتاً زود آماده است».

همانطور که Arcane Research به اشتراک گذاشت، سطح 20 هزار دلاری بیت کوین اوج آخرین روند صعودی آن را نشان می دهد و اضافه می کند که “از نظر فنی، بسته شدن شمع ماهانه مثبت بود” و قیمت پایانی ژوئن بالاتر از اوج سال 2017 بود. این گزارش همچنین به یک تلنگر احتمالی حمایت/مقاومت اشاره می‌کند که در آن مقاومت قبلی به عنوان حمایت عمل خواهد کرد.

با این حال، عوامل کلان اقتصادی می توانند در آینده انتظارات مثبت را تغییر دهند. عدم قطعیت جهانی فشار را افزایش می دهد. S&P 500 نسبت به بالاترین رقم ژانویه خود 20 درصد کاهش یافته است که بر بیت کوین نیز منعکس می شود. کریستین سوئینگ، مدیرعامل Deutsche Bank AG فکر می‌کند که احتمال رکود جهانی 50 درصد وجود دارد، سایر بانک‌های بزرگ نیز این احتمال را در پیش دارند. کاهش اقتصادی آن اندازه می تواند برای چندین چهارم ادامه یابد.

بلومبرگ در مورد اثرات فعلی نرخ تورم گزارش داد و خاطرنشان کرد که “میزان سنجش برای ایالات متحده در حال حاضر 12.2٪ است، مشابه سطوحی که در شروع همه گیری و در پی بحران مالی سال 2008 شاهد بودیم.”

آنا وانگ، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در بلومبرگ اکونومیکس، نوشت: «خطر یک رکود خودشکوفایی – و رکودی که می‌تواند در اوایل سال آینده اتفاق بیفتد – بیشتر از قبل است. اگرچه ترازنامه خانوارها و مشاغل قوی است، نگرانی ها در مورد آینده می تواند باعث عقب نشینی مصرف کنندگان شود که به نوبه خود منجر به استخدام و سرمایه گذاری کمتر مشاغل می شود.

به همین ترتیب، گفته شد که رکود اقتصادی ترسناک می تواند تصویری تلخ را برای بازار کریپتو ترسیم کند. انتظار می‌رود دارایی‌های پرریسک در طول رکود اقتصادی از انحراف سرمایه‌گذاران رنج ببرند، که می‌تواند منجر به فروش وحشتناک و قیمت‌های تیره‌تر شود.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران نهادی نزولی باقی می مانند، زیرا بیت کوین کوتاه مدت شاهد ورود رکوردی است


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا