ارزهای دیجیتال

بیت کوین در میان داده های اقتصادی قوی فروخته می شود، آیا 18600 دلار می تواند نگه دارد؟

بیت کوین قادر به شکستن بالاتر یا پایین تر از خشم فعلی خود نبوده است و اقدام قیمت همچنان بلاتکلیف است. در جریان معاملات دیروز، ارز دیجیتال شاهد نوسانات صعودی بود، اما امروز با تسلط نیروهای اقتصاد کلان بر بیت کوین، سودها دوباره محاصره شدند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و 4 درصد سود در 7 روز گذشته به قیمت 19200 دلار معامله می شود. در حالی که ارزهای دیجیتال بزرگ توانسته اند برخی از سودهای هفته گذشته خود را حفظ کنند، بیشتر آنها از احساسات عمومی در بازار پیروی می کنند.

قیمت بیت کوین به داده های اقتصادی در نمودار 4 ساعته واکنش ضعیفی نشان می دهد. منبع: BTCUSDT Tradingview

گزارش اقتصاد ایالات متحده قیمت بیت کوین را کاهش داد

در حالی که بیت کوین در حال حرکت به سطح مقاومت آتی خود در حدود 20500 دلار بود، ایالات متحده گزارش اقتصادی اخیر خود را در مورد بخش شغل منتشر کرد. طبق گزارش CNBC، ادعاهای اولیه بیکاری برای آخرین شغل در ماه سپتامبر به 193000 نفر رسید که پایین ترین سطح از آوریل 2022 است.

این نشان دهنده کاهش 16,000 نفری نسبت به هفته قبل است که در آن ادعاهای بیکاری به 215,000 رسیده بود. این داده ها نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده همچنان شاهد افزایش نیروی کار خود بوده است و افراد کمتری بیکاری را گزارش می کنند.

مطالبات مستمر Jobless نیز با کاهش 29000 نفری در مجموع 1.3 میلیون نفر مواجه شد. این داده ها از آنجایی که فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) برای جلوگیری از افزایش تورم، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) اندازه گیری می شود، تنظیم شده است.

معیار اخیر در حال حاضر در بالاترین حد خود در چند دهه است که مؤسسه مالی را مجبور به افزایش نرخ بهره خود کرده است. با این حال، به نظر می رسد سیاست پولی فدرال رزرو هیچ تاثیری بر رشد اقتصادی ایالات متحده نداشته باشد. در این گزارش آمده بود:

تعداد قوی نیروی کار در بحبوحه تلاش های فدرال رزرو برای خنک کردن اقتصاد و کاهش تورم رخ می دهد، تورمی که نزدیک به بالاترین سطح خود از اوایل دهه 1980 است. مقامات بانک مرکزی به طور خاص به بازار کار فشرده و فشار افزایشی آن بر حقوق ها به عنوان هدف تشدید سیاست ها اشاره کرده اند.

بیت کوین به دور از پایین بودن قیمت؟

در نتیجه این داده ها، بازارهای مالی قدیمی و بیت کوین به سمت نزولی معامله شدند. فعالان بازار باید برای افزایش بیشتر نرخ بهره و اقدامات تهاجمی تر از سوی فدرال رزرو در تلاش برای کاهش تورم قیمت گذاری کنند.

با انتشار داده ها، رئیس کلولند فدرال رزرو، لورتا مستر در مورد انجام «آنچه باید برای بازگشت به ثبات قیمت ها انجام دهیم» صحبت کرد. سایر اعضای موسسه مالی احتمالاً موضع مشابهی اتخاذ خواهند کرد. این به دردسر بیشتر برای بیت کوین و دارایی های ریسک تبدیل می شود.

در اظهار نظر در مورد داده ها، یک تحلیلگر برای شاخص های مواد گفت در زیر، در حالی که نمودار زیر را نشان می دهد که واکنش بازار کریپتو به گزارش بیکاری را نشان می دهد:

FireCharts نشان می دهد که معامله گران بیت کوین چگونه به اخبار اقتصادی واکنش نشان دادند. گزارش اقتصادی قوی به این معنی است که تشدید فدرال رزرو هنوز تأثیر زیادی نداشته است. ترجمه: افزایش شدید نرخ بهره در سه ماهه چهارم و تا سال 2023.

همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، بیت کوین باید بالای 18700 تا 18600 دلار بماند تا هر حرکت صعودی بالقوه را حفظ کند. اگر گاوها بتوانند از این سطوح دفاع کنند، این ارز دیجیتال می‌تواند تسکین پیدا کند که قیمت آن را قبل از اعلام‌های اقتصادی بیشتر از سوی فدرال رزرو به سمت شمال به 20000 دلار می‌برد.

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2
سرمایه‌گذارانی که در بازه‌های زمانی پایین با انتشار داده‌های اقتصادی، اقدام به فروش قیمت بیت‌کوین می‌کنند. منبع: شاخص های مواد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا