ارزهای دیجیتال

بیت کوین در صرافی ها همچنان کاهش می یابد، 1 میلیون بیت کوین از این پلتفرم ها خارج می شود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بیت کوین در محدوده فعلی خود روندی جانبی دارد، این ارز دیجیتال توانست از یک حمله جدید خرس ها جلوگیری کند، اما عدم اطمینان در بازار همچنان قوی است. این وضعیت موجود از عمل قیمت پشتیبانی می کند و می تواند به عنوان روند غالب برای باقی مانده سال عمل کند.

تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16400 دلار معامله می شود. این ارز دیجیتال پس از آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح سالانه خود در روز گذشته، برای جلسه معاملات امروز در این سطوح گیر کرده است. در پی سقوط FTX، کاربران کریپتو اعتماد خود را از دست دادند. این می تواند تأثیر طولانی مدتی بر طبقه دارایی های نوپا داشته باشد.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

دارندگان بیت کوین از صرافی ها فرار می کنند

داده های صرافی بیت فینکس نشان می دهد که کاربران بیت کوین خود را به صورت انبوه از صرافی ها خارج می کنند. سقوط FTX باعث خروج گسترده BTC از محل معاملات شد. سرمایه گذاران از از دست دادن سرمایه خود در این بیماری می ترسند.

نمودار زیر نشان می دهد که عرضه BTC صرافی ها از اواسط سال 2021 کاهش یافته است. این روند در سال 2022 با سقوط بازار کریپتو افزایش یافت و بیت کوین بیش از 80 درصد از ارزش خود را از 69000 دلار بالاترین قیمت خود از دست داد.

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2
منبع: Glassnode via Bitfinex

بیت کوین کمتر در مکان های معاملاتی چیز خوبی در بازارهای متفاوت است. فعالان بازار این را به عنوان یک علامت صعودی تلقی کردند زیرا مردم و موسسات نمی توانند بیت کوین خود را بفروشند. بنابراین، حرکت صعودی قیمت شانس کمتری برای رسیدن به مقاومت دارد.

با این حال، شرایط فعلی بازار متفاوت است. کاهش عرضه بیت کوین در صرافی ها ممکن است نشان دهنده مشکلاتی برای بازار کریپتو باشد.

همانطور که Bitfinex اشاره کرد، صرافی ارز دیجیتال Gemini بیشترین کاهش را در عرضه BTC خود داشته است. این صرافی شاهد کاهش ذخایر بیت کوین خود از 210000 بیت کوین به 163000 در یک هفته بود. به طور کلی، مکان های معاملاتی بیش از 1 میلیون بیت کوین در ماه گذشته از دست دادند. این گزارش مدعی است:

این داده ها نشان می دهد که خروج دسته جمعی خرده فروشی از صرافی های متمرکز در جریان است. هر تحولی که نشان می دهد یک بورس خاص با مشکل مواجه است، کاتالیزوری برای تخلیه موجودی در مبادلات است. این روند از زمانی که شایعات ورشکستگی FTX برای اولین بار ظاهر شد، وجود داشته است.

پرتاب در حوله

علاوه بر این، به دلیل کاهش عرضه بیت کوین، این گزارش به دلسردی سرمایه گذاران خرد اشاره کرد. این کاربران ممکن است پس از ضربه زدن به FTX فضای کریپتو را برای همیشه ترک کنند.

در این گزارش هیچ افزایشی در موجودی کیف پول‌های خودسرپرستی، همانطور که توسط مانیتور Whalemap اندازه‌گیری شد، اشاره نکرد. این گزارش خاطرنشان کرد:

حباب‌های Whale (1-10k موجودی BTC) به‌عنوان حمایت و مقاومت محلی عمل می‌کنند، با این حال، نهنگ‌های BTC در حال فروش بوده‌اند و موجودی کیف پول فعلی آن‌ها جریان خروجی مبادلات را جبران نمی‌کند (…). نکته مهم برای سرمایه گذاران این است که حتی اگر ممکن است رویدادهای متعدد قو سیاه را پشت سر بگذاریم، فشار فروش از سوی HODLers و نهنگ ها همچنان در حال افزایش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا