ارزهای دیجیتال

بیت کوین راکد می شود زیرا نهنگ ها همچنان در حال سقوط هستند

از زمانی که در نوامبر 2021 به بالاترین رقم تاریخ 69000 دلار رسید، قیمت بیت کوین در حال کاهش بوده است. کاهش کنونی منجر به کاهش 17622 دلاری در ماه ژوئن شد. یک فتیله بلند پایین با جهش بعدی ایجاد شد.

جهش ارزش حمایت 19200 دلاری منطقه افقی را تایید کرد. این منطقه قبلاً در طول بالاترین رکورد سال 2017 و سپس دوباره در ژانویه 2021 به عنوان مقاومت عمل کرده بود. اکنون پیش بینی می شود که پشتیبانی ارائه دهد.

بیت کوین زیر 20 هزار دلار گیر کرد

از زمان عبور از آن آستانه حیاتی در سه شنبه گذشته، بزرگترین ارز دیجیتال نتوانسته از 20000 دلار عبور کند. بیت کوین بالای 18000 دلار باقی مانده است، که کمترین میزانی است که در اواسط ژوئن به آن رسیده است، حتی اگر هنوز در کمتر از یک سوم بالاترین قیمت خود که در نوامبر 2021 بالای 69000 دلار بود معامله می شود.

گاوها سعی کردند ارز را به سمت نمودار و به 22000 دلار برسانند، اما فروش شدید آن را به 19000 دلار کاهش داد. سطح حمایت مهم برای این سکه 17000 دلار بود و اگر خرس ها به حملات خود ادامه دهند، بیت کوین ممکن است بتواند در جلسات معاملاتی بعدی بالاتر رود. ارزش بازار همه ارزهای دیجیتال در حال حاضر 914 میلیارد دلار است که 0.3 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین در نمودار چهار ساعته 19000 دلار بود. قبل از تلاش برای بهبود در نمودار چند هفته پیش، جفت BTC/USD در همان سطح معامله می شد. مقاومت برای BTC ابتدا با قیمت 22000 دلار و بعداً در 20000 دلار ظاهر شد.

سطح 22000 دلاری بیت کوین را با مقاومت قابل توجهی مواجه کرده است و سکه برای مدت طولانی در معاملات بالای آن با مشکل مواجه بوده است.

اگر روند فعلی قیمت BTC حفظ شود، به زودی 17000 دلار قیمت بعدی خواهد بود.

BTC/USD کاهش شدیدی در حجم معاملات داشت و نوار نمودار قرمز شد که نشان دهنده نزولی بود. فشار فروش بر بازار حاکم شده است.

با این حال، تصویر کلی همچنان منفی است زیرا هیچ نشانه‌ای از سخت‌تر شدن شرایط مالی توسط بانک‌های مرکزی در بازارهای سهام وجود ندارد. پس از شکست در یک صعود ضعیف به سمت بالا در هفته گذشته، BTCUSD همچنان پایین تر از میانگین 200 هفته ای نمودارهای هفتگی است.

یک نکته عجیب تاریخی، RSI در نمودارهای هفتگی همچنان بیش از حد فروخته می شود. متأسفانه، این نشان نمی دهد که اکنون زمان بهتری برای ورود گاوها است. در تئوری، انتقال مداوم از حد به حالت عادی نشان دهنده سیگنال خرید است.

BTC/USD Slides below $20k. Source: TradingView

سه ماهه دوم سال 2022 شاهد بدترین عملکرد بیت کوین در یازده سال گذشته بود. مایکل بوری، سرمایه‌گذار، که بحران وام مسکن در سال 2007 را به درستی پیش‌بینی کرده بود، تصدیق می‌کند که بیت کوین و سهام فقط در میانه چرخه بازار نزولی قرار دارند.

به گفته چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، سقوط کنونی بازار ارزهای دیجیتال، زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در بیت کوین است. به گفته وی، معامله‌گرانی که می‌توانند در بازار نزولی فعلی پایداری کنند، شاهد رشد سرمایه‌گذاری‌های خود در فاز صعودی بعدی خواهند بود.

علاوه بر این، مسائل پیچیده دیگری فقدان تقاضای سرمایه گذاران نهادی، محدودیت های بین المللی، و سقوط سطوح حمایتی حیاتی است.

مطالب مرتبط | بیت کوین با 19 هزار دلار مبارزه می کند، آیا 17 هزار دلار هدف بعدی است؟

تخلیه نهنگ

بر اساس داده‌های شرکت زنجیره‌ای ارزهای دیجیتال Glassnode، میانگین متحرک هفتگی تعداد آدرس‌های بیت کوین متمایز با ضرر در ۳ جولای ۲۰۲۲ به ۱۸.۸ میلیون رسید. طبق داده ها، قتل عام کنونی باعث شده است که دارندگان بیت کوین به طور متوسط ​​بیشترین ضرر ماهانه خود را از سال 2011 متحمل شوند.

1656938594 470 بیت کوین راکد می شود زیرا نهنگ ها همچنان در

Number of Addresses in Loss. Source: Glassnode

به گفته تحلیلگران CryptoQuant، معیار Whale Ratio که تمایلات فروش دارندگان کیف پول های بزرگ را نشان می دهد، پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین به زودی به پایین ترین سطح خود خواهد رسید. 10 ورودی برتر بیت کوین به صرافی ها بر مجموع ورودی های روزانه تقسیم می شوند تا به شاخص نسبت نهنگ برسیم. مقادیر بالای اندازه گیری منعکس کننده تغییرات قیمت است.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد که نهنگ ها به سرعت دارایی بیت کوین خود را به صرافی های ارزهای دیجیتال منتقل می کنند و متحمل ضررهای قابل توجهی می شوند.

مطالب مرتبط | TA: بیت کوین در روند نزولی باقی می ماند، چیزی که می تواند باعث افزایش ناگهانی شود

Featured image UnSplash, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا