ارزهای دیجیتال

بیت کوین دوباره از قیمت واقعی شکسته شد، در نهایت به پایین رسید؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده ها نشان می دهد که بیت کوین بار دیگر از قیمت واقعی شکسته شده است زیرا کریپتو به 22 هزار دلار رسیده است. آیا ریکاوری این بار ادامه خواهد داشت؟

بیت کوین دومین تلاش خود را برای شکستن بیش از قیمت واقعی در 10 روز انجام می دهد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، بیت کوین ممکن است پس از گذراندن 33 روز در مجموع کمتر از سطح، در نهایت دوباره بالاتر از قیمت واقعی باشد.

برای درک اینکه «قیمت واقعی» چیست، بهتر است ابتدا نگاهی به توضیح سریع دو روش اصلی سرمایه‌گذاری بیت‌کوین بیندازیم.

ارزش بازار با ضرب هر سکه در گردش در حال حاضر با قیمت فعلی BTC، و گرفتن مجموع کل (یا ساده تر، فقط تعداد کل سکه ها ضرب در قیمت است) محاسبه می شود.

در جایی که «سرپوش تحقق‌یافته» متفاوت است، این است که به‌جای اینکه برای همه یک قیمت یکسان در نظر گرفته شود، هر سکه را در مقابل ارزش بیت‌کوینی که آخرین بار در آن سکه خاص جابه‌جا شده/فروش شده، وزن می‌کند.

مطالب مرتبط | سیگنال نزولی بیت کوین: Netflows بورس افزایش می یابد

به عنوان مثال، فرض کنید قیمت فعلی بیت کوین 22 هزار دلار است و دو سکه در گردش وجود دارد. اگر یکی از اینها آخرین بار به قیمت 22 هزار دلار و دیگری به 15 هزار دلار حرکت کند، ارزش بازار 44 هزار دلار خواهد بود، اما سقف تحقق یافته 37 هزار دلار خواهد بود.

اکنون، قیمت تحقق یافته تنها با تقسیم سقف تحقق یافته بر تعداد کل سکه های در گردش اندازه گیری می شود. نمودار زیر روند این متریک را در ماه گذشته نشان می دهد:

Looks like the BTC price is crossing over the metric's line | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، ارزش بیت کوین برای مدت کوتاهی از قیمت واقعی حدود ده روز پیش بالاتر رفت، قبل از اینکه دوباره به شدت پایین بیاید.

از لحاظ تاریخی، بازارهای نزولی مرحله آخر دوام داشته اند در حالی که قیمت کریپتو زیر خط متریک باقی مانده است و به عنوان مقاومت عمل می کند.

مطالب مرتبط | نرخ سرمایه گذاری بیت کوین بسیار مثبت می شود و در راه است؟

امروز، بیت کوین بار دیگر بالاتر از منحنی قیمت واقعی صعود کرده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا این بار بهبودی ادامه خواهد داشت یا خیر. اگر اینطور باشد، ممکن است به این معنی باشد که پایین خرس برای چرخه فعلی ممکن است در آن قرار داشته باشد.

با نادیده گرفتن جهش های کوتاه بالاتر از سطح، بیت کوین اکنون 33 روز را زیر قیمت واقعی سپری کرده است. در طول سال 2015، کریپتو 9 ماه زیر این سطح بود، در حالی که در سال 2018 برای یک ربع سال بود.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 22 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 8 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 8 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

The price of the coin seems to have surged up over the past day | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Maxim Hopman on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا