ارزهای دیجیتال

بیت کوین تحت فشار فروش بالا قرار می گیرد، قیمت آن چه چیزی را افزایش می دهد؟

بیت کوین و سایر آلت کوین های اصلی همبستگی بین عوامل اقتصاد کلان و ارزهای مجازی را نشان داده اند. پس از انتشار داده های CPI اوت، تقریباً تمام دارایی های رمزنگاری شروع به کاهش کردند. داده های گزارش نرخ تورم بالاتر، افزایش ترس و سقوط قیمت ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.

نشست FOMC قرار بود قبلا برگزار شود. اما قبل از جلسه، بیت کوین تحت فشار شدید فروش قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران از اینکه نتیجه جلسه چه تاثیری بر ارزش ارز دیجیتال اصلی داشته باشد می‌ترسند.

ارزش بیت کوین در حمایت حیاتی خود قرار دارد

قیمت بیت کوین از آخر هفته گذشته تا به امروز شاهد چرخش های شدید بوده است. در حالی که این توکن سعی داشت در منطقه 20000 دلاری خود را حفظ کند، کشش نزولی فزاینده ای را احساس کرد. از این رو، بیت کوین به تدریج ارزش خود را از دست داد و در اطراف سطح 19 هزار دلار قرار گرفت.

طبق داده ها، سطح 19000 دلار میانگین 50 ماهه بیت کوین است. گزارش شده است که این ارزش، سطح پشتیبانی حیاتی برای ارز دیجیتال اولیه است. از سال 2015، BTC از سطح خود دفاع کرده است.

بنابراین، زمانی که توکن نتواند سطح پشتیبانی را در حال حاضر حفظ کند، ویرانگرتر خواهد بود. این بدان معنی است که سرمایه گذاران بیت کوین درد و تصحیح قیمت بیشتری را تجربه خواهند کرد.

MicroStrategy (MSTR) افت را با کاهش ارزش بیت کوین خریداری کرده است. این شرکت نرم افزار اخیراً 301 بیت کوین اضافه کرده است.

به گفته مدیر عامل MSTR، مایکل سیلر، این شرکت با 6 میلیون دلار خرید کرده است که میانگین قیمت هر توکن 19851 دلار است. این حرکت جدید کل دارایی بیت کوین شرکت را به 130000 بیت کوین می رساند.

قیمت بیت کوین در Tradingview.com زیر 19000 دلار BTCUSDT باقی می ماند

پیامدهای احتمالی نشست FOMC

پس از نشست FOMC، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را افشا خواهد کرد. این اقدام به عنوان یک اقدام کنترلی برای مهار تورم فزاینده در ایالات متحده عمل می کند.

فدرال رزرو در قبال افزایش تورم موضعی تندروانه اتخاذ کرده است. با این حال، ممکن است همچنان معیار خود را سخت تر کند زیرا داده های CPI بالاتر از مقدار تخمینی تورم است.

تصمیم سیاست فدرال رزرو تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین و سایر دارایی های کریپتو دارد. قیمت ها در بازار کریپتو دلسرد کننده بوده است زیرا اکثر دارایی ها قرمز هستند.

اگر فدرال رزرو نرخ بهره را 75 بیت بر ثانیه افزایش دهد، ممکن است اندکی در بازار ارزهای دیجیتال تسکین یابد. این مطابق با نتایج مورد انتظار خواهد بود. اما فشار فروش در بازار با 100 bps افزایش نرخ شدیدتر خواهد شد. چنین وضعیتی ناشی از نقدینگی در معرض خطر خواهد بود.

Featured image from Pixabay, Chart: TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا