ارزهای دیجیتال

بیت کوین بیش از 17000 دلار بازیابی می کند، چرا این می تواند یک تله گاو نر باشد

بیت کوین پس از تجربه یکی از بدترین افت های سال 2022 در مسیر بهبود دیگری قرار دارد. دارایی دیجیتال قبل از بازگشت دوباره به پایین ترین سطح خود یعنی 15500 دلار رسیده بود، همه اینها در واکنش به افت FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از طریق معاملات رخ داد. جلد. قیمت بیت کوین تغییر کرده بود و به بالای 17000 دلار رسیده بود و بازار را دوباره به سمت سبز می کشاند، اما این فقط می تواند یک بهبود کوتاه مدت باشد.

تله گاو نر در حال ساخت

با کاهشی که در روز چهارشنبه در بیت کوین و بازار کلی کریپتو مشاهده شد، انتظار می رفت که نوعی بهبودی وجود داشته باشد. این امر با انتشار داده‌های مثبت CPI در روز پنج‌شنبه بیشتر شد و باعث جهش خوبی در قیمت دارایی دیجیتال شد.

با این حال، با توجه به اینکه چقدر از ارزش آن بازیابی شده و بازه زمانی بین آن، دقیقاً یک بازده کاملاً مثبت نیست. در اغلب موارد، ریکاوری‌هایی مانند این یک تله گاوی است که هدف آن جذب نقدینگی بیشتر به بازار است.

حتی با بهبود قیمت ها، فروش ها فروکش نکرده است، که سرمایه گذارانی را که با این قیمت ها وارد بازار می شوند، در وضعیت نامساعدی قرار می دهد. بازگشت از این سطح احتمالاً منجر به پایین‌ترین سطح و چرخه جدید پایین‌تر خواهد شد.

BTC price remains volatile | Source: BTCUSD on TradingView.com

همچنین پشتیبانی قابل توجهی برای بیت کوین بالای 17000 دلار وجود ندارد. همه چیز از قیمت فعلی تا 16500 دلار به یک نخ آویزان است. این به این معنی است که بیت کوین نمی تواند در برابر روند نزولی دیگر مقاومت کند و شاهد آن خواهد بود که حمایتی بیش از 16000 دلار ایجاد کند.

بیت کوین هنوز پایین نیامده است

برای بسیاری، به راحتی می توان باور کرد که دارایی دیجیتال به پایین ترین سطح خود رسیده است، فقط به این دلیل که به پایین تر از چرخه قبلی خود رسیده است، اما روندهای تاریخی نشان می دهد که هنوز کاهش بیشتری در پیش است. این مورد در مورد بیت کوین در سال 2018 بود، زمانی که قیمت آن در نهایت به 10000 دلار رسید و به نظر می رسید جایی برای رفتن باقی نمانده بود. در پایان، بیت کوین به بالای 3000 دلار می رسد.

با توجه به اینکه بیت کوین بسیار پایین تر از میانگین متحرک 50 روزه خود قرار دارد، روند فروش همچنان قوی است. عرضه بسیار زیادی در بازار ریخته می شود و تقاضای کافی برای جذب آن وجود ندارد. به این واقعیت اضافه کنید که پرونده FTX هنوز در حال بازگشایی است و تا چند ماه آینده این کار را انجام خواهد داد، و انتظار می رود روند منفی بیشتری برای بیت کوین وجود داشته باشد.

یک نقطه پایانی احتمالی برای بیت کوین در این چرخه، سطح 13000 تا 14000 دلار با مقداری اتاق حرکت خواهد بود. آلت کوین ها نیز با توجه به تحرکات فعلی بازار و کاهش ایمان به بازار ارزهای دیجیتال ضرر بیشتری خواهند دید.

Featured image from Barron's, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا