ارزهای دیجیتال

بیت کوین دوشنبه خونین به چکش برگشت | BTCUSD

در این قسمت از ویدئوهای تحلیل تکنیکال روزانه NewsBTC، نمایش اخیر گاوها پس از یک صبح خونین دوشنبه در اقدام قیمت بیت کوین را بررسی می کنیم.

ویدئو: تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین (BTCUSD): 19 سپتامبر 2022

دیشب، قیمت بیت کوین بسته هفتگی بود و یک شبه، سقوط عمیقی به منطقه پایین 18 هزار دلاری داشتیم. با این حال، از ساعت 9 صبح دوشنبه که باز است، قیمت ها بیش از 5 درصد افزایش یافته است و فتیله ای طولانی را پشت سر گذاشته است.

بول استاپ خرس کوتاه با زمان چکش

قیمت بیت کوین در حال شکل گیری چکش است. چکش نوعی سیگنال معکوس صعودی در کندل‌های ژاپنی است که نشان‌دهنده حضور ناگهانی و بزرگ گاوها پس از رسیدن به هدف اصلی قیمت است.

در بازه‌های زمانی روزانه، در غیر این صورت برای تایید سیگنال، اتفاق مهمی وجود ندارد. قیمت یک بار دیگر باندهای بولینگر پایین را که در آن واکنش رخ داد لمس کرد. RSI نشان می دهد که قدرت پشت حرکت با وجود عمق بسیار ضعیف بود.

Stochastic نیز به خط فروش بیش از حد سقوط کرده است. نگه داشتن بالاتر از آن منجر به رالی های کوتاه مدت می شود، اما همانطور که در گذشته می بینید قیمت می تواند دوباره پایین بیاید.

Despite the plunge, there wasn't much strength from bears | Source: BTCUSD on TradingView.com

تضعیف تکانه هفتگی می تواند آماده چرخش باشد

از آنجایی که امروز اولین روز هفته است، شمع هفتگی بیت کوین در حال حاضر نیز یک چکش است. با توجه به اینکه چند روز تا پایان تعطیلات باقی مانده است، بعید است که به همین منوال باقی بماند. سر چکش، یا بدنه شمع واقعی، درست بالای مقاومت بالا همیشه آویزان است.

با بزرگنمایی نزدیک، می توانید متوجه شوید که چرا این حرکت به ویژه برای گاو نر تضعیف کننده بود. هر معامله‌کننده‌ای که با اهرم وارد شده باشد، پس از ماه‌ها پوزیشن‌سازی متوقف می‌شود، و تنها آنهایی که روی فیتیله وارد شده‌اند به 17500 دلار باقی می‌مانند که در موقعیت خرید باقی می‌مانند.

با توجه به وضعیت کلان و احساسات نزولی شدید، به نظر می رسد که پایین ترین سطح های جدید مشخص باشد. با این حال، حرکت نزولی در بازه های زمانی هفتگی ضعیف شده است، که یک سیگنال صعودی برای حرکت با شمع چکشی است. اگر گاوها بتوانند هیستوگرام هفتگی را به رنگ سبز ببندند و یک متقاطع صعودی را در LMACD تکمیل کنند، یک رالی پایدار می تواند تحقق یابد.

با مقایسه آن با پایین ترین سطح بازار نزولی در سال 2018، پس از عبور، بیت کوین هرگز به آن قیمت ها بازگشت.

BTCUSD_2022-09-19_11-39-46

Bears expose weakness on weekly timeframes | Source: BTCUSD on TradingView.com

مطالب مرتبط: تماشا کنید: Ethereum Merge Sell The News Event | ETHUSD 15 سپتامبر 2022

چرا گاوهای بیت کوین 11 روز فرصت دارند تا سپتامبر را پس انداز کنند؟

تنها 11 روز از شمع ماهانه باقی مانده است، و این تمام زمانی است که گاوها برای جلوگیری از فروش بسیار عمیق تر بیت کوین باقی مانده اند.

اگرچه شمع فعلی زشت به نظر می رسد، آن را با سطوح گذشته مقایسه کنید که در آن یک معکوس معنی دار شروع شد. یک الگوی doji برای بسته شدن سپتامبر می‌تواند آغازی برای تشکیل خوشه‌ای از حمایت باشد که به بازار می‌گوید پایین‌ترین قیمت‌های جدید اتفاق نخواهد افتاد.

این وظیفه بر عهده گاوها است که در 11 روز آینده یک نمایش قوی داشته باشند تا شتاب نزولی را در بازه های زمانی ماهانه متوقف کنند. در گذشته، صورتی شدن هیستوگرام نقطه عطفی بود که به بازار این امکان را داد که گاوها کنترل ارزهای دیجیتال را پس بگیرند.

سپتامبر چگونه به پایان می رسد؟

BTCUSD_2022-09-19_11-42-22

Can bulls finally stop bearish momentum? | Source: BTCUSD on TradingView.com

با دوره تجارت NewsBTC خودتان تحلیل تکنیکال کریپتو را بیاموزید. برای دسترسی به برنامه آموزشی رایگان اینجا را کلیک کنید.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا